Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

43 tävlingar hittades mellan 2021-10-01 och 2021-10-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 39fre 1/10DM, natt, MedelpadVK UvarnaMedelpad-
mästLN
DM, natt, Ångermanland Sidensjö IKÅngermanland-
mästLN
Partilletrippeln, nattsprintSävedalens AIKGöteborg-
natSN
lör 2/10Falkdrevet, dag 1, medelOK SkogsfalkenBlekinge-
natM
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland-
natM
Partilletrippeln, långSävedalens AIKGöteborg-
natL
Traneträffen, dag 1, långOK TrananVästergötland-
natL
Ungdomsserien, finalenOK SödertörnStockholm-
distS
sön 3/10Falkdrevet, dag 2, medelOK SkogsfalkenBlekinge-
natM
Göingeträffen, medelHässleholms OKSkånes Orienteringsförbund-
natM
Järfälla medeldistansJärfälla OKStockholm-
natM
MidälvastafettenVK UvarnaMedelpad-
distSM
Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland-
natL
Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg-
natM
Traneträffen, dag 2, medelOK TrananVästergötland-
natM
v 40mån 4/10
tis 5/10DM, natt, HälsinglandLjusdals OKHälsingland-
mästLN
ons 6/10
tor 7/10
fre 8/10
lör 9/1025mannaAttunda OK
Sundbybergs IK
Täby OK
Stockholm-
natSL
sön 10/1025mannamedeln, Swedish League, #8Attunda OK
Sundbybergs IK
Täby OK
Stockholm-
natM
SnällerödsmedelnEslövs FKSkånes Orienteringsförbund-
distM
v 41mån 11/10
tis 12/10
ons 13/10
tor 14/10DM, natt, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborg-
mästLN
fre 15/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna-
natSN
Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skånes Orienteringsförbund-
natSLN
lör 16/10Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna-
natSM
SkeneorienteringenSkene Sim o ISVästergötland-
natM
sön 17/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna-
natU
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal-
natM
Hedjakten, partävlingLunds OKSkånes Orienteringsförbund-
natPL
v 42mån 18/10
tis 19/10
ons 20/10
tor 21/10
fre 22/10AxevallanattaIstrums SKVästergötland-
distLN
HaningenattenHaninge SOKStockholm-
distMN
lör 23/10GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg-
natM
MTBO, OK RodhenOK RodhenUppland-
M
natPLN
RodhenloppetOK RodhenUppland-
natPLN
Swedish League, #9, långGotlands Bro OKGotland-
natL
Helg utan älg, långGotlands Bro OKGotland-
natL
Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholm-
distSS
sön 24/10Helg utan älg, medelGotlands Bro OKGotland-
natM
DelsjömedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborg-
natM
OktoberracetOK EnenUppland-
natM
PreO, DM, HallandFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland-
P
mästP
Swedish League, #10, jaktstartsfinal, avkortad långGotlands Bro OKGotland-
natL
StrandskogsmedelnHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund-
natM
v 43mån 25/10
tis 26/10
ons 27/10
tor 28/10
fre 29/10
lör 30/10HöstmedelnOK KolmårdenÖstergötland-
natM
24/10
Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland-
natSLK
sön 31/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland-
natSLK
Smålandskavlen, individuella öppna klasserGränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland-
distL

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars
World Maze Race