Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

46 tävlingar hittades mellan 2021-10-01 och 2021-10-31.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 18 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
fre 1/10DM, natt, MedelpadVK UvarnaMedelpad-
mästLN
fre 1/10DM, natt, Ångermanland Sidensjö IKÅngermanland-
mästLN
fre 1/10Partilletrippeln, nattsprintSävedalens AIKGöteborg-
natSN
lör 2/10Falkdrevet, dag 1, medelOK SkogsfalkenBlekinge-
natM
lör 2/10Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland-
natM
lör 2/10Partilletrippeln, långSävedalens AIKGöteborg-
natL
lör 2/10Traneträffen, dag 1, långOK TrananVästergötland-
natL
lör 2/10Ungdomsserien, finalenOK SödertörnStockholm-
distS
sön 3/10Dubbelfajten, patrulltävling + Öppna ind. klasserKFUM Örebro OK
Örebro OF
Örebro-
närPL
sön 3/10Falkdrevet, dag 2, medelOK SkogsfalkenBlekinge-
natM
sön 3/10Göingeträffen, medelHässleholms OKSkåne-
natM
sön 3/10Järfälla medeldistansJärfälla OKStockholm-
närM
sön 3/10MidälvastafettenVK UvarnaMedelpad-
distSM
sön 3/10Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland-
natL
sön 3/10Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg-
natM
sön 3/10Traneträffen, dag 2, medelOK TrananVästergötland-
natM
tis 5/10DM, natt, HälsinglandLjusdals OKHälsingland-
mästLN
tor 7/10Veterantouren v40Almby IK
Örebro OF
Örebro-
närL
5/10
lör 9/1025mannaAttunda OK
Sundbybergs IK
Täby OK
Stockholm-
natSL
sön 10/1025mannamedeln, Swedish League, #8Attunda OK
Sundbybergs IK
Täby OK
Stockholm-
natM
sön 10/10SnällerödsmedelnEslövs FKSkåne-
distM
tor 14/10DM, natt, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborg-
mästLN
fre 15/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna-
natSN
fre 15/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne-
natSLN
lör 16/10Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna-
natSM
lör 16/10SkeneorienteringenSkene Sim o ISVästergötland-
natM
lör 16/10 - sön 17/10Dala-Dubbeln, patrull klubbKorsnäs IF OKDalarna-
klubbL
sön 17/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna-
natU
sön 17/10FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal-
natM
sön 17/10Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne-
natPL
fre 22/10AxevallanattaIstrums SKVästergötland-
distLN
fre 22/10HaningenattenHaninge SOKStockholm-
distMN
lör 23/10GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg-
natM
lör 23/10MTBO, OK RodhenOK RodhenUppland-
M
natPLN
lör 23/10RodhenloppetOK RodhenUppland-
natPLN
lör 23/10Swedish League, #9, långGotlands Bro OKGotland-
natL
lör 23/10 - sön 24/10Helg utan älgGotlands Bro OKGotland-
natL
lör 23/10Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholm-
distSS
sön 24/10DelsjömedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborg-
natM
sön 24/10OktoberracetOK EnenUppland-
natM
sön 24/10PreO, DM, HallandFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland-
P
mästP
sön 24/10Swedish League, #10, jaktstartsfinal, avkortad långGotlands Bro OKGotland-
natL
sön 24/10StrandskogsmedelnHjärnarps OLSkåne-
natM
lör 30/10HöstmedelnOK KolmårdenÖstergötland-
natM
24/10
lör 30/10 - sön 31/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland-
natSLK
sön 31/10Smålandskavlen, individuella öppna klasserGränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland-
distL

Annonser