Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

72 tävlingar hittades mellan 2022-01-01 och 2022-12-31 med följande urval: Stockholm, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
ons 12/1Mila Stockholm By Night #3Täby OKStockholm-
distLN
lör 5/2Stockholm Indoor CupStockholms InomhusorienterareStockholm-
distS
sön 6/2Stockholm Indoor Cup Stockholms InomhusorienterareStockholm-
distS
ons 9/2Mila Stockholm By Night #4Skarpnäcks OLStockholm-
distLN
ons 9/3Mila Stockholm By Night, finalenAttunda OKStockholm-
distL
fre 25/3SumpnattaSundbybergs IKStockholm-
distLN
fre 1/4Snättringe, nattSnättringe SKStockholm-
natLN
sön 3/4Järla IF, medeldistansJärla OrienteringStockholm-
natM
fre 8/4GrymnattaVäsby OKStockholm-
natLN
ons 13/4Stage 1 - Norrsken Stockholm Urban O Series 2022Norrsken OrienteeringStockholm-
distM
tor 14/4Ravinen, nattOK RavinenStockholm-
natLN
lör 16/4Ravinen, långdistansOK RavinenStockholm-
natL
sön 17/4Attunda OK, medeldistansAttunda OKStockholm-
natM
mån 18/4Järfälla OK, långdistansJärfälla OKStockholm-
natL
ons 20/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm-
natSLK
lör 23/4IFK Tumba, medeldistansIFK Tumba SOKStockholm-
natM
sön 24/4Mälarhöjdens IK, långdistansMälarhöjdens IK OKStockholm-
natL
lör 30/4Hågelbydubbeln, dag 1Tullinge SKStockholm-
natM
sön 1/5Hågelbydubbeln, dag 2Tullinge SKStockholm-
natM
tor 5/5Ungdomsserien, kretstävlingarStockholms OFStockholm-
distM
ons 11/5Sprint-DM; StockholmSolna OKStockholm-
mästS
tis 17/5Ungdomsserien, kretstävlingarStockholms OFStockholm-
distL
ons 18/5Stockholm City Cup #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm-
distS
lör 21/5IFK Lidingö, sprintIFK Lidingö SOKStockholm-
natS
sön 22/5IFK Lidingö, sprintIFK Lidingö SOKStockholm-
natS
fre 27/5Sommarläger, sprintHaninge SOK
Skarpnäcks OL
Söders-Tyresö
Stockholm-
distS
sön 29/5Sommarläger, stafettHaninge SOK
Skarpnäcks OL
Söders-Tyresö
Stockholm-
distSM
ons 1/6Stockholm City Cup #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm-
distS
sön 5/6Centrum TeamsprintCentrum OKStockholm-
distSS
mån 6/6Mälarhöjdens IK, KnockoutsprintMälarhöjdens IK OKStockholm-
distS
ons 8/6Stockholm City Cup #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm-
distS
ons 15/6Stage 2 - Norrsken Stockholm Urban O Series 2022Norrsken OrienteeringStockholm-
distM
mån 4/7Trekvällars etapp 1OK RavinenStockholm-
distL
tis 5/7Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholm-
distM
ons 6/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholm-
distL
tis 12/7Hellas, mastloppetHellas OrienteringStockholm-
distL
tor 21/7 - lör 23/7Stockholm City Race 2022Norrsken OrienteeringStockholm-
distS
ons 10/8Stage 6 - Norrsken Stockholm Urban O Series 2022Norrsken OrienteeringStockholm-
distM
fre 12/8Mot CentrumCentrum OKStockholm-
distSL
lör 20/8Waxholms OK, långdistansWaxholms OKStockholm-
natL
sön 21/8Sundbybergs IK, medeldistansSundbybergs IKStockholm-
natM
ons 24/8Ungdomsserien regiontävling SVMälarhöjdens IK OKStockholm-
distM
ons 24/8Ungdomsserien, regiontävling norrAttunda OKStockholm-
distM
ons 24/8Ungdomsserien, regiontävling SOHellas OrienteringStockholm-
distM
lör 27/8DM-långdistans, StockholmJärla OrienteringStockholm-
mästL
sön 28/8DM-medeldistans, StockholmGustavsbergs OKStockholm-
mästL
fre 2/9Natt-DM, StockholmJärfälla OKStockholm-
mästLN
sön 4/9DM-stafett, StockholmTäby OKStockholm-
mästSL
fre 9/9Högdalenprinten (USM-publiktävling)IFK Enskede
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm-
distS
fre 9/9Ungdoms-SM, sprintIFK Enskede
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm-
mästS
lör 10/9Gålö-dubbeln, medel (USM-publiktävling)IFK Enskede
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm-
natM
lör 10/9Ungdoms-SM, långIFK Enskede
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm-
mästL
sön 11/9Gålödubbeln, lång (USM-publiktävling)IFK Enskede
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm-
natM
sön 11/9Ungdoms-SM, distriktsstafettIFK Enskede
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm-
natSL
ons 14/9Stage 7 - Norrsken Stockholm Urban O Series 2022Norrsken OrienteeringStockholm-
distM
lör 17/9Söders-Tyresö, BrakmarslångenSöders-TyresöStockholm-
natL
sön 18/9BVSOK/MSOK, medeldistansBromma-Vällingby SOK
Mälarö SOK
Stockholm-
natM
lör 24/9OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholm-
natM
lör 24/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm-
natSL
ons 28/9NattinattiIFK EnskedeStockholm-
distSSN
lör 1/10UngdomsseriefinalenOK RavinenStockholm-
distS
lör 8/10Motionsorientering 25mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm-
natL
lör 8/1025mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm-
natSL
sön 9/1025mannamedelnOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm-
natM
tor 13/10Stage 8 - Norrsken Stockholm Urban O Series 2022Norrsken OrienteeringStockholm-
distM
fre 21/10HaningenattenHaninge SOKStockholm-
distMN
lör 22/10Haninge SprintstafettHaninge SOKStockholm-
distSS
sön 6/11HöstlunkenSnättringe SKStockholm-
distPU
lör 12/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm-
distM
sön 13/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm-
distL
ons 16/11Mila Stockholm By Night #1Väsby OKStockholm-
distLN
ons 7/12Mila Stockholm By Night #2Järla OrienteringStockholm-
distLN

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr