Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

72 tävlingar hittades mellan 2022-01-01 och 2022-12-31 med följande urval: Stockholm, orienteringslöpning.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 68 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
ons 12/1Mila Stockholm By Night #3Täby OKStockholm-
distLN
lör 5/2Stockholm Indoor CupStockholms InomhusorienterareStockholm-
distS
sön 6/2Stockholm Indoor Cup Stockholms InomhusorienterareStockholm-
distS
ons 9/2Mila Stockholm By Night #4Skarpnäcks OLStockholm-
distLN
ons 9/3Mila Stockholm By Night, finalenAttunda OKStockholm-
distL
fre 25/3SumpnattaSundbybergs IKStockholm-
distLN
fre 1/4Snättringe, nattSnättringe SKStockholm-
natLN
sön 3/4Järla IF, medeldistansJärla OrienteringStockholm-
natM
fre 8/4GrymnattaVäsby OKStockholm-
natLN
ons 13/4Stage 1 - Norrsken Stockholm Urban O Series 2022Norrsken OrienteeringStockholm-
distM
tor 14/4Ravinen, nattOK RavinenStockholm-
natLN
lör 16/4Ravinen, långdistansOK RavinenStockholm-
natL
sön 17/4Attunda OK, medeldistansAttunda OKStockholm-
natM
mån 18/4Järfälla OK, långdistansJärfälla OKStockholm-
natL
ons 20/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm-
natSLK
lör 23/4IFK Tumba, medeldistansIFK Tumba SOKStockholm-
natM
sön 24/4Mälarhöjdens IK, långdistansMälarhöjdens IK OKStockholm-
natL
lör 30/4Hågelbydubbeln, dag 1Tullinge SKStockholm-
natM
sön 1/5Hågelbydubbeln, dag 2Tullinge SKStockholm-
natM
tor 5/5Ungdomsserien, kretstävlingarStockholms OFStockholm-
distM
ons 11/5Sprint-DM; StockholmSolna OKStockholm-
mästS
tis 17/5Ungdomsserien, kretstävlingarStockholms OFStockholm-
distL
ons 18/5Stockholm City Cup #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm-
distS
lör 21/5IFK Lidingö, sprintIFK Lidingö SOKStockholm-
natS
sön 22/5IFK Lidingö, sprintIFK Lidingö SOKStockholm-
natS
fre 27/5Sommarläger, sprintHaninge SOK
Skarpnäcks OL
Söders-Tyresö
Stockholm-
distS
sön 29/5Sommarläger, stafettHaninge SOK
Skarpnäcks OL
Söders-Tyresö
Stockholm-
distSM
ons 1/6Stockholm City Cup #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm-
distS
sön 5/6Centrum TeamsprintCentrum OKStockholm-
distSS
mån 6/6Mälarhöjdens IK, KnockoutsprintMälarhöjdens IK OKStockholm-
distS
ons 8/6Stockholm City Cup #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm-
distS
ons 15/6Stage 2 - Norrsken Stockholm Urban O Series 2022Norrsken OrienteeringStockholm-
distM
mån 4/7Trekvällars etapp 1OK RavinenStockholm-
distL
tis 5/7Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholm-
distM
ons 6/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholm-
distL
tis 12/7Hellas, mastloppetHellas OrienteringStockholm-
distL
tor 21/7 - lör 23/7Stockholm City Race 2022Norrsken OrienteeringStockholm-
distS
ons 10/8Stage 6 - Norrsken Stockholm Urban O Series 2022Norrsken OrienteeringStockholm-
distM
fre 12/8Mot CentrumCentrum OKStockholm-
distSL
lör 20/8Waxholms OK, långdistansWaxholms OKStockholm-
natL
sön 21/8Sundbybergs IK, medeldistansSundbybergs IKStockholm-
natM
ons 24/8Ungdomsserien regiontävling SVMälarhöjdens IK OKStockholm-
distM
ons 24/8Ungdomsserien, regiontävling norrAttunda OKStockholm-
distM
ons 24/8Ungdomsserien, regiontävling SOHellas OrienteringStockholm-
distM
lör 27/8DM-långdistans, StockholmJärla OrienteringStockholm-
mästL
sön 28/8DM-medeldistans, StockholmGustavsbergs OKStockholm-
mästL
fre 2/9Natt-DM, StockholmJärfälla OKStockholm-
mästLN
sön 4/9DM-stafett, StockholmTäby OKStockholm-
mästSL
fre 9/9Högdalenprinten (USM-publiktävling)IFK Enskede
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm-
distS
fre 9/9Ungdoms-SM, sprintIFK Enskede
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm-
mästS
lör 10/9Gålö-dubbeln, medel (USM-publiktävling)IFK Enskede
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm-
natM
lör 10/9Ungdoms-SM, långIFK Enskede
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm-
mästL
sön 11/9Gålödubbeln, lång (USM-publiktävling)IFK Enskede
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm-
natM
sön 11/9Ungdoms-SM, distriktsstafettIFK Enskede
Skarpnäcks OL
Skogsluffarnas OK
Stockholm-
natSL
ons 14/9Stage 7 - Norrsken Stockholm Urban O Series 2022Norrsken OrienteeringStockholm-
distM
lör 17/9Söders-Tyresö, BrakmarslångenSöders-TyresöStockholm-
natL
sön 18/9BVSOK/MSOK, medeldistansBromma-Vällingby SOK
Mälarö SOK
Stockholm-
natM
lör 24/9OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholm-
natM
lör 24/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm-
natSL
ons 28/9NattinattiIFK EnskedeStockholm-
distSSN
lör 1/10UngdomsseriefinalenOK RavinenStockholm-
distS
lör 8/10Motionsorientering 25mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm-
natL
lör 8/1025mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm-
natSL
sön 9/1025mannamedelnOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm-
natM
tor 13/10Stage 8 - Norrsken Stockholm Urban O Series 2022Norrsken OrienteeringStockholm-
distM
fre 21/10HaningenattenHaninge SOKStockholm-
distMN
lör 22/10Haninge SprintstafettHaninge SOKStockholm-
distSS
sön 6/11HöstlunkenSnättringe SKStockholm-
distPU
lör 12/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm-
distM
sön 13/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm-
distL
ons 16/11Mila Stockholm By Night #1Väsby OKStockholm-
distLN
ons 7/12Mila Stockholm By Night #2Järla OrienteringStockholm-
distLN

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr