Svenska Orienteringsförbundet

Bruksortssprinten Etapp 2 - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Elsa Lindeblom IK Omega 00:13:03 39,12
2 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:13:06 39,49
3 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:13:24 41,72
4 Kajsa Rask Kungälvs OK 00:13:56 45,69
5 Alma Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:13:59 46,06
6 Sofie Ohlsson Ärla IF 00:14:06 46,93
7 Linda Renner OK Södertörn 00:15:01 53,75
8 Sofia Johansson OK Skärmen 00:15:04 54,12
9 Ebba Hjertberg Hestra IF 00:15:09 54,74
10 Frida Zeijlon OK Hällen 00:15:42 58,83
11 Klara Möller OK Linné 00:16:00 61,06
12 Ella Andersson OK Södertörn 00:16:09 62,17
13 Malin Adolfsson OK Södertörn 00:16:23 63,91
14 Maja Kindlund OK Tranan 00:16:45 66,64
14 Frida Hector Snättringe SK 00:16:45 66,64
16 Alma Liderud Lidköpings VSK 00:16:54 67,75
17 Julia Elverlind OK Tranan 00:16:55 67,88
18 Bianca Wiljebrand Västerås SOK 00:17:04 68,99
19 Julia Markendahl OK Klyftamo 00:17:05 69,12
20 Linnéa Gustafsson OK Hällen 00:17:50 74,69
21 Ida Roos SOK Träff 00:17:56 75,44
22 Johanna Breivold Västerås SOK 00:17:58 75,68
23 Moa Alsiö Falköpings AIK OK 00:18:13 77,54
24 Malin Nilsson OK Tranan 00:18:22 78,66
25 Elsa Limbäck Västerås SOK 00:18:44 81,39
26 Heidi Fors OK Grip 00:18:47 81,76
27 Lotten Sandén OK Södertörn 00:19:27 86,71
28 Sofia Jansson Hjobygdens OK 00:19:51 89,69
29 Ebba Helin Axelsson OK Grip 00:19:54 90,06
30 Hanna Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:20:06 91,55
31 Lovisa Lager Halmstad OK 00:20:08 91,80
32 Sara Mouazzen Västerås SOK 00:20:30 94,52
33 Klara Berglund Västerås SOK 00:20:39 95,64
34 Katarina Norrby OK Södertörn 00:20:41 95,89
35 Paulina Jägstedt Halmstad OK 00:20:45 96,38
36 Katja Dalén Sala OK 00:20:57 97,87
37 Beatrice Eriksson OK Hällen 00:21:47 104,07
38 Sofi Andersson IK Gandvik 00:22:03 106,05
39 Shanti Söderström Sala OK 00:22:52 112,12
40 Ellen Stålberg OK Hällen 00:23:12 114,60
41 Andrea Lamprecht Köping-Kolsva OK 00:24:02 120,80
42 Amanda Lindgren Sala OK 00:27:05 143,48
Julia Wahlström Tenhults SOK
Matilda Larsson OK Hällen

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
OK Orion