Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Boden Etapp 2 - H13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Hannrup IF Thor 00:23:13 37,04
3 Simon Harden FK Boken 00:26:54 54,46
5 Lukas Olm Kils OK 00:27:56 59,34
6 Isac Ericsson Växjö OK 00:28:04 59,97
7 Johan Grahn IK Uven 00:28:15 60,84
8 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:28:43 63,05
13 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:30:22 70,85
14 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:31:48 77,62
15 Oskar Nyman OK Tyr 00:32:21 80,22
16 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:32:30 80,93
18 Gabriel Larsson Gammelstads IF 00:33:24 85,19
21 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:02 88,18
22 Victor Hansson Jönköpings OK 00:34:28 90,23
24 Joel Plumppu Bredareds IF 00:34:36 90,86
25 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 00:34:41 91,26
27 Emil Hornliden Umedalens IF 00:36:21 99,13
28 Viggo Klasson OK Ravinen 00:37:00 102,21
29 Axel Junegard Tullinge SK 00:37:04 102,52
30 Elias Axelsson Finspångs SOK 00:37:15 103,39
31 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:37:57 106,70
33 Algot Najvik FK Göingarna 00:38:30 109,30
34 Nils Ottosson Gävle OK 00:39:11 112,53
36 Filip Johansson Trollhättans SOK 00:39:40 114,81
37 Klas Johansson OK Tranan 00:39:45 115,21
39 Nils Lundgren Sundsvalls OK 00:39:54 115,92
40 Johannes Öhgren Karlsbyhedens IK 00:39:57 116,15
41 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:40:34 119,07
42 Viktor Berg Leksands OK 00:41:01 121,20
43 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:41:03 121,35
44 Ludvig Lindén Attunda OK 00:41:11 121,99
46 Filip Andersson Hultsfreds OK 00:41:51 125,14
47 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:42:08 126,48
48 Jonathan Uller Kils OK 00:42:35 128,60
49 Pontus Olofsson-Bierfeldt Ärla IF 00:44:16 136,56
50 Hugo Bäsén IF Thor 00:44:47 139,00
52 Joel Wahlqvist OK Roslagen 00:45:24 141,92
54 Anton Johansson Glivesson Ronneby OK 00:46:15 145,94
56 Filip Möller OK Södertörn 00:46:52 148,85
57 Mattias Kallhauge Snättringe SK 00:47:31 151,93
59 Erik Kärrlander Umedalens IF 00:48:09 154,92
60 Albin Norén Piteå IF 00:48:10 155,00
61 Josef Wennblom Hagaby GOIF 00:48:20 155,79
61 Måns Holmgren OK Hammaren 00:48:20 155,79
63 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:48:57 158,70
64 Hugo Eriksson Husums IF OK 00:49:19 160,44
65 Måns Eriksson Östersunds OK 00:49:43 162,33
67 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:49:54 163,19
67 Robert Cole Väsby OK 00:49:54 163,19
69 Mattias Ivarez OK Södertörn 00:51:10 169,18
70 John Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 00:51:41 171,63
71 Gustav Johansson-Manlig Vittjärvs IK 00:53:00 177,85
72 Oliver Vallerius Gamleby OK 00:53:15 179,03
75 Erik Eriksson OK Älgen 00:55:41 190,54
76 Simon Freyland SOK Aneby 00:55:42 190,61
77 Martin Danielsson OK Kåre 00:55:56 191,72
78 Anders Ruhn OK Roslagen 00:59:46 209,84
79 Axel Johansson Finspångs SOK 01:00:25 212,91
81 Adam Bremer Boxholm-Mjölby OL 01:07:48 247,82
82 Hugo Nilsson OK Älvsjö-Örby 01:08:11 249,63
83 Rasmus Täck OK Hammaren 01:08:36 251,60
84 Teodor Danielsson Istrums SK 01:11:16 264,21
85 Oscar Nilsson Alvesta SOK 01:11:18 264,37
86 Petter Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 01:12:08 268,31
87 Samuel Jonsson Hallstahammars OK 01:12:23 269,49
88 Martin Skärlén Haninge SOK 01:12:41 270,91
89 Joel Sundqvist OK Renen 01:15:11 282,73
90 Martin Lamm Frölunda OL 01:15:29 284,14
96 Viktor Pettersson Gamleby OK 01:47:42 300,00
94 Erik Axelsson Gamleby OK 01:34:25 300,00
95 Ingmar Holmer OK Nipan 01:34:53 300,00
93 Adrian Engström Skåneslättens OL 01:32:07 300,00
92 Nial Simes OK Tyr 01:21:10 300,00
Viktor Wallin Korsnäs IF OK
Oscar Roos SOK Träff
Simon Larsson Hjobygdens OK

Annonser