Svenska Orienteringsförbundet

DM Sprint Stockholm - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Felix Persson Haninge SOK 00:10:38 43,94
2 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:10:45 45,23
3 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:11:22 52,03
4 Elias Röstin Söders-Tyresö 00:11:27 52,95
5 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:11:35 54,42
6 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 00:11:50 57,18
7 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:11:57 58,47
8 Trevor Bransome Skogsluffarnas OK 00:12:08 60,49
8 Johan Langerak Järfälla OK 00:12:08 60,49
10 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:12:26 63,80
11 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:12:34 65,27
12 Filip Möller OK Södertörn 00:12:38 66,01
13 Viggo Klasson OK Ravinen 00:12:50 68,22
14 Anton Hänström Täby OK 00:12:52 68,58
15 Simon Frisk Gustavsbergs OK 00:12:54 68,95
16 Tobias Abrahamsson Sundbybergs IK 00:13:13 72,45
17 Erik Persson OK Österåker 00:13:25 74,65
18 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 00:13:34 76,31
19 Ludvig Lindén Attunda OK 00:13:41 77,60
20 Erik Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:13:46 78,52
21 Marcus Salomon-Sörensen Attunda OK 00:13:59 80,91
21 Andreas Skeppling OK Södertörn 00:13:59 80,91
23 Jonatan Graversen IFK Lidingö SOK 00:14:13 83,48
24 Joar Söderberg Järla Orientering 00:14:33 87,16
25 Melvin Jakobsson OK Södertörn 00:14:35 87,53
26 Mattias Kallhauge Snättringe SK 00:14:55 91,21
27 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 00:14:56 91,39
28 Mattias Ivarez OK Södertörn 00:15:15 94,88
29 Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 00:15:55 102,24
30 Johannes Bladh Tullinge SK 00:16:11 105,18
31 Max Igor Kajanus Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:20 106,84
32 Martin Skärlén Haninge SOK 00:16:31 108,86
33 Rasmus Klingberg Snättringe SK 00:16:41 110,70
34 Fredrik Hansson Täby OK 00:16:50 112,36
35 Adam Bratt Tullinge SK 00:17:09 115,85
36 Melker Hörnfeldt OK Ravinen 00:17:12 116,40
37 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 00:17:33 120,26
38 Petter Myrenberg OK Älvsjö-Örby 00:18:58 135,90
39 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:18:59 136,08
40 Erik Wretö IFK Lidingö SOK 00:19:14 138,84
41 Henrik Willamo Södertälje-Nykvarn OF 00:21:29 163,67
42 Josef Franzén Snättringe SK 00:25:13 204,86
43 Nils Babtist Bromma-Vällingby SOK 00:25:43 210,38
44 Erik Nordlund Järla Orientering 00:33:38 297,74

Annonser