Svenska Orienteringsförbundet

Nyköpingsorienteringen - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Amanda Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:28:12 35,04
2 Alva Ringi OK Kåre 00:28:46 36,91
3 Lina Svärd IF Thor 00:28:50 37,13
4 Ella Sjöberg Tullinge SK 00:31:09 44,80
5 Linnea Johansson Täby OK 00:31:45 46,79
6 Frida Zeijlon OK Hällen 00:32:32 49,38
7 Karin Modin Bromma-Vällingby SOK 00:32:55 50,65
8 Trine Karlberg Tullinge SK 00:33:04 51,14
9 Signe Nilsson Nyköpings OK 00:34:05 54,51
10 Hanna Lagerberg OK Södertörn 00:34:58 57,43
11 Linda Renner OK Södertörn 00:35:23 58,81
12 Isa Lundqvist Järfälla OK 00:35:24 58,87
13 Malin Adolfsson OK Södertörn 00:35:29 59,14
14 Malva Eveborn OK Roxen 00:35:54 60,52
15 Emma Eriksson OK Kolmården 00:36:26 62,29
16 Jonna Lundbäck Järfälla OK 00:36:40 63,06
17 Sara Salemyr Bromma-Vällingby SOK 00:37:56 67,25
18 Lovisa Nord Sol Tranås 00:39:08 71,22
19 Tove Pihlström OK Roxen 00:39:13 71,50
19 Ella Andersson OK Södertörn 00:39:13 71,50
21 Linnéa Gustafsson OK Hällen 00:40:18 75,08
22 Lovisa Längheim Tullinge SK 00:40:28 75,64
23 Alva Lindell IF Thor 00:41:34 79,28
24 Therese Ekman Finspångs SOK 00:41:49 80,10
25 Lovisa Wigertz Långhundra IF 00:42:03 80,88
26 Lovisa Larsson Tullinge SK 00:43:55 87,06
27 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:44:04 87,55
28 Veronica Redtzer Attunda OK 00:44:48 89,98
29 Frida Sahlman Linköpings OK 00:45:24 91,96
30 Petrina Costermans Järla Orientering 00:46:46 96,49
31 Heidi Fors OK Grip 00:47:57 100,40
32 Lotten Sandén OK Södertörn 00:49:07 104,27
33 Elin Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:49:09 104,38
34 Linnea Hansson OK Roxen 00:50:09 107,69
35 Ylva Sandén OK Södertörn 00:50:40 109,40
36 Klara Möller OK Linné 00:50:43 109,56
37 Tyra Alm Järla Orientering 00:51:41 112,76
38 Klara Bolin Tullinge SK 00:53:28 118,66
39 Sofia Danielsson Damne Bromma-Vällingby SOK 00:53:33 118,94
40 Tilda Andersson Tullinge SK 00:55:00 123,74
41 Matilda Larsson OK Hällen 00:56:01 127,10
42 Ellen Stålberg OK Hällen 00:58:33 135,49
43 Katarina Norrby OK Södertörn 01:01:07 143,98
44 Alicia Redtzer Attunda OK 01:01:24 144,92
45 Nadja Dixon-Kassman Nyköpings OK 01:02:11 147,51
46 Minette Sjögren Bromma-Vällingby SOK 01:04:32 155,29

Annonser

Bagheera