Svenska Orienteringsförbundet

Ungdomsserien, #2, krets Norr 2 - H13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Hector Snättringe SK 00:23:36 139,50
2 Ville Johansson OK Kolmården 00:25:15 154,49
3 Anton Forsberg Långhundra IF 00:25:25 156,01
4 Linus Eriksson Robertsfors IK 00:26:44 167,98
5 Johan Wennermark OK Skogsfalken 00:26:45 168,13
7 Emil Petersson OK Nolaskogsarna 00:27:51 178,13
8 Johan Lenning Skåneslättens OL 00:28:08 180,70
11 Samuel Plumppu Bredareds IF 00:29:05 189,33
12 Olle Andersson Tullinge SK 00:29:20 191,61
13 Gustaf Sundbüe OK Hällen 00:29:37 194,18
14 Jacob Malmfors Skogspojkarnas OK 00:29:49 196,00
16 Hugo Dahlberg Haninge SOK 00:30:01 197,82
17 Ivar Sörqvist Markbygdens OK 00:30:16 200,09
18 Tom Campbell Lustens OK 00:30:19 200,54
19 Ola Andersson Stigmännen Karlshamns OK 00:30:32 202,51
20 Amadeus Hansson Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:30:47 204,79
21 Jakob Fransson OK Milan 00:31:21 209,94
23 Johan Gustafsson OK Tyr 00:31:37 212,36
24 Mattias Perneby IFK Lidingös Skid o OK 00:31:46 213,72
26 Lucas J-Sundblad Eksjö SOK 00:32:17 218,42
27 Anton Strandberg Skogslöparna 00:32:18 218,57
28 Rickard Månkell Attunda OK 00:32:29 220,24
29 Alexander Wiklund Finspångs SOK 00:32:33 220,84
30 Johannes Ridefelt OK Linné 00:32:43 222,36
33 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 00:32:52 223,72
34 Joakim Ståhl Järbo OK 00:33:04 225,54
35 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 00:33:05 225,69
37 Jesper Lindh OK Älgen 00:33:30 229,48
38 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 00:33:34 230,08
39 André Andersson Västerbergslagens OL 00:33:48 232,20
40 Kalle Henriksson Gammelstads IF 00:33:58 233,72
43 Filip Hahne Insjöns IF OK 00:34:35 239,32
44 Vidar Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:34:41 240,23
45 Albin Pålsson Kungälvs OK 00:34:57 242,66
46 Daniel Andersson OK Löftan 00:34:58 242,81
47 Edvin Andersson Värend GN OL 00:35:09 244,47
49 Ludvig Holmberg OK Tranan 00:35:40 249,17
50 Lukas Eveborn OK Roxen 00:35:41 249,32
51 Erik Barr Zeilon Skåneslättens OL 00:35:42 249,47
56 Nils Wärnsberg Eksjö SOK 00:36:26 256,14
56 Albin Lillieström OK Roxen 00:36:26 256,14
59 Olle Hansson OK Roxen 00:36:29 256,59
60 Ola Holtbring OK Amne 00:36:32 257,05
62 Philip Edvardsson Eksjö SOK 00:36:39 258,11
63 Arvid Persson Täby OK 00:36:47 259,32
64 Oliver Klingefjord IFK Lidingös Skid o OK 00:37:05 262,05
65 Oskar Lind SOK Viljan 00:37:15 263,56
67 Joakim Skärlén Haninge SOK 00:37:28 265,53
68 Gustav Aflodal Täby OK 00:37:50 268,86
69 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 00:37:51 269,01
70 Tobias Bjernulf Sundbybergs IK 00:38:12 272,19
71 Jacob Torstensson Västerås SOK 00:38:14 272,50
72 Simon Olausson OK Tranan 00:38:16 272,80
73 Mårten Rostö Rånäs OK 00:38:52 278,25
74 Elias Bengtsson IS Kullen 00:39:06 280,37
74 Pontus Kullin OK Tyr 00:39:06 280,37
76 William Johnsson OK Skogshjortarna 00:39:14 281,59
78 Oliver Widman Lesjöfors SK 00:40:01 288,71
79 Felix Hellgren OK Ravinen 00:40:26 292,49
80 Emil Johansson Bredareds IF 00:40:58 297,34
81 Anton Hördell Söders SOL Tyresö 00:40:59 297,49
94 Alfons Davidsson OK Klemmingen 00:43:49 300,00
122 Valdemar Askeljung OK Klemmingen 00:52:47 300,00
91 Adam Johansson Trollhättans SOK 00:43:17 300,00
117 David Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:50:50 300,00
99 Oscar Philipsson Markaryds FK 00:44:50 300,00
142 Axel Forshällen Attunda OK 01:08:17 300,00
134 Pontus Holst Karlsbyhedens IK 01:00:23 300,00
147 Birk Bergman Snättringe SK 01:16:31 300,00
96 Shane Mattsson Malmö OK 00:44:19 300,00
145 Harald Eriksson Langett Attunda OK 01:09:48 300,00
129 Simon Jansson-Järpling OK Klemmingen 00:54:52 300,00
116 Erik Björklund Sjövalla FK 00:50:47 300,00
101 Henning Bollmark IF Hallby 00:45:02 300,00
149 Karl Hammersberg Frölunda OL 01:24:39 300,00
120 Anton Boberg IF Rigor 00:51:49 300,00
131 Viktor Andersson Länna IF 00:55:28 300,00
144 Oskar Eriksson OK Älgen 01:09:26 300,00
135 Nils-Joel Persson Tormestorps IF 01:01:14 300,00
141 Viktor Ottersten SOK Träff 01:06:46 300,00
148 Gunnar Larsson Frösö IF 01:22:25 300,00
93 Nils Henriksson Seskarö IF 00:43:37 300,00
109 Simon Österlund Västerås SOK 00:47:46 300,00
136 Lars Olovsson Rehns BK 01:01:47 300,00
95 Jonatan Porle Växjö OK 00:44:13 300,00
125 Axel Martin Njurunda OK 00:53:33 300,00
113 Nils Swedenborg Lunds OK 00:49:30 300,00
97 Henrik Nordström Sigtuna OK 00:44:25 300,00
124 Aron Hugoson Kvillebyns SK 00:53:26 300,00
126 Jonas Hammarskiöld Lunds OK 00:53:40 300,00
86 Martin Bergman OK Kåre 00:42:09 300,00
90 John Gunnarsson Surahammars SOK 00:43:15 300,00
127 Oskar Westin IF Thor 00:53:48 300,00
92 John Gordon Stigsökarna 00:43:18 300,00
123 Martin Stafstedt GOIF Tjalve 00:53:15 300,00
103 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 00:45:24 300,00
110 Rikard Andersson Bjursås OK 00:48:11 300,00
89 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:42:52 300,00
104 Elis Nordström Kils OK 00:45:51 300,00
137 Simon Elverö Väsby OK 01:02:53 300,00
150 Erik Elverö Väsby OK 01:33:04 300,00
84 Martin Särnbrink OK Tisaren 00:41:53 300,00
108 August Bengtsson OK Nackhe 00:47:39 300,00
138 Alexander Uggla-Helgby Bromma-Vällingby SOK 01:03:12 300,00
143 Nicklas DeWitt Länna IF 01:08:26 300,00
106 Lukas Löfvenhamn OK Letstigen 00:46:17 300,00
118 Erik Gillberg Västvärmlands OK 00:51:01 300,00
98 Nils Patriksson OK Klyftamo 00:44:48 300,00
115 Johan Drugge Korsnäs IF OK 00:50:33 300,00
87 Karl-Oskar Plahn OK Enen 00:42:10 300,00
121 Axel Wahlström Hylte OK 00:52:36 300,00
130 Gustav Johansson Ulricehamns OK 00:55:10 300,00
111 Ludwig Johansson Ulricehamns OK 00:49:09 300,00
114 Adam Karlsson Boxholm-Mjölby OL 00:49:37 300,00
100 Emil Karlsson Kvillebyns SK 00:44:54 300,00
128 Joel Karlsson Kvillebyns SK 00:53:54 300,00
133 Jakob Mellin Sundbybergs IK 00:58:28 300,00

Annonser