Svenska Orienteringsförbundet

KFUM Örebro OK - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Håkan Gustafsson Boxholm-Mjölby OL 00:19:56 26,77
2 Håkan Winnberg IK Trenne Ullared 00:21:20 34,62
3 Kjell Eriksson OK Djerf 00:21:32 35,74
4 Christer Johansson OK Motala 00:23:39 47,61
5 Agne Bengtsson OK Kompassen 00:24:01 49,66
6 Ingemar Ziljat OK Djerf 00:24:17 51,16
7 Per-Åke Hull Almby IK 00:25:06 55,74
8 Åke Sjöberg IF Hallby SOK 00:25:28 57,80
9 Christer Eriksson OK Linné 00:26:01 60,88
10 Bengt Gruvberger OK Djerf 00:26:16 62,28
11 Jörgen Nilsson Ronneby OK 00:26:19 62,56
12 Per Ivarsson Trollhättans SOK 00:26:32 63,78
13 Clas-Göran Herrgård Täby OK 00:27:05 66,86
14 Leif Nordin Attunda OK 00:27:10 67,33
15 Christer Elfsberg Kristinehamns OK 00:27:36 69,76
16 Karl Göran Wahlström Almby IK 00:28:27 74,52
17 Runar Aldén OK Kolmården 00:30:14 84,52
18 Lars Persson OK Kompassen 00:30:20 85,08
19 Bill Schölin Tockarps IK 00:30:27 85,74
20 Gert Olsson Skåneslättens OL 00:30:28 85,83
21 Tommy Persson Hallstahammars OK 00:31:21 90,78
22 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 00:31:22 90,88
23 Per Gunnar Höglund OK Milan 00:31:28 91,44
24 Ingemar Johansson Växjö OK 00:31:40 92,56
25 Peter Hagström GOIF Tjalve 00:31:52 93,68
26 Sven-Olof Larsson Växjö Allmänna IS 00:32:27 96,95
27 Ingemar Gard Söders SOL Tyresö 00:33:11 101,06
28 Roy Owesson Helsingborgs SOK 00:33:32 103,03
29 Ove Thorsson IK Trenne Ullared 00:33:53 104,99
30 Peter Östlund OK Milan 00:34:30 108,45
32 Bo Seger Eskilstuna OL 00:34:56 110,88
33 Ola Hedberg OK Linné 00:36:09 117,70
34 Larseric Larsson Degerfors OK 00:37:22 124,52
35 Roland Nilsson OK Kompassen 00:38:51 132,84
35 Bengt Ståhl Hjärnarps GH OL 00:38:51 132,84
37 Christer Nälemark OK Djerf 00:39:50 138,35
38 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 00:42:41 154,33
39 Ove Johansson OK Kolmården 00:43:39 159,75
40 Anders Montelius Boxholm-Mjölby OL 00:43:46 160,41
41 Rune Svensson OK Vilse 87 00:43:58 161,53
42 Robin Schagerlind OK Bävern 00:51:01 201,06
43 Torgny Faxén Linköpings OK 00:57:11 235,63
44 Göran Larsson OK Kompassen 00:57:13 235,82
45 Rolf Gustafsson Helsingborgs SOK 01:02:07 263,30
Claes Andersson Snättringe SK 16:39:00 300,00

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr