Svenska Orienteringsförbundet

Ungdomsserien, finalen - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Trevor Bransome Skogsluffarnas OK 00:13:52 33,90
2 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 00:13:53 34,03
3 Melker Hörnfeldt OK Ravinen 00:14:47 41,00
4 Danila Khohlov Hellas Orientering 00:14:50 41,38
5 Anton Silier Järfälla OK 00:15:14 44,48
6 Johan Lundbäck Järfälla OK 00:15:52 49,38
7 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 00:15:57 50,03
8 Alfred Längheim Tullinge SK 00:16:02 50,67
9 Petter Myrenberg OK Älvsjö-Örby 00:16:20 52,99
10 Vilhelm Karlin Sundbybergs IK 00:16:25 53,64
11 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:16:39 55,44
12 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:16:52 57,12
13 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 00:16:55 57,51
14 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 00:17:07 59,05
15 Anton Ström IFK Lidingö SOK 00:17:26 61,51
16 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:17:29 61,89
17 Victor Sadarangani Järla Orientering 00:17:51 64,73
18 Samuel Lindén Attunda OK 00:17:58 65,63
19 Oskar Json Norlén Gustavsbergs OK 00:18:16 67,95
20 Adam Bratt Tullinge SK 00:18:20 68,47
21 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:18:42 71,31
22 Niklas Svensson Järfälla OK 00:18:44 71,57
23 Filip Hulthén Järfälla OK 00:18:49 72,21
24 Ludvig Jarlemark IFK Lidingö SOK 00:19:02 73,89
25 Albin Lindskog OK Ravinen 00:19:03 74,02
26 Robert Kihlborg IFK Lidingö SOK 00:19:04 74,14
27 Albin Hainke Snättringe SK 00:19:22 76,47
28 Johan Nordquist Järla Orientering 00:19:24 76,72
29 Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 00:19:30 77,50
30 Melvin Jakobsson OK Södertörn 00:19:32 77,76
31 Simon Lilja IFK Lidingö SOK 00:20:06 82,14
32 Linus Halvorsen Skarpnäcks OL 00:20:24 84,46
33 Ivan Kunin Hellas Orientering 00:20:31 85,37
34 Tiger Landén Gustavsbergs OK 00:20:53 88,20
35 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 00:20:56 88,59
36 Timothy Arkwall-Lindqvist Järla Orientering 00:21:15 91,04
37 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:21:43 94,65
38 Axel Hedensiö IFK Lidingö SOK 00:21:45 94,91
39 Elias Skott IFK Enskede 00:22:57 104,20
40 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 00:23:06 105,36
41 Rasmus Klingberg Snättringe SK 00:23:13 106,26
42 David Bern Snättringe SK 00:23:36 109,23
43 Andreas Boräng Snättringe SK 00:23:40 109,74
44 Elvis Samuelsson Skarpnäcks OL 00:23:54 111,55
45 Emil Sone Attunda OK 00:24:55 119,42
46 Ludvig Nordin Attunda OK 00:25:43 125,61
47 Carl Tiemer Sundbybergs IK 00:25:44 125,73
48 Alexander Lindström Sundbybergs IK 00:25:54 127,02
49 Adam Renberg Waxholms OK 00:26:54 134,76
50 Viktor Lejonklou Sundbybergs IK 00:28:49 149,60
51 John Wolgast Snättringe SK 00:29:38 155,92
52 Josef Franzén Snättringe SK 00:30:11 160,17
53 Isak Södersten Järfälla OK 00:31:28 170,10
54 Tim Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:32:10 175,52
55 Gustav Björklund OK Ravinen 00:33:31 185,97
56 Ludde Blom IFK Enskede 00:34:22 192,54
57 Love Hörnsten OK Österåker 00:35:11 198,86
58 Oskar Nilsson Järfälla OK 00:47:19 292,76
Noah Hermansson OK Ravinen
Lukas Gustafsson Järfälla OK
Alexander Schandl OK Södertörn
Anders Widlund IFK Lidingö SOK

Annonser