Svenska Orienteringsförbundet

O-Event - Zoorientering - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:11:54 19,26
2 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:12:30 23,19
3 Ebba Berglin OK Dacke 00:12:31 23,30
4 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 00:12:40 24,28
5 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:13:00 26,47
6 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:13:02 26,69
8 Jennifer Davidson Göteborg-Majorna OK 00:13:21 28,76
9 Elin Emilsson OK Skogsfalken 00:13:25 29,20
10 Klara Andersson OK Orion 00:13:29 29,64
11 Märta Ljungberg Sjövalla FK 00:13:30 29,74
12 Julia Wanner Avesta OK 00:13:40 30,84
13 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:13:53 32,26
14 Rebecca Harden FK Boken 00:13:55 32,48
14 Anna Flakberg IFK Göteborg 00:13:55 32,48
16 Tilda Melkstam Lerums SOK 00:13:58 32,80
17 Maja Åkesson IK Hakarpspojkarna 00:14:07 33,79
18 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:14:16 34,77
19 Emma Nilsson Alvesta SOK 00:14:20 35,21
20 Linn Karlsson OK Vilse 87 00:14:32 36,52
21 Elsa Nilsson Domnarvets GOIF 00:14:37 37,06
21 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 00:14:37 37,06
21 Lovisa Lager Halmstad OK 00:14:37 37,06
24 Amanda Karmetun OK Njudung 00:14:57 39,25
25 Ebba Lindell IF Thor 00:15:01 39,69
26 Alva Rytther Västerbergslagens OL 00:15:03 39,90
26 Alva Jonsson Långhundra IF 00:15:03 39,90
28 Cecilia Lindgren OK Kåre 00:15:08 40,45
30 Alma Hjertberg Hestra IF 00:15:11 40,78
31 Nicolina Moberg OK Tyr 00:15:12 40,89
31 Moa Hjorth Domnarvets GOIF 00:15:12 40,89
31 Karin Ingeborg Wedman Västerbergslagens OL 00:15:12 40,89
34 Clara Johansson OK Skärmen 00:15:17 41,43
35 Karolina Holmström Västerbergslagens OL 00:15:23 42,09
36 Thea Fagerström IFK Göteborg 00:15:27 42,53
37 Rebecca Lekberg Sävedalens AIK 00:15:37 43,62
38 Ellen Stålberg OK Hällen 00:15:43 44,27
39 Therese Nilsson OK Österåker 00:15:46 44,60
40 Kajsa Carlsson Wallum Sävedalens AIK 00:15:47 44,71
42 Ebba Lindman IK Hakarpspojkarna 00:15:56 45,69
44 Elsa Kamfors OK Kullingshof 00:16:10 47,22
45 Beatrice Eriksson OK Hällen 00:16:11 47,33
47 Tove Ringi OK Kåre 00:16:17 47,99
48 Elsa Bäsén IF Thor 00:16:22 48,53
49 Clara Spik Leksands OK 00:16:26 48,97
50 Annie Frid Ronneby OK 00:16:27 49,08
51 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 00:16:29 49,30
52 Hanna Ring Ronneby OK 00:16:30 49,41
53 Linnea Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:16:32 49,63
53 Hanna Skoglund Sol Tranås 00:16:32 49,63
55 Olivia Asp IFK Göteborg 00:16:33 49,73
56 Linn Mauritzson Tolered-Utby Ol-klubb 00:16:38 50,28
57 Linnea Wedberg-Kilnäs Sjövalla FK 00:16:42 50,72
58 Elin Nilsson Andrarums IF 00:16:51 51,70
59 Kajsa Homann OK Orinto 00:16:54 52,03
60 Matilda Ahlström Istrums SK 00:17:01 52,79
61 Ida Hallin Surahammars SOK 00:17:06 53,34
62 Ida Johnsson OK Kåre 00:17:12 54,00
63 Anna Lithell OK Linné 00:17:20 54,87
64 Elin Johansson Gudhems IF 00:17:30 55,96
65 Nellie Nilsson OK Orion 00:17:34 56,40
66 Lisa Falk Göteborg-Majorna OK 00:17:46 57,71
67 Vendela Lönkvist OK Vivill 00:17:47 57,82
68 Hanna Roth Linköpings OK 00:17:53 58,47
69 Selma Mossberg Karlsbyhedens IK 00:17:56 58,80
69 Tilda Henningsson IK Trenne Ullared 00:17:56 58,80
71 Moa Sahlstedt Sol Tranås 00:17:58 59,02
71 Alva Nyström IF Thor 00:17:58 59,02
73 Elin Jennerstrand OK Njudung 00:18:03 59,57
73 Irma Svensson OK Klyftamo 00:18:03 59,57
75 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 00:18:04 59,68
76 Ester Freidlitz OK Landehof 00:18:06 59,89
77 Julia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:18:16 60,99
78 Kajsa Norman Sävedalens AIK 00:18:22 61,64
78 Lisa Wreeby OK Landehof 00:18:22 61,64
80 Erica Molin Boxholm-Mjölby OL 00:18:34 62,95
81 Sofia Jansson Hjobygdens OK 00:18:44 64,05
82 Alma Leijon Härlövs IF 00:18:48 64,48
83 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:18:50 64,70
84 Erica Bogren IF Hagen 00:18:51 64,81
85 Ellen Grantinger IF Thor 00:19:01 65,90
86 Matilda Johannesson Frölunda OL 00:19:12 67,10
87 Elin Helmersson OK Skogsvargarna 00:19:20 67,98
88 Clara Samuelsson OK Vivill 00:19:27 68,74
89 Meja Eneljung IFK Göteborg 00:19:28 68,85
91 Ida Ström OK Skogsvargarna 00:19:36 69,73
92 Vera Wallin Falköpings AIK OK 00:19:38 69,94
92 Isabella Joons Leksands OK 00:19:38 69,94
94 Klara Bourne Göteborg-Majorna OK 00:19:40 70,16
95 Elna Olsson Ulricehamns OK 00:19:52 71,47
96 Alva Bohlin IFK Göteborg 00:19:57 72,02
96 Tove Eriksson Ryda SK 00:19:57 72,02
98 Lovisa Hambäck Långhundra IF 00:20:02 72,57
99 Julia Funke Leksands OK 00:20:03 72,67
100 Mathilde Snijder IK Uven 00:20:17 74,20
101 Elin Carlsson IK Trenne Ullared 00:20:22 74,75
102 Katharina Ott OK Gränsen 00:20:32 75,84
103 Malin Wilhelmsson Korsnäs IF OK 00:20:42 76,94
104 Rebecka Mignander Lidköpings VSK 00:20:59 78,79
105 Lovisa Lago Göteborg-Majorna OK 00:21:08 79,78
106 Emma Ivarsson OK Kullingshof 00:21:15 80,54
107 Kajsa Ward OK Vivill 00:21:24 81,52
108 Sofia Djerf Västerbergslagens OL 00:21:31 82,29
109 Sigrid Fröberg OK Roxen 00:21:34 82,62
110 Julia Berg Karlsbyhedens IK 00:21:39 83,16
112 Maya Ljubez IK Hakarpspojkarna 00:22:20 87,64
113 Martina Sundelin OK Orion 00:22:34 89,17
114 Agnes Jonsson Domnarvets GOIF 00:22:37 89,50
115 Alma Sand Västerbergslagens OL 00:23:01 92,12
116 Jennifer Svensson Korsnäs IF OK 00:23:34 95,72
117 Emelie Rönnborg IK Uven 00:23:38 96,16
118 Hanna Olsson IFK Sävsjö 00:23:40 96,38
119 Smilla Tengvall Boxholm-Mjölby OL 00:23:52 97,69
120 Alma Nilsson OK Stigen 00:24:09 99,55
121 Rebecka Stenholdt FK Herkules 00:26:05 112,22
122 Maja Strand FK Åsen 00:26:23 114,19
123 Ebba Rosander SOK Aneby 00:26:51 117,24
124 Linnéa Björsson OK Kullingshof 00:27:06 118,88
125 Bella Palmqvist IFK Sävsjö 00:28:17 126,64
126 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 00:28:30 128,06
127 Lycka Drakengren IF Marin Väst 00:30:12 139,20
128 Emine Bidegård IFK Göteborg 00:31:21 146,74
129 Anna Rettig Tibro OK 00:32:01 151,11
130 Nike Pruth IK Hakarpspojkarna 00:33:35 161,38
Lovisa Johansson OK Dacke
Clara Dahl Härlövs IF
Emma Ling Jönköpings OK
Emilia Österlund IK Ymer
Tilda Erixon IFK Göteborg
Nora Holmgård Kils OK
Sol Sandberg OK Skogsvargarna
Klara Wallinder Göteborg-Majorna OK
Hedvig Severinsson Bredaryds SOK
Ida Helgesson Hestra IF
Ella Söderbergh IFK Göteborg

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
OK Orion