Swedish Orienteering Federation

Sommarlandssprinten - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:09:54 63.77
2 Emil Larsson OK Tisaren 00:10:22 70.23
3 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:10:37 73.70
4 Victor Hansson OK Löftan 00:10:56 78.09
5 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:11:30 85.94
6 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:11:45 89.41
7 Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna 00:11:48 90.10
8 Carl Ljungberg Degerfors OK 00:12:07 94.49
9 Aron Rudberg OK Bävern 00:12:50 104.42
10 Noel Helmersson OK Tisaren 00:13:12 109.50
11 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:13:23 112.04
12 Martin Hansson IF Rigor 00:13:27 112.97
13 Alexander Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 00:13:35 114.81
14 Oscar Ekenborg Nyköpings OK 00:13:42 116.43
15 Anders Skoglund Sol Tranås 00:13:44 116.89
16 Axel Brönnestam OK Gipen 00:13:49 118.05
17 Tim Martinsson OK Motala 00:14:02 121.05
18 Björn Renner OK Södertörn 00:14:06 121.98
19 Isak Thörnblad OK Flundrehof 00:14:10 122.90
20 Sixten Slagbrand Västerås SOK 00:14:17 124.52
21 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:14:20 125.21
22 Liam Johansson IF Hagen 00:14:29 127.29
23 Joel Ringström OK Landehof 00:14:30 127.52
24 Eric Luthman Degerfors OK 00:14:39 129.60
25 Teo Struck OK Ravinen 00:14:43 130.52
26 Elias Petersson IK Ymer 00:14:47 131.45
27 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:14:53 132.83
28 Anton Kruse Lindebygdens OK 00:14:55 133.29
29 David Hermansson Åmåls OK 00:15:02 134.91
30 Max Österling OK Södertörn 00:15:19 138.84
31 Ludvig Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:15:29 141.15
32 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:15:30 141.38
33 Linus Nilsson Åmåls OK 00:15:50 146.00
34 Karl Granfors OK Landehof 00:15:56 147.38
35 Alexander Höglind FK Herkules 00:16:05 149.46
36 Filip Ingemarsson Hestra IF 00:16:10 150.62
37 Pablo Magnusson OK Tor 00:16:11 150.85
38 Filip Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:16:45 158.70
39 Simon Flankegård Tjalve IF Norrköping 00:16:47 159.16
40 Albin Jägstedt Halmstad OK 00:16:48 159.40
41 Eric Bäck Arboga OK 00:17:02 162.63
42 William Netz OK Tor 00:17:06 163.55
43 Liam Fahlander Degerfors OK 00:17:24 167.71
44 Carl Stadig IK Gandvik 00:17:30 169.10
45 Lucas Boström OK Alehof 00:17:36 170.48
46 August Ekinge OK Motala 00:17:40 171.41
47 Lukas Fogel Hagaby GoIF Örebro 00:18:06 177.41
48 Ludvig Karlsson Trollhättans SOK 00:18:09 178.11
49 Simon Persson OK Gränsen 00:18:12 178.80
50 Victor Valjus Hagaby GoIF Örebro 00:18:30 182.96
51 Melker Flordal Katrineholms OK 00:18:41 185.50
52 David Brennan Södertälje-Nykvarn OF 00:18:52 188.04
53 Emanuel Zitka Ulricehamns OK 00:19:20 194.51
54 Jonatan Green Almby IK 00:19:25 195.66
55 Linus Fredriksson OK Amne 00:19:42 199.59
56 Alexander Persson Halmstad OK 00:19:43 199.82
57 Simon Ljungkvist OK Alehof 00:19:54 202.36
58 Jonathan Herzig Istrums SK 00:20:19 208.13
59 Valter Decorte Trollhättans SOK 00:20:38 212.52
60 Axel Grimbeck Sävedalens AIK 00:20:42 213.45
61 Alfred Ångefors OK Flundrehof 00:21:10 219.91
62 Jakob Asp IFK Göteborg 00:21:13 220.61
63 Melvin Bohlin OK Skärmen 00:21:24 223.15
65 Rickard Berndtsson Frölunda OL 00:22:00 231.46
66 Oscar Nyman OK Gipen 00:22:24 237.01
67 Viktor Zilling OK Södertörn 00:22:34 239.32
68 Neo Yngström OK Tisaren 00:22:44 241.63
69 Linus Karlsson OK Tisaren 00:22:45 241.86
70 Isac Tanhua Istrums SK 00:23:02 245.78
71 Anton Göthberg Almby IK 00:23:07 246.94
72 Melvin Lyckborg Bottnaryds IF 00:24:10 261.49
74 Joar Eliasson OK Orinto 00:25:36 281.36
75 Emil Andersson Falköpings AIK OK 00:27:42 300.00
76 Sebastian Korpi Uddevalla OK 00:28:09 300.00
77 Jonatan Wickström OK Tor 00:28:36 300.00
78 Benjamin Reul OK Orinto 00:29:22 300.00
79 Gustav Andersson IF Hagen 00:29:54 300.00
80 Melvin Fredriksson Korsnäs IF OK 00:30:16 300.00
81 Erik Klerfors FK Herkules 00:33:27 300.00
82 Erik Rännare Hjobygdens OK 01:25:36 300.00
Daniel Jonsson Tjällmo-Godegårds OK
Oskar Grändinger Istrums SK

Advertisements

Bagheera