Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Värmland 2017 etapp 1, lång - D10

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Sara Roos OK Linné 00:18:43 163,53
3 Miriam Gustafsson Trosabygdens OK 00:19:28 172,40
4 Elin Axelsson Lerums SOK 00:19:37 174,17
5 Felicia Persson Helsingborgs SOK 00:19:56 177,92
8 Minna Turesson OK Renen 00:20:22 183,04
9 Linn Enbom Vänersborgs SK 00:20:36 185,80
11 Tuva Henricsson OK Tyr 00:22:03 202,95
12 Andrea Enbom Vänersborgs SK 00:22:44 211,04
13 Smilla Thomasson FK Göingarna 00:22:59 213,99
14 Signe Forsberg Skogslöparna 00:23:11 216,36
15 Ella Nyberg Skattkärrs SOK 00:23:18 217,74
16 Cecilia Eriksson OK Milan 00:23:24 218,92
17 Signe Kullman OK Alehof 00:23:38 221,68
18 Irma Westh Mullsjö SOK 00:23:47 223,46
19 Izabella Ljungberg OK Tyr 00:24:08 227,60
20 Wilma Jonsson OK Tyr 00:24:17 229,37
22 Tilde Eveborn OK Roxen 00:24:27 231,34
23 Lova Braam OK Denseln 00:24:28 231,54
24 Emma Segura KFUM Örebro OK 00:24:39 233,71
25 Alva Olsson Åmåls OK 00:24:45 234,89
26 Agnes Erlandsson Vimmerby OK 00:25:14 240,61
27 Signe Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:25:30 243,76
29 Greta Sandvik Attunda OK 00:25:44 246,52
30 Elvira Karmstig FK Friskus-Varberg 00:26:09 251,45
31 Tyra Elgesjö Domnarvets GoIF 00:26:12 252,04
32 Hilma Dalin OK Kåre 00:26:13 252,24
33 Amanda Gustavsson Växjö OK 00:26:29 255,39
35 Lea Johannesdal Skattkärrs SOK 00:26:45 258,55
36 Ida Andersson Vänersborgs SK 00:26:46 258,74
37 Viola Holmström OK Ravinen 00:26:48 259,14
38 Nadja Ahnoff Göteborg-Majorna OK 00:26:58 261,11
39 Hanna Woxlin Skogslöparna 00:27:15 264,46
40 Lova Masapärs Malungs OK Skogsmårdarna 00:27:20 265,45
41 Ellen Skovbjerg Frölunda OL 00:27:27 266,83
42 Emilia Jakobsson Nybro OK 00:27:29 267,22
43 Tilda Malmström Tjalve IF Norrköping 00:27:31 267,61
44 Elin Andersson OK Löftan 00:27:35 268,40
46 Elin Doering Garphyttans IF 00:28:00 273,33
47 Emilia Mellegård Lidköpings VSK 00:28:10 275,30
49 Alice Källstrand Åmåls OK 00:28:22 277,67
50 Elsa Golsäter Korsnäs IF OK 00:28:23 277,87
51 Elin Claesson OK Landehof 00:28:52 283,58
52 Emilie Hellström Åmåls OK 00:29:02 285,55
53 Hedda Roos IFK Göteborg 00:29:08 286,74
54 Ida Pauler Skogslöparna 00:29:24 289,89
55 Ebba Lövgärd OK Alehof 00:29:30 291,07
56 Molly Graad IF Rigor 00:29:55 296,00
57 Kajsa Elfström OK Orinto 00:29:56 296,20
59 Ebba Eberlén OK Skogshjortarna 00:30:21 300,00
60 Lova Johansson FK Friskus-Varberg 00:30:23 300,00
61 Ellen Hedin OK Linné 00:30:32 300,00
64 Ella Hedström OK Renen 00:30:50 300,00
65 Lova Wilén Leksands OK 00:30:58 300,00
66 Saga Ringstad Tolered-Utby Ol-klubb 00:32:07 300,00
67 Linda Strömqvist Attunda OK 00:32:09 300,00
69 Emma Hellström Åmåls OK 00:32:27 300,00
71 Hilma Ekström Stenungsunds OK 00:32:55 300,00
72 Sara Strömqvist Attunda OK 00:33:24 300,00
74 Maja Sjödin OK Tisaren 00:33:44 300,00
75 Irma Frisell Boxholm-Mjölby OL 00:33:58 300,00
76 Linnea Edvardsson Eksjö SOK 00:34:05 300,00
76 Fanny Bergman Tullinge SK 00:34:05 300,00
78 Sofia Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:34:06 300,00
79 Nellie Bolin Tullinge SK 00:34:13 300,00
80 Sara Carlstedt Hjärnarps OL 00:34:31 300,00
81 Edith Bergenfur Skattkärrs SOK 00:34:40 300,00
82 Astrid Kraft Almby IK 00:34:43 300,00
83 Frida Söderqvist Linköpings OK 00:35:21 300,00
84 Emma Persson Halmstad OK 00:35:28 300,00
85 Julia Ek OK Ravinen 00:35:38 300,00
87 Klara Gellerbrant Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:06 300,00
88 Alice Fagerström IFK Göteborg 00:36:14 300,00
89 Allie Nelking Skåneslättens OL 00:36:24 300,00
90 Maja Mases Stora Tuna OK 00:36:38 300,00
91 Cornelia Berglund Lidköpings VSK 00:36:40 300,00
93 Lovisa Thybeck Lindebygdens OK 00:36:56 300,00
94 Vera Höglund Sjövalla FK 00:37:16 300,00
96 Linnéa Sandström OK Älme 00:38:20 300,00
97 Ella Matthews Tullinge SK 00:38:22 300,00
97 Alice Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:38:22 300,00
99 Alma Jöhnemark Stora Tuna OK 00:38:26 300,00
100 Paulina Alzén Gustavsbergs OK 00:38:56 300,00
101 Emma Jolly-Jansson Kungälvs OK 00:39:01 300,00
102 Elma Friberg OK Vivill 00:39:23 300,00
103 Olivia Svensson FK Åsen 00:39:54 300,00
106 Agnes Gustafsson Västerbergslagens OL 00:41:34 300,00
107 Alicia Ivarsson OK Hammaren 00:41:44 300,00
108 Moa Bengtsson OK Skogshjortarna 00:43:46 300,00
109 Ida Sylvan Vänersborgs SK 00:43:48 300,00
110 Alice Ettling Skogspojkarnas OK 00:44:18 300,00
111 Julia Holmström Täby OK 00:44:28 300,00
113 Tilda Eriksson OK Flundrehof 00:44:46 300,00
115 Klara Palm FK Boken 00:45:29 300,00
116 Lovisa Björnberg Västerås SOK 00:45:30 300,00
118 Tova Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:46:17 300,00
119 Matilda Hedberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:47:01 300,00
120 Irma Eriksson OK Tyr 00:47:38 300,00
121 Elsa Ivarsson Västerbergslagens OL 00:47:56 300,00
122 Nikki Weihart Hestra IF 00:47:57 300,00
124 Elin Karlsson Kovlands IF 00:49:15 300,00
125 Alice Larsson Bredareds IF 00:49:36 300,00
126 Mirjam Costermans Järla Orientering 00:49:55 300,00
127 Ida Röken Täby OK 00:50:03 300,00
129 Elin Fors HJS-Vansbro OK 00:53:58 300,00
130 Felicia Aspnäs-Ferm Sidensjö IK 00:54:04 300,00
131 Anna Johannesson Frölunda OL 00:55:14 300,00
132 Emma Lindgren NAIS Orienteringsklubb 00:56:20 300,00
134 Alma Wickman Tibro OK 00:58:18 300,00
136 Lovis Österberg OK Eken 00:59:34 300,00
136 Vera Jeppsson OK Hammaren 00:59:34 300,00
138 Delisia Nyström OK Nolaskogsarna 00:59:51 300,00
140 Emelie Holmström Täby OK 01:00:25 300,00
142 Vilma Jansson Mölndal Outdoor IF 01:06:20 300,00
143 Emilia Andersson OK Tor 01:08:53 300,00
144 Ella Sand Västerbergslagens OL 01:11:02 300,00
145 My Wallenborg OK Kontinent 01:11:41 300,00
146 Karolina Knuts Trollhättans SOK 01:28:27 300,00
Elin Palm Västerås SOK
Ida Ivarsson OK Skogshjortarna
Gabriella Hasler Surahammars SOK
Tilda Kindlund OK Tyr
Klara Berglund Karlsbyhedens OK
Sonia Jolly-Jansson Kungälvs OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr