DM, sprint, Stockholm (WRE) - H12
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Max Österberg
|
Gustavsbergs OK |
00:10:05 |
60,11 |
|
2 |
Svante Sandvik
|
Attunda OK |
00:10:33 |
66,31 |
|
3 |
Jonathan Nilsson
|
Gustavsbergs OK |
00:11:06 |
73,60 |
|
4 |
Erik Norin
|
Söders-Tyresö |
00:11:17 |
76,04 |
|
5 |
Oliver Liwång
|
IFK Lidingö SOK |
00:11:19 |
76,48 |
|
6 |
Ludvig Eggöy Markhester
|
Snättringe SK |
00:11:58 |
85,10 |
|
7 |
Erik Nederheim
|
Täby OK |
00:12:00 |
85,54 |
|
8 |
Linus Nilevi
|
Haninge SOK |
00:12:17 |
89,30 |
|
9 |
Henning Falkenström
|
Skogsluffarnas OK |
00:12:41 |
94,61 |
|
10 |
Jens Fochsen
|
Waxholms OK |
00:12:42 |
94,83 |
|
11 |
Ludvig Hagwall
|
Järla Orientering |
00:13:53 |
110,53 |
|
12 |
Noel Hellberg
|
Sundbybergs IK |
00:14:01 |
112,30 |
|
13 |
Ruben Hård
|
Skogsluffarnas OK |
00:14:06 |
113,41 |
|
14 |
Johannes Norrby
|
OK Södertörn |
00:14:08 |
113,85 |
|
15 |
Adrian Werner
|
IFK Lidingö SOK |
00:14:15 |
115,40 |
|
16 |
Gustav Lübcke
|
OK Ravinen |
00:15:10 |
127,56 |
|
17 |
Simon Palmgren
|
Skogsluffarnas OK |
00:15:26 |
131,10 |
|
18 |
Arvid Myrberger
|
Tullinge SK |
00:15:36 |
133,31 |
|
19 |
Nils Samrud
|
IFK Lidingö SOK |
00:15:42 |
134,64 |
|
20 |
Åke Engman
|
IFK Lidingö SOK |
00:15:51 |
136,63 |
|
21 |
Edvin Johansson
|
Väsby OK |
00:15:58 |
138,18 |
|
22 |
Leo Wisborg
|
Tullinge SK |
00:16:02 |
139,06 |
|
23 |
Gustav Storell
|
Haninge SOK |
00:16:09 |
140,61 |
|
24 |
Anton Hedström
|
Söders-Tyresö |
00:16:43 |
148,13 |
|
25 |
Malte Bellander
|
Gustavsbergs OK |
00:16:58 |
151,44 |
|
26 |
Simon Adebrant
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:17:36 |
159,85 |
|
27 |
Simon Trossing
|
Täby OK |
00:17:48 |
162,50 |
|
28 |
Egon Wistedt
|
Sundbybergs IK |
00:17:54 |
163,83 |
|
29 |
Hampus Sundberg
|
Järfälla OK |
00:18:14 |
168,25 |
|
30 |
Aron Höglund
|
Tullinge SK |
00:18:19 |
169,36 |
|
31 |
Gustav Myrberger
|
Tullinge SK |
00:18:27 |
171,13 |
|
32 |
Ludvig Sundström
|
Sundbybergs IK |
00:18:28 |
171,35 |
|
33 |
Fabian Törnqvist
|
Attunda OK |
00:18:48 |
175,77 |
|
34 |
Teodor Jonsson
|
Skarpnäcks OL |
00:19:05 |
179,53 |
|
35 |
Carl Wännman
|
OK Södertörn |
00:19:27 |
184,39 |
|
35 |
Lukas Sjöblom
|
Attunda OK |
00:19:27 |
184,39 |
|
37 |
Sandro Pruth
|
Skogsluffarnas OK |
00:19:39 |
187,05 |
|
38 |
Carl Örnebrand
|
Järfälla OK |
00:19:41 |
187,49 |
|
39 |
Hampus Glanshed
|
Haninge SOK |
00:20:20 |
196,11 |
|
40 |
Wilmer Hagrot
|
Täby OK |
00:20:58 |
204,52 |
|
41 |
Viktor Tofte
|
Järfälla OK |
00:21:42 |
214,25 |
|
42 |
Love Danielsson
|
Solna OK |
00:22:32 |
225,30 |
|
43 |
Joel Björklund
|
Attunda OK |
00:23:43 |
241,01 |
|
44 |
Folke Isaksson
|
Väsby OK |
00:24:33 |
252,06 |
|
45 |
Casper Broquist
|
IFK Lidingö SOK |
00:24:55 |
256,93 |
|
46 |
Svante Brohagen
|
OK Ravinen |
00:25:50 |
269,09 |
|
47 |
Simon Anderson
|
Järfälla OK |
00:26:10 |
273,51 |
|
48 |
Tore Westman
|
Gustavsbergs OK |
00:27:01 |
284,79 |
|
49 |
John Nyman
|
Järfälla OK |
00:31:13 |
300,00 |
|
50 |
Albin Hessle
|
Tullinge SK |
00:31:37 |
300,00 |
|
51 |
Oskar Bartsch
|
Järfälla OK |
00:31:40 |
300,00 |
|
52 |
Luka Badel
|
Bromma-Vällingby SOK |
00:34:42 |
300,00 |
|
53 |
Gustav Nyström
|
OK Ravinen |
00:37:40 |
300,00 |
|
54 |
Elliot Ljungdell
|
Täby OK |
00:43:57 |
300,00 |
|
|
Erik Lidén
|
Väsby OK |
|
|
|
|
Ted Lagerström
|
Attunda OK |
|
|
|
|
Botvid Simonsson
|
Sundbybergs IK |
|
|