Sommarlandssprinten - D14
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Lisa Swartz
|
OK Orion |
00:15:43 |
32,24 |
|
2 |
Hanna Stalebrant
|
Gamleby OK |
00:17:06 |
40,17 |
|
3 |
Stella Rosengren
|
Tjalve IF Norrköping |
00:17:16 |
41,13 |
|
4 |
Sigrid Ljunggren
|
Linköpings OK |
00:17:35 |
42,94 |
|
5 |
Audrey Hansson
|
Frölunda OL |
00:18:16 |
46,86 |
|
5 |
Tuva Östangård
|
Gamleby OK |
00:18:16 |
46,86 |
|
7 |
Elsa Boberg
|
IF Rigor |
00:18:24 |
47,63 |
|
8 |
Ella Pettersson
|
Sävedalens AIK |
00:18:42 |
49,35 |
|
9 |
Elsa Moqvist
|
Lerums SOK |
00:18:45 |
49,64 |
|
10 |
Amanda Sjödin
|
OK Tisaren |
00:19:05 |
51,55 |
|
11 |
Hedda Svensson
|
OK Orion |
00:19:33 |
54,22 |
|
12 |
Alva Skoog
|
Västerås SOK |
00:19:36 |
54,51 |
|
13 |
Meja Alenius
|
Nyköpings OK |
00:19:39 |
54,80 |
|
14 |
Katja Gustafsson
|
Trosabygdens OK |
00:19:44 |
55,28 |
|
15 |
Anja Svensson
|
Gamleby OK |
00:20:04 |
57,19 |
|
16 |
Matilda Wallström
|
Sävedalens AIK |
00:20:42 |
60,82 |
|
17 |
Lisa Andersson
|
Ryda SK |
00:21:36 |
65,98 |
|
18 |
Klara Zimmerman
|
Tjalve IF Norrköping |
00:21:43 |
66,65 |
|
19 |
Alexandra Stål
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:22:13 |
69,52 |
|
20 |
Vilma Engström
|
OK Orion |
00:22:21 |
70,29 |
|
21 |
Maja Inghammar
|
Hestra IF |
00:23:14 |
75,35 |
|
22 |
Hedda Lindberg
|
OK Tisaren |
00:23:26 |
76,50 |
|
23 |
Anna Svensson
|
IF Rigor |
00:23:34 |
77,26 |
|
24 |
Tilde Blom
|
OK Nackhe |
00:23:39 |
77,74 |
|
25 |
Alice Hall
|
OK Bävern |
00:23:41 |
77,93 |
|
26 |
Elsa Larsson
|
Burseryds IF |
00:23:51 |
78,89 |
|
27 |
Anna Genberg
|
Ulricehamns OK |
00:23:53 |
79,08 |
|
27 |
Stina Nalbin
|
Mullsjö SOK |
00:23:53 |
79,08 |
|
29 |
Felicia Ahlstrand
|
FK Friskus-Varberg |
00:23:55 |
79,27 |
|
30 |
Sara Sundqvist
|
Långhundra IF |
00:24:21 |
81,76 |
|
31 |
Vega Enell
|
Jönköpings OK |
00:24:37 |
83,29 |
|
32 |
Nelly Mårtensson
|
Garphyttans IF |
00:24:49 |
84,43 |
|
33 |
Ellen Norman
|
Sävedalens AIK |
00:25:03 |
85,77 |
|
34 |
Linnea Höök
|
Fjärås AIK |
00:25:05 |
85,96 |
|
35 |
Tindra Yngström
|
OK Tisaren |
00:25:32 |
88,55 |
|
36 |
Linnea Axelsson
|
Åmåls OK |
00:26:18 |
92,94 |
|
37 |
Matilda Lekberg
|
Sävedalens AIK |
00:26:43 |
95,33 |
|
38 |
Smilla Lennartsson
|
Nässjö OK |
00:26:48 |
95,81 |
|
39 |
Hilda Waldefeldt
|
IK Gandvik |
00:27:38 |
100,59 |
|
40 |
Tuva Sundmark
|
IK Gandvik |
00:27:53 |
102,03 |
|
41 |
Valda Svensson
|
Istrums SK |
00:28:42 |
106,71 |
|
42 |
Telina Tiare
|
Nässjö OK |
00:28:53 |
107,76 |
|
43 |
Elin Järvall
|
Nyköpings OK |
00:28:57 |
108,14 |
|
44 |
Love Eklund
|
OK Tylöskog |
00:29:08 |
109,20 |
|
45 |
Ebba Backman
|
Lidköpings VSK |
00:29:58 |
113,98 |
|
46 |
Mikaela Johansson
|
Västerviks OK |
00:30:05 |
114,65 |
|
47 |
Ella Nilsson
|
Halmstad OK |
00:30:18 |
115,89 |
|
48 |
Klara Gustafsson
|
Främmestads IK |
00:31:10 |
120,86 |
|
49 |
Lisa Edén
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:32:03 |
125,93 |
|
50 |
Lina Holmqvist
|
OK Tor |
00:32:08 |
126,41 |
|
51 |
Louise Sköld
|
OK Klyftamo |
00:32:21 |
127,65 |
|
52 |
Anna Verhagen
|
OK Orinto |
00:32:24 |
127,93 |
|
53 |
Josephine Linderoth
|
IF Hagen |
00:32:36 |
129,08 |
|
54 |
Kajsa Träff
|
NAIS Orienteringsklubb |
00:32:48 |
130,23 |
|
55 |
Ella Pellmé
|
Stenungsunds OK |
00:33:16 |
132,91 |
|
55 |
Sophie Brennan
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:33:16 |
132,91 |
|
57 |
Ylva Lidehn
|
Nyköpings OK |
00:34:19 |
138,93 |
|
58 |
Elsie Gerhardt
|
Brattås CK |
00:34:29 |
139,89 |
|
59 |
Lovisa Andersson
|
Hjobygdens OK |
00:35:06 |
143,42 |
|
60 |
Vilma Johansson
|
OK Hällen |
00:35:08 |
143,61 |
|
61 |
Linda Sahlin
|
Nässjö OK |
00:35:19 |
144,67 |
|
62 |
Felicia Sandin
|
OK Skärmen |
00:36:24 |
150,88 |
|
63 |
Elin Rothzén
|
OK Gisle |
00:37:42 |
158,34 |
|
64 |
Anna Lundqvist
|
FK Friskus-Varberg |
00:38:41 |
163,98 |
|
65 |
Fredrika Furehill
|
Mullsjö SOK |
00:38:58 |
165,60 |
|
66 |
Emilia Sandin
|
OK Skärmen |
00:39:31 |
168,76 |
|
67 |
Hanna Thulin
|
Västerås SOK |
00:39:54 |
170,96 |
|
68 |
Ida Nordström
|
IK Gandvik |
00:41:57 |
182,72 |
|
69 |
Emma Rudmarker
|
Tidaholm SOK Sisu |
00:48:08 |
218,18 |
|
70 |
Liana Lagervik
|
Nyköpings OK |
00:50:06 |
229,47 |
|
71 |
Svea Ekbladh
|
Sol Tranås |
00:52:04 |
240,75 |
|
|
Ella Wilhelmsson
|
OK Hedströmmen |
|
|
|
|
Izabelle Bertilsson
|
OK Nackhe |
|
|