DM, sprint, Västergötland - H14
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Albin Sundström
|
Hestra IF |
00:13:51 |
46,67 |
|
2 |
Jakob Baier
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:14:24 |
51,45 |
|
3 |
Tom Weihart
|
Hestra IF |
00:14:41 |
53,92 |
|
4 |
Viggo Wulff
|
OK Gränsen |
00:14:42 |
54,06 |
|
5 |
Ivar Henriksson
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:14:57 |
56,24 |
|
6 |
Johan Eriksson
|
Trollhättans SOK |
00:15:50 |
63,92 |
|
7 |
Lukas Klang
|
Ulricehamns OK |
00:16:01 |
65,52 |
|
8 |
Noel Bengtsson
|
OK Skogshjortarna |
00:17:52 |
81,61 |
|
9 |
Otto Larsson
|
OK Tranan |
00:17:55 |
82,04 |
|
10 |
Isak Skoglund
|
Ulricehamns OK |
00:18:02 |
83,06 |
|
11 |
Pontus Hedin
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:18:07 |
83,78 |
|
12 |
Axel Rydgren
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:18:26 |
86,54 |
|
13 |
Petter Ryberg
|
Mariestads FK |
00:18:48 |
89,73 |
|
14 |
Adam Samuelsson
|
Falköpings AIK OK |
00:18:55 |
90,74 |
|
14 |
Edvin Lennartson
|
Ulricehamns OK |
00:18:55 |
90,74 |
|
16 |
Kasper Vemdal
|
Mullsjö SOK |
00:19:23 |
94,80 |
|
17 |
Jacob Eriksson
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:19:27 |
95,38 |
|
18 |
William Härström
|
Falköpings AIK OK |
00:19:29 |
95,67 |
|
19 |
David Rothamel
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:19:43 |
97,70 |
|
19 |
Melvin Andersson
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:19:43 |
97,70 |
|
21 |
Oliver Johansson
|
Bredareds IF |
00:19:51 |
98,86 |
|
22 |
Liam Hogedal
|
Vänersborgs SK |
00:20:17 |
102,63 |
|
23 |
Eskil Leon
|
Trollhättans SOK |
00:20:42 |
106,25 |
|
24 |
Johan Andersson
|
IK Gandvik |
00:20:53 |
107,85 |
|
25 |
Erik Kindlund
|
OK Tranan |
00:21:06 |
109,73 |
|
26 |
Einar Sörqvist
|
Markbygdens OK |
00:21:19 |
111,62 |
|
27 |
Rasmus Larsson
|
Bredareds IF |
00:21:38 |
114,37 |
|
28 |
Emil Josefsson
|
Istrums SK |
00:23:29 |
130,47 |
|
29 |
Aron Molander
|
OK Gränsen |
00:24:18 |
137,57 |
|
30 |
Axel Styrenius
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:24:23 |
138,29 |
|
31 |
Oscar Nystrand
|
OK Klyftamo |
00:24:29 |
139,16 |
|
32 |
Elias Dahlqvist
|
OK Gränsen |
00:27:27 |
164,97 |
|
33 |
Folke Lundh
|
Falköpings AIK OK |
00:30:14 |
189,18 |
|
34 |
Eskil Söderlund
|
Ulricehamns OK |
00:31:00 |
195,85 |
|
35 |
Edvin Ockborn
|
Trollhättans SOK |
00:31:36 |
201,07 |
|
36 |
Albin Lindkvist
|
Markbygdens OK |
00:34:07 |
222,96 |
|
37 |
Erik Arneborg
|
Ulricehamns OK |
00:35:27 |
234,56 |
|
38 |
Sixten Ljungström
|
Mariestads FK |
00:37:59 |
256,59 |
|
39 |
Jonas Olsson
|
OK Amne |
00:41:34 |
287,76 |
|
40 |
Fritiof Lomander
|
Istrums SK |
00:42:06 |
292,40 |
|
41 |
Nils Thorsson
|
Ryda SK |
00:42:35 |
296,61 |
|
|
Alvin Huuva
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
|
|
|
|
Hampus Karlsson
|
Ryda SK |
|
|
|
|
Simon Westh
|
Mullsjö SOK |
|
|