Ösaträffen, dag 2, medel - H12
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Ludvig Eggöy Markhester
|
Snättringe SK |
00:14:19 |
57,99 |
|
2 |
Emil Ling
|
IK Hakarpspojkarna |
00:14:41 |
61,32 |
|
3 |
Simon Lindqvist
|
Östersunds OK |
00:16:19 |
76,15 |
|
4 |
Malte Granefelt
|
OK Tyr |
00:16:25 |
77,06 |
|
5 |
Petter Fochsen
|
Waxholms OK |
00:16:48 |
80,54 |
|
6 |
Wilmer Wennberg
|
Hudiksvalls OK |
00:16:54 |
81,45 |
|
7 |
Jonatan Haglund
|
IFK Hedemora OK |
00:18:07 |
92,50 |
|
8 |
Oskar Kaipe
|
OK Kåre |
00:18:15 |
93,71 |
|
9 |
Lucas De Boussard
|
IFK Enskede |
00:19:16 |
102,94 |
|
10 |
Oscar Lundquist
|
OK Ravinen |
00:19:24 |
104,15 |
|
11 |
Albin Tuvesson
|
Sundsvalls OK |
00:19:44 |
107,18 |
|
12 |
Ture Lindskog
|
OK Ravinen |
00:20:02 |
109,90 |
|
13 |
Alfons Westerbergh
|
Rasbo IK |
00:20:03 |
110,06 |
|
14 |
Eskil Engberg
|
Härnösands OK |
00:21:47 |
125,80 |
|
15 |
Wilmer Hagrot
|
Täby OK |
00:21:51 |
126,40 |
|
16 |
Egon Wistedt
|
Sundbybergs IK |
00:22:07 |
128,82 |
|
17 |
Ville Elgesjö
|
Domnarvets GOIF |
00:22:46 |
134,73 |
|
18 |
Linus Hansson
|
Alfta-Ösa OK |
00:22:53 |
135,79 |
|
19 |
Ture Nordgren
|
Härnösands OK |
00:23:34 |
141,99 |
|
20 |
Jakob Engström
|
Härnösands OK |
00:23:51 |
144,57 |
|
21 |
Elmer Nordlander
|
Härnösands OK |
00:23:54 |
145,02 |
|
22 |
Botvid Simonsson
|
Sundbybergs IK |
00:24:00 |
145,93 |
|
23 |
Lukas Lind
|
IF Thor |
00:24:26 |
149,86 |
|
24 |
Edvin Wallner
|
Attunda OK |
00:24:27 |
150,01 |
|
25 |
Arvid Tögenmark
|
OK Linné |
00:24:49 |
153,34 |
|
26 |
Viktor Kullman
|
Stora Tuna OK |
00:25:19 |
157,88 |
|
27 |
Sebastian Alin
|
IFK Mora OK |
00:25:41 |
161,21 |
|
28 |
Petter Ljungquist
|
Täby OK |
00:26:00 |
164,09 |
|
29 |
Rickard Jemth
|
IF Thor |
00:26:03 |
164,54 |
|
30 |
Isak Ståhlbrandt
|
Rasbo IK |
00:28:47 |
189,37 |
|
31 |
Noel Hellberg
|
Sundbybergs IK |
00:28:56 |
190,73 |
|
32 |
Elvin Lundberg
|
OK Kåre |
00:29:29 |
195,72 |
|
33 |
Albin Persson
|
Täby OK |
00:30:00 |
200,42 |
|
34 |
Alfred Dahlin
|
Kovlands IF |
00:30:54 |
208,59 |
|
35 |
Gustav Norberg
|
Stora Tuna OK |
00:31:19 |
212,37 |
|
36 |
Gustav Lindberg
|
OK Roslagen |
00:31:24 |
213,13 |
|
37 |
Algot Hellgren
|
IF Thor |
00:32:15 |
220,85 |
|
38 |
Morgan Alfredsson
|
Gävle OK |
00:33:08 |
228,87 |
|
39 |
Erik Balck
|
Täby OK |
00:33:30 |
232,20 |
|
40 |
Anton Faxén
|
Växjö OK |
00:33:44 |
234,32 |
|
41 |
Jelmer Selling
|
Länna IF |
00:34:53 |
244,76 |
|
42 |
Arvid Hellberg
|
Sundbybergs IK |
00:36:02 |
255,21 |
|
43 |
Simon Hälldal
|
Gävle OK |
00:39:19 |
285,02 |
|
44 |
Elias Lindström
|
Ronneby OK |
00:40:16 |
293,65 |
|
45 |
Teodor Jonsson
|
Skarpnäcks OL |
00:41:55 |
300,00 |
|
|
Viktor Nilsson
|
OK Linné |
|
|
|
|
David Jonforsen
|
Surahammars SOK |
|
|