Ungdomsseriefinalen, Stockholm - D12
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Märta Ahlquist
|
Järla Orientering |
00:12:04 |
79,28 |
|
2 |
Fanny Bergman
|
Tullinge SK |
00:12:31 |
84,46 |
|
3 |
Alice Hellberg
|
Sundbybergs IK |
00:12:44 |
86,95 |
|
4 |
Maja Thimberg
|
Söders-Tyresö |
00:13:10 |
91,94 |
|
5 |
Elin Theander
|
Haninge SOK |
00:14:03 |
102,12 |
|
6 |
Viola Holmström
|
OK Ravinen |
00:14:10 |
103,46 |
|
7 |
Linnea Sand
|
Tullinge SK |
00:14:14 |
104,23 |
|
8 |
Nellie Bolin
|
Tullinge SK |
00:14:38 |
108,84 |
|
9 |
Ella Matthews
|
Tullinge SK |
00:14:40 |
109,22 |
|
10 |
Fanny Karls
|
Väsby OK |
00:14:51 |
111,33 |
|
11 |
Alma Hallsten
|
Täby OK |
00:15:37 |
120,16 |
|
12 |
Emelie Holmström
|
Täby OK |
00:15:38 |
120,35 |
|
13 |
Ella Lindqvist
|
Täby OK |
00:15:44 |
121,50 |
|
14 |
Fiffi Malmström
|
Järfälla OK |
00:15:49 |
122,46 |
|
15 |
Mirjam Costermans
|
Järla Orientering |
00:16:11 |
126,69 |
|
16 |
Johanna Skogholm Allared
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:16:24 |
129,18 |
|
17 |
Julia Ek
|
OK Ravinen |
00:16:36 |
131,49 |
|
18 |
Elsa Tunblad
|
Mälarö SOK |
00:16:37 |
131,68 |
|
19 |
Sara Strömqvist
|
Attunda OK |
00:16:38 |
131,87 |
|
20 |
Elin Almgren
|
Söders-Tyresö |
00:16:47 |
133,60 |
|
21 |
Freja Saers
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:17:08 |
137,63 |
|
22 |
Kerstin Christie
|
Snättringe SK |
00:17:27 |
141,28 |
|
23 |
Tora Björklund
|
OK Ravinen |
00:17:41 |
143,96 |
|
24 |
Ylva Remén
|
Snättringe SK |
00:17:47 |
145,11 |
|
25 |
Amanda Mörkfors
|
Järfälla OK |
00:17:53 |
146,27 |
|
26 |
Ebba Hartzell
|
OK Ravinen |
00:17:58 |
147,23 |
|
27 |
Alva Widegren
|
Mälarö SOK |
00:18:01 |
147,80 |
|
28 |
Milla Klasson
|
OK Ravinen |
00:18:02 |
147,99 |
|
29 |
Selma Sundberg
|
Sundbybergs IK |
00:18:08 |
149,15 |
|
30 |
Wera Björklund
|
OK Ravinen |
00:18:10 |
149,53 |
|
31 |
Thea Gelius
|
Snättringe SK |
00:18:11 |
149,72 |
|
32 |
Matilda Modig
|
Väsby OK |
00:18:13 |
150,10 |
|
33 |
Frida Däckfors
|
Tullinge SK |
00:18:47 |
156,63 |
|
34 |
Hanna Karlson
|
Bromma-Vällingby SOK |
00:18:55 |
158,17 |
|
35 |
Irma Widehag
|
Sundbybergs IK |
00:18:57 |
158,55 |
|
36 |
Majken Lindqvist
|
Skogsluffarnas OK |
00:19:08 |
160,66 |
|
37 |
Nora Elkert
|
Attunda OK |
00:19:15 |
162,01 |
|
38 |
Alva Smeds
|
Väsby OK |
00:19:48 |
168,34 |
|
39 |
Blenda Sandén
|
OK Södertörn |
00:20:31 |
176,59 |
|
40 |
Linda Strömqvist
|
Attunda OK |
00:20:38 |
177,94 |
|
41 |
Tyra Fogelbrink
|
Väsby OK |
00:21:50 |
191,76 |
|
42 |
Emily Blyth
|
Attunda OK |
00:22:08 |
195,21 |
|
43 |
Paulina Alzén
|
Gustavsbergs OK |
00:22:53 |
203,85 |
|
44 |
Julia Pettersson
|
Järfälla OK |
00:23:11 |
207,31 |
|
45 |
Maja Gustafsson
|
OK Älvsjö-Örby |
00:23:36 |
212,10 |
|
46 |
Alva Schylander
|
OK Älvsjö-Örby |
00:23:58 |
216,33 |
|
47 |
Clara Werdin
|
OK Älvsjö-Örby |
00:24:14 |
219,40 |
|
48 |
Heidi Lindquist
|
Haninge SOK |
00:24:28 |
222,09 |
|
49 |
Sofia Quas
|
Waxholms OK |
00:25:16 |
231,30 |
|
50 |
Ellen Nybäck
|
Tullinge SK |
00:26:31 |
245,70 |
|
51 |
Stina Nygren
|
Tullinge SK |
00:27:23 |
255,68 |
|
52 |
Isabel Olare
|
OK Älvsjö-Örby |
00:27:52 |
261,24 |
|
53 |
Klara Loberg
|
Järfälla OK |
00:27:54 |
261,63 |
|
54 |
Ester Häger
|
OK Södertörn |
00:28:54 |
273,14 |
|
55 |
Nova Dahlstedt
|
Söders-Tyresö |
00:29:38 |
281,59 |
|
56 |
Ada Cavander
|
OK Södertörn |
00:31:40 |
300,00 |
|
57 |
Saga Lindell
|
Täby OK |
00:33:09 |
300,00 |
|
58 |
Ida Samuelsson
|
OK Södertörn |
00:33:22 |
300,00 |
|
59 |
Liv Mårtensson
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:34:47 |
300,00 |
|
60 |
Minna Kökeritz
|
Sundbybergs IK |
00:37:04 |
300,00 |
|
61 |
Elin Storell
|
Haninge SOK |
00:37:59 |
300,00 |
|
|
Miranda Strand
|
Tullinge SK |
|
|