Göteborg O-meeting etapp 3, lång - H12
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Gustav Asp
|
IFK Göteborg Orientering |
00:30:42 |
65,22 |
|
2 |
Filip Valentin
|
Göteborg-Majorna OK |
00:31:11 |
67,38 |
|
3 |
Henning Falkenström
|
Skogsluffarnas OK |
00:31:24 |
68,35 |
|
4 |
Emil Skepp
|
Sävedalens AIK |
00:32:51 |
74,84 |
|
5 |
Edvin Sonedahl
|
OK Landehof |
00:34:09 |
80,65 |
|
6 |
Viktor Hedström
|
OK Skogshjortarna |
00:34:39 |
82,89 |
|
7 |
Samuel Jakobsson
|
OK Skogshjortarna |
00:35:22 |
86,09 |
|
8 |
Herman Pettersson
|
Sävedalens AIK |
00:35:36 |
87,14 |
|
9 |
Emil Wallenius
|
Frölunda OL |
00:35:58 |
88,78 |
|
10 |
Jarvis Hansson
|
Frölunda OL |
00:36:29 |
91,09 |
|
11 |
Elvis Åberg
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:37:21 |
94,97 |
|
12 |
Vilmer Antonsson
|
FK Friskus-Varberg |
00:37:39 |
96,31 |
|
13 |
Gustav Rex
|
OK Landehof |
00:37:42 |
96,53 |
|
14 |
Alvar Alexandersson
|
IF Rigor |
00:38:26 |
99,81 |
|
15 |
Axel Ekdala
|
Kungälvs OK |
00:40:50 |
110,55 |
|
16 |
Edvin Brath
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:41:47 |
114,80 |
|
17 |
Olof Tholén
|
OK Skogshjortarna |
00:42:18 |
117,11 |
|
18 |
Gabriel Hogedal
|
Vänersborgs SK |
00:43:04 |
120,54 |
|
19 |
Noah Hedenblom
|
Sjövalla FK |
00:44:00 |
124,72 |
|
20 |
Björn Djupström
|
Frölunda OL |
00:44:45 |
128,08 |
|
21 |
Lukas Randåker
|
Sjövalla FK |
00:45:05 |
129,57 |
|
22 |
Albert Jonforsen
|
Frölunda OL |
00:45:22 |
130,83 |
|
23 |
Filip Myrén
|
OK Orion |
00:46:06 |
134,12 |
|
24 |
Nils Andreasson
|
IFK Göteborg Orientering |
00:46:07 |
134,19 |
|
25 |
Linus Karlsmo
|
IK Uven |
00:47:49 |
141,80 |
|
26 |
Jonas Leire
|
Göteborg-Majorna OK |
00:48:00 |
142,62 |
|
27 |
Lukas Gudmundsson
|
OK Landehof |
00:49:06 |
147,54 |
|
28 |
Erik Saméus
|
Frölunda OL |
00:49:08 |
147,69 |
|
29 |
Linus Weihard
|
Sävedalens AIK |
00:49:52 |
150,97 |
|
30 |
Vidar Ekdala
|
Kungälvs OK |
00:49:54 |
151,12 |
|
31 |
Arvid Lanne
|
Kungälvs OK |
00:52:12 |
161,41 |
|
32 |
Gustav Ståhl
|
Sävedalens AIK |
00:53:55 |
169,09 |
|
33 |
Miles Gerhardt
|
Brattås CK |
00:54:12 |
170,35 |
|
34 |
Einar Beckman
|
Sjövalla FK |
00:54:20 |
170,95 |
|
35 |
Bruno Fovaeus
|
Sävedalens AIK |
00:57:56 |
187,06 |
|
36 |
Theander Hulthén
|
Mölndal Outdoor IF |
01:00:27 |
198,32 |
|
37 |
Emil Augustsson
|
Göteborgs SK |
01:01:56 |
204,95 |
|
38 |
Carl Davidsson
|
Sävedalens AIK |
01:02:10 |
206,00 |
|
39 |
Erik Leopold
|
OK Orion |
01:04:09 |
214,87 |
|
40 |
Ulrik Olsson
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
01:04:37 |
216,96 |
|
41 |
Alvar Nivert
|
FK Herkules |
01:04:46 |
217,63 |
|
42 |
William Rönn
|
FK Friskus-Varberg |
01:05:50 |
222,40 |
|
43 |
Vilgot Åhlund
|
Vänersborgs SK |
01:08:39 |
235,00 |
|
44 |
Nils Lydmark
|
Sjövalla FK |
01:21:10 |
291,00 |
|
45 |
Albin Persson
|
Karlskrona SOK |
01:23:44 |
300,00 |
|
46 |
Otto Bondeson
|
IK Uven |
01:43:25 |
300,00 |
|
47 |
Amandus Kraft
|
Almby IK |
01:50:28 |
300,00 |
|
|
Elliot Jägstedt
|
Halmstad OK |
|
|
|
|
Floyd Gerhardt
|
Brattås CK |
|
|
|
|
Jacob Ruderfelt
|
IF Rigor |
|
|