Göteborg O-meeting etapp 3, lång - H10
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Erik Zettervall
|
Karlskrona SOK |
00:22:21 |
123,29 |
|
2 |
Johannes Andersson
|
Vänersborgs SK |
00:22:34 |
125,19 |
|
3 |
Vide Flink
|
Fjärås AIK |
00:25:47 |
153,32 |
|
4 |
Olle Johansson
|
IFK Göteborg Orientering |
00:27:04 |
164,54 |
|
5 |
Hjalmar Antonsson
|
FK Friskus-Varberg |
00:27:57 |
172,26 |
|
6 |
Alexander Lindell
|
OK Alehof |
00:28:52 |
180,28 |
|
7 |
Sven Tholén
|
OK Skogshjortarna |
00:29:54 |
189,31 |
|
8 |
Jakob Gudmundsson
|
OK Landehof |
00:31:05 |
199,66 |
|
9 |
Martin Skovbjerg
|
Frölunda OL |
00:31:11 |
200,53 |
|
10 |
Axel Lydmark
|
Sjövalla FK |
00:31:25 |
202,57 |
|
11 |
Noel Kjellberger
|
IFK Göteborg Orientering |
00:31:50 |
206,22 |
|
12 |
Nils Ekström
|
Stenungsunds OK |
00:32:00 |
207,67 |
|
13 |
Elton Magnell
|
Katrineholms OK |
00:33:12 |
218,17 |
|
14 |
Herman Eng
|
IFK Göteborg Orientering |
00:35:51 |
241,34 |
|
15 |
Olof Nyquist
|
Emmaboda Verda OK |
00:36:11 |
244,25 |
|
16 |
Oskar Hellstrand
|
IF Rigor |
00:36:32 |
247,31 |
|
17 |
Alvar Hedenblom
|
Sjövalla FK |
00:37:36 |
256,64 |
|
18 |
Folke Tyrberg
|
Karlskrona SOK |
00:38:09 |
261,45 |
|
19 |
Mikkel Bergman
|
IK Uven |
00:38:37 |
265,53 |
|
20 |
Hilding Martinsson
|
Lerums SOK |
00:39:38 |
274,42 |
|
21 |
Ralf Gustavsson
|
OK Löftan |
00:39:41 |
274,86 |
|
22 |
Felix Aumo
|
Kungälvs OK |
00:40:57 |
285,93 |
|
23 |
David Gustafsson
|
Göteborg-Majorna OK |
00:41:15 |
288,56 |
|
24 |
Alexander Johansson
|
OK Gipen |
00:41:19 |
289,14 |
|
25 |
William Fedje
|
Frölunda OL |
00:44:08 |
300,00 |
|
26 |
Gustav Brockmark
|
Mölndal Outdoor IF |
00:45:19 |
300,00 |
|
27 |
Alfred Edman
|
Lerums SOK |
00:46:11 |
300,00 |
|
28 |
Sixten Åberg
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:47:02 |
300,00 |
|
29 |
Ivar Holmstrand
|
OK Landehof |
00:51:02 |
300,00 |
|
30 |
Gustav Agnvall
|
IK Uven |
00:57:55 |
300,00 |
|
31 |
Olle Roos
|
IFK Göteborg Orientering |
00:59:23 |
300,00 |
|
32 |
Frederik Hulthén
|
Mölndal Outdoor IF |
01:04:00 |
300,00 |
|
33 |
Holger Bergendahl
|
IF Rigor |
01:09:25 |
300,00 |
|
35 |
Max Sylvan
|
Vänersborgs SK |
01:18:11 |
300,00 |
|
|
Melker Östberg
|
IK Uven |
|
|