O-Event, dag 3, Zoorientering - H12
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Ludvig Eggöy Markhester
|
Snättringe SK |
00:11:32 |
57,51 |
|
2 |
Henning Falkenström
|
Skogsluffarnas OK |
00:12:18 |
65,30 |
|
3 |
Emil Skepp
|
Sävedalens AIK |
00:12:51 |
70,89 |
|
4 |
Viktor Hedström
|
OK Skogshjortarna |
00:13:06 |
73,43 |
|
5 |
Samuel Jakobsson
|
OK Skogshjortarna |
00:13:08 |
73,77 |
|
6 |
Nils Andreasson
|
IFK Göteborg Orientering |
00:13:55 |
81,73 |
|
7 |
Måns Sandahl
|
IK Hakarpspojkarna |
00:14:03 |
83,08 |
|
8 |
Gustav Asp
|
IFK Göteborg Orientering |
00:14:06 |
83,59 |
|
9 |
Elias Josefsson
|
Västvärmlands OK |
00:14:28 |
87,32 |
|
10 |
Emil Wallenius
|
Frölunda OL |
00:14:33 |
88,17 |
|
11 |
Walter Söderqvist
|
OK Kåre |
00:14:35 |
88,50 |
|
11 |
Jacob Holmberg
|
Ulricehamns OK |
00:14:35 |
88,50 |
|
14 |
Noah Hedenblom
|
Sjövalla FK |
00:15:04 |
93,42 |
|
15 |
Eric Åhl
|
Åmåls OK |
00:15:32 |
98,16 |
|
16 |
Andy Granfors
|
IF Rigor |
00:15:33 |
98,33 |
|
16 |
Olle Brandin
|
OK Kåre |
00:15:33 |
98,33 |
|
18 |
Linus Karlsmo
|
IK Uven |
00:15:36 |
98,84 |
|
19 |
Malte Ljungkvist
|
OK Alehof |
00:15:37 |
99,00 |
|
20 |
Emil Augustsson
|
Göteborgs SK |
00:15:43 |
100,02 |
|
21 |
Lukas Randåker
|
Sjövalla FK |
00:15:59 |
102,73 |
|
22 |
Rasmus Sterner
|
OK Gränsen |
00:16:10 |
104,59 |
|
23 |
Linus Hansson
|
Alfta-Ösa OK |
00:16:16 |
105,61 |
|
24 |
Arvid Ericsson
|
Ronneby OK |
00:16:33 |
108,49 |
|
25 |
William Kraft
|
IK Uven |
00:16:43 |
110,18 |
|
27 |
Truls Voelkerling
|
IK Uven |
00:16:55 |
112,22 |
|
28 |
Elias Samuelsson
|
OK Vivill |
00:17:10 |
114,76 |
|
29 |
Elias Hed
|
Hultsfreds OK |
00:17:15 |
115,60 |
|
30 |
Nils Kylberg
|
Sävedalens AIK |
00:17:16 |
115,77 |
|
31 |
Alvar Alexandersson
|
IF Rigor |
00:17:25 |
117,30 |
|
32 |
Arvid Josefsson
|
OK Vivill |
00:17:32 |
118,48 |
|
33 |
Einar Beckman
|
Sjövalla FK |
00:17:34 |
118,82 |
|
34 |
Theo Risto
|
OK Linné |
00:17:50 |
121,53 |
|
36 |
Erik Rothamel
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:18:15 |
125,77 |
|
37 |
Neo Cederqvist
|
Visborgs OK |
00:18:17 |
126,10 |
|
38 |
Ted Nömm
|
IFK Göteborg Orientering |
00:18:39 |
129,83 |
|
39 |
Olof Levin
|
Svaide Roma SOK |
00:18:52 |
132,03 |
|
40 |
Sebastian Alin
|
IFK Mora OK |
00:19:11 |
135,25 |
|
42 |
Erik Saméus
|
Frölunda OL |
00:19:16 |
136,10 |
|
43 |
Martin Ekdahl
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:19:29 |
138,30 |
|
43 |
Joar Blomqvist
|
Bredareds IF |
00:19:29 |
138,30 |
|
45 |
Ville Swenson
|
Frölunda OL |
00:19:35 |
139,32 |
|
46 |
Eskil Soelberg
|
Andrarums IF |
00:19:39 |
139,99 |
|
46 |
Elliott Rehn
|
Gränna-Bygdens OK |
00:19:39 |
139,99 |
|
48 |
Elliot Burvall
|
OK Orinto |
00:19:49 |
141,69 |
|
49 |
Erik Johansson
|
IK Uven |
00:20:15 |
146,09 |
|
51 |
John Mikaelsson
|
Burseryds IF |
00:21:11 |
155,58 |
|
52 |
Lukas Gudmundsson
|
OK Landehof |
00:21:13 |
155,91 |
|
53 |
Alvar Nivert
|
FK Herkules |
00:21:47 |
161,67 |
|
54 |
Max Vetter
|
Sävedalens AIK |
00:21:48 |
161,84 |
|
55 |
Carl Davidsson
|
Sävedalens AIK |
00:21:53 |
162,69 |
|
56 |
Elliot Jägstedt
|
Halmstad OK |
00:22:01 |
164,04 |
|
57 |
Joakim Gustafsson
|
Gotlands Bro OK |
00:22:05 |
164,72 |
|
58 |
Henning Söderhjelm
|
OK Stigen |
00:22:14 |
166,25 |
|
59 |
Jonatan Barth
|
OK Orinto |
00:22:18 |
166,92 |
|
60 |
Albert Svensson
|
FK Finn |
00:22:53 |
172,85 |
|
61 |
Axel Slätt
|
OK Alehof |
00:23:15 |
176,58 |
|
62 |
Elias Andersson
|
OK Klyftamo |
00:23:24 |
178,10 |
|
63 |
Gustav Nilsson
|
Alvesta SOK |
00:23:32 |
179,46 |
|
64 |
Gustav Hilmansson
|
Kalmar OK |
00:23:56 |
183,52 |
|
65 |
Jacob Ruderfelt
|
IF Rigor |
00:24:07 |
185,38 |
|
66 |
Alvin Rosén
|
OK Skogshjortarna |
00:24:26 |
188,60 |
|
67 |
Olle Nordin
|
Ulricehamns OK |
00:24:55 |
193,51 |
|
68 |
Axel Johansson
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:25:07 |
195,55 |
|
69 |
Eskil Winckler
|
OK Orinto |
00:25:55 |
203,68 |
|
70 |
Joel Grenholm
|
OK Kåre |
00:26:10 |
206,22 |
|
71 |
Adam Aderlind
|
OK Norrvirdarna |
00:26:18 |
207,57 |
|
72 |
Albert Kylmä
|
Helsingborgs SOK |
00:26:51 |
213,16 |
|
73 |
Dante Wallin
|
Sävedalens AIK |
00:27:23 |
218,58 |
|
74 |
Anton Winckler
|
OK Orinto |
00:27:41 |
221,63 |
|
75 |
Alfred Therstol
|
Sävedalens AIK |
00:28:28 |
229,59 |
|
76 |
Aston Gustafsson
|
Svaide Roma SOK |
00:29:13 |
237,21 |
|
77 |
Charlie Emterby
|
OK Vivill |
00:29:58 |
244,83 |
|
78 |
William Josefsson
|
OK Kullingshof |
00:30:37 |
251,44 |
|
81 |
Love Eriksson
|
IK Uven |
00:35:15 |
298,52 |
|
83 |
Alvin Lönkvist
|
OK Vivill |
00:40:19 |
300,00 |
|
84 |
Oliver Edvardsson
|
Hjobygdens OK |
00:47:16 |
300,00 |
|
|
Calle Wärn
|
OK Skogshjortarna |
|
|
|
|
Alfons Johansen
|
OK Vilse 87 |
|
|
|
|
Selmer Månsson
|
Kalmar OK |
|
|
|
|
Edvard Gustavsson
|
OK Klyftamo |
|
|
|
|
Noel Berggren
|
OK Landehof |
|
|
|
|
Frans Summerson
|
OK Norrvirdarna |
|
|