O-event, dag 1, Sprint by Night - H13
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Hjalmar Ingelsbo
|
OK Tranan |
00:11:25 |
69,39 |
|
2 |
Jarvis Hansson
|
Frölunda OL |
00:11:41 |
72,75 |
|
3 |
Oskar Kaipe
|
OK Kåre |
00:11:44 |
73,38 |
|
4 |
Olof Tholén
|
OK Skogshjortarna |
00:11:56 |
75,90 |
|
5 |
Linus Bodin-Liliegren
|
OK Djerf |
00:12:20 |
80,94 |
|
6 |
Carl Bärwolf
|
Domnarvets GOIF |
00:12:25 |
81,99 |
|
7 |
Nils Johnsson
|
Matteus SI |
00:12:28 |
82,62 |
|
8 |
Gabriel Hogedal
|
Vänersborgs SK |
00:12:39 |
84,93 |
|
9 |
Joel Holmgård
|
Kils OK |
00:12:43 |
85,77 |
|
10 |
Walter Oksvold
|
OK Kåre |
00:12:50 |
87,24 |
|
11 |
Melker Sundström
|
Hestra IF |
00:12:54 |
88,08 |
|
12 |
Jonatan Haglund
|
IFK Hedemora OK |
00:12:57 |
88,71 |
|
13 |
Albert Jonforsen
|
Frölunda OL |
00:13:05 |
90,39 |
|
14 |
Gustav Rex
|
OK Landehof |
00:13:10 |
91,45 |
|
15 |
Elias Lindström
|
Ronneby OK |
00:13:20 |
93,55 |
|
16 |
Linus Hallenek
|
Strängnäs-Malmby OL |
00:13:31 |
95,86 |
|
17 |
Noah Tysk
|
OK Kåre |
00:13:39 |
97,54 |
|
18 |
Vilmer Antonsson
|
FK Friskus-Varberg |
00:13:44 |
98,59 |
|
19 |
Hugo Tolestam
|
IF Rigor |
00:13:57 |
101,32 |
|
20 |
Ville Elgesjö
|
Domnarvets GOIF |
00:13:58 |
101,53 |
|
21 |
Hugo Corneliusson
|
OK Löftan |
00:14:01 |
102,16 |
|
22 |
Erik Petersson Markus
|
OK Norrvirdarna |
00:14:03 |
102,58 |
|
23 |
Albin Schröder
|
OK Skogshjortarna |
00:14:13 |
104,68 |
|
24 |
Carl Sjögren
|
Tidaholm SOK Sisu |
00:14:16 |
105,31 |
|
25 |
Arvid Björnstam
|
OK Skogshjortarna |
00:14:20 |
106,15 |
|
26 |
Jonas Leire
|
Göteborg-Majorna OK |
00:14:22 |
106,57 |
|
27 |
Viktor Kullman
|
Stora Tuna OK |
00:14:25 |
107,20 |
|
28 |
Albin Törngren
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:14:35 |
109,30 |
|
29 |
Artur Stjernlöf
|
IFK Göteborg Orientering |
00:14:40 |
110,35 |
|
30 |
Herman Pettersson
|
Sävedalens AIK |
00:14:54 |
113,29 |
|
31 |
Anton Karlsson
|
Ulricehamns OK |
00:14:58 |
114,13 |
|
31 |
Elias Palmertz
|
Helsingborgs SOK |
00:14:58 |
114,13 |
|
33 |
Gustav Norberg
|
Stora Tuna OK |
00:14:59 |
114,34 |
|
34 |
Arvid Eriksson
|
Åmåls OK |
00:15:13 |
117,28 |
|
35 |
Filip Åkärbjär
|
IFK Mora OK |
00:15:27 |
120,22 |
|
36 |
Malte Strömberg
|
Matteus SI |
00:15:37 |
122,33 |
|
37 |
Hilding Gindemo
|
Ärla IF |
00:15:47 |
124,43 |
|
38 |
Filip Thor
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:16:09 |
129,05 |
|
39 |
Isak Stinessen
|
Dalaportens OL |
00:16:16 |
130,52 |
|
40 |
Neo Gunnarsson
|
Leksands OK |
00:16:18 |
130,94 |
|
41 |
William Lännhult
|
Eds SK |
00:16:27 |
132,83 |
|
42 |
Nils Sernfält
|
Leksands OK |
00:16:34 |
134,30 |
|
43 |
Arvid Lanne
|
Göteborg-Majorna OK |
00:16:48 |
137,24 |
|
44 |
Wilhelm Ek
|
Fjärås AIK |
00:16:51 |
137,87 |
|
45 |
Theander Hulthén
|
Mölndal Outdoor IF |
00:17:30 |
146,06 |
|
45 |
Axel Rohrer
|
OK Skogshjortarna |
00:17:30 |
146,06 |
|
47 |
Linus Claesson
|
Ulricehamns OK |
00:17:58 |
151,95 |
|
48 |
Erik Odlind
|
OK Kåre |
00:18:21 |
156,78 |
|
49 |
Adrian Borg
|
Lerums SOK |
00:18:43 |
161,40 |
|
50 |
Arvid Ström
|
Västerbergslagens OL |
00:19:01 |
165,18 |
|
51 |
Felix Pye James
|
Frölunda OL |
00:19:11 |
167,28 |
|
52 |
Linus Weihard
|
Sävedalens AIK |
00:19:24 |
170,01 |
|
53 |
Axel Lindqvist
|
IK Uven |
00:20:18 |
181,36 |
|
54 |
Gunnar Dahlgren
|
IFK Mora OK |
00:20:35 |
184,93 |
|
55 |
Herman Svahn
|
Eskilstuna OL |
00:20:50 |
188,08 |
|
56 |
Albin Thunberg
|
OK Vivill |
00:21:18 |
193,96 |
|
58 |
Per Gustav Wedman
|
Ludvika OK |
00:23:44 |
224,63 |
|
59 |
Sixten Lager
|
Falköpings AIK OK |
00:24:49 |
238,28 |
|
60 |
Hampus Mood
|
Ludvika OK |
00:25:20 |
244,80 |
|
61 |
Axel Persson
|
Falköpings AIK OK |
00:27:24 |
270,85 |
|
62 |
Lucas Eliases
|
Dalaportens OL |
00:27:33 |
272,74 |
|
63 |
Dante Meijer
|
IFK Mora OK |
00:33:29 |
300,00 |
|
|
Elias Bengtsson
|
OK Skogshjortarna |
|
|
|
|
Anton Lindell
|
Helsingborgs SOK |
|
|