Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Hälsingland 2011, Etapp 2 - H65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Stig Oveland Valbo AIF 00:34:25 35,08
4 Kjell Hemmyr Tegs SK 00:35:32 38,62
6 Gunnar Ericsson Gävle OK 00:36:07 40,48
7 Bertil Holmgren Gävle OK 00:36:20 41,16
8 Karl-Gustav Klemets Hallstahammars OK 00:36:52 42,86
9 Kjell Erlandsson OK Lindena 00:37:04 43,49
10 Gunnar Carlén OK Måsen 00:37:37 45,24
11 Thomas Kleist Boxholm-Mjölby OL 00:37:46 45,71
12 Olle Hermansson IK Ymer 00:38:05 46,72
13 Åke Höglund Timrå SOK 00:38:13 47,14
14 Ronny Andersson OK Skogshjortarna 00:38:27 47,88
15 Ove Jönsson Brunflo IF 00:38:41 48,62
16 Gunnar Bengtsson Sundsvalls OK 00:38:51 49,15
17 Olle Öberg Skogsluffarnas OK 00:39:16 50,47
18 Stig Larsson Rävetofta OK 00:39:35 51,48
19 Lennart Pettersson Björkfors GOIF 00:39:54 52,48
20 Roland Offrell Frosta OK 00:40:03 52,96
21 Sven Erik Sjöholm Mullsjö SOK 00:40:16 53,65
22 Hans L Andersson Västerbergslagens OL 00:40:20 53,86
23 Hans-Olof Forsberg Umeå OK 00:40:44 55,13
24 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 00:40:58 55,87
25 Gunnar Carlson OK Roxen 00:41:18 56,93
26 Lars Ivar Bergman OK Fjällstigen 00:41:23 57,19
27 Kjell Månsson Ronneby OK 00:41:27 57,40
28 Bertil Granberg OK Klemmingen 00:41:33 57,72
29 Erling Larsson Hässleholms OK 00:41:43 58,25
30 Hans Nyberg Gävle OK 00:42:42 61,37
31 Lars Alström Rasbo IK 00:42:54 62,00
32 Kjell Nilsson OK Klemmingen 00:43:00 62,32
33 Sture Bergström OK Hammaren 00:43:31 63,96
34 Torbjörn Atterbrand Tierps SOK 00:43:32 64,01
35 Jan-Olov Rask OK Enen 00:43:56 65,28
36 Rolf Gabrielsson Falköpings AIK OK 00:44:34 67,29
37 Alf Börjars Kils OK 00:44:38 67,51
38 Göran Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:44:47 67,98
39 Christer Silfvernagel Härnösands OK 00:44:49 68,09
40 Kjell-Åke Isaksson OK Skogshjortarna 00:44:52 68,25
41 Arne Karlsson Värend GN OL 00:45:29 70,20
42 Ingemar Andersson OK Orion 00:45:33 70,42
43 Billy Höglund Leksands OK 00:45:56 71,63
43 Kenneth Jonsson Vänersborgs SK 00:45:56 71,63
45 Uno Rööhs Filipstads OK 00:45:59 71,79
46 Yngve Persson Tierps SOK 00:46:25 73,17
47 Winn Björklund Sundsvalls OK 00:46:31 73,48
48 Arne Larsen Västerviks OK 00:46:38 73,85
49 Leif Hofmeijer OK Älvsjö-Örby 00:46:39 73,91
50 Nils Sjödin GOIF Tjalve 00:47:09 75,49
51 Hans Nordgren Arboga OK 00:47:22 76,18
53 Bengt Jönsson Åkers IF 00:47:36 76,92
54 Sören Johansson OK Norden 00:48:19 79,20
55 Roland Eriksson Hästveda OK 00:48:23 79,41
56 Roland Lundqvist Långvikens OK 00:48:47 80,68
58 Ingvar Bengtsson Oskarströms OK 00:49:16 82,21
59 Lennart Svensson Rävetofta OK 00:49:19 82,37
61 Boris Andersson Rånäs OK 00:49:47 83,85
62 Kurt Nilsson Nyköpings OK 00:49:57 84,38
63 Göran Nilsson Valbo AIF 00:50:31 86,18
64 Arne Karlsson OK Tor 00:50:55 87,45
65 Christer Holt Västvärmlands OK 00:51:32 89,41
66 Folke Ringberg Lessebo OK 00:51:34 89,51
67 Sten Johansson OK Borgen 00:51:35 89,56
68 Ronny Ragnarsson OK Skogshjortarna 00:51:45 90,09
69 Hans-Åke Christiansson Gamleby OK 00:52:10 91,42
70 Göran Andersson Täby OK 00:52:15 91,68
71 Roland Forsblom Kungsgårdens SK 00:52:53 93,69
72 Jan-Erik Holm Sigtuna OK 00:52:57 93,90
73 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 00:54:43 99,51
74 Stig Johansson Markbygdens OK 00:55:22 101,57
75 Ragnar Widenbring Sala OK 00:55:27 101,84
76 Christer Liwell Ärla IF 00:55:52 103,16
77 Erling Ekelöf Värend GN OL 00:56:09 104,06
78 Johnny Malmgren Hjärnarps GH OL 00:56:42 105,80
79 Sven Jonasson OK Skogsfalken 00:57:16 107,60
80 Håkan Forsgren Gävle OK 00:58:01 109,98
81 Benkt Anderson Lunds OK 00:58:48 112,47
82 Gösta Claesson Rydboholms SK 00:58:52 112,68
83 Bengt-Rune Wallström IK Uven 00:59:33 114,85
84 Leif Björkman IK Ymer 00:59:56 116,07
85 Göran Karlsson Lessebo OK 01:00:14 117,02
86 Åke Strömberg Södertälje-Nykvarn Orientering 01:01:16 120,30
87 Göran Jansson Gränna-Bygdens OK 01:02:32 124,32
88 Ingemar Nygren Årsunda IF 01:03:14 126,54
89 Hans Forsberg OK Kolmården 01:04:40 131,09
90 Toivo Voudinmäki Mullsjö SOK 01:05:04 132,36
91 Leif Pettersson OK Ödmården 01:05:06 132,46
92 Claes-Göran Green Lunds OK 01:05:19 133,15
93 Lennart Åberg OK Rodhen 01:05:52 134,90
94 Mats Rosén Hästveda OK 01:06:29 136,85
95 Göran Johansson Järfälla OK 01:08:11 142,25
96 Ingemar Wästlund Västvärmlands OK 01:11:58 154,26
97 Lars Hellström OK Hammaren 01:14:04 160,92
98 Lars Johnsson OK Måsen 01:14:09 161,19
99 Key Lindell OK Södertörn 01:15:22 165,05
100 Sven-Erik Forsell Lunds OK 01:18:00 173,41
102 Rune Tjörnfors Ågesta OK 01:27:11 202,55
103 Kenneth Werlin Simlångsdalens IF 01:58:56 300,00
Rolf Helmersson Lindebygdens OK
Lars-Erik Karlsson Rasbo IK
Kurt Andersson Storviks IF
Ivan Persson Malmö OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr