Svenska Orienteringsförbundet

ÖLOF:s Parkserie 2016

Skriv ut

Slutställning efter 4 deltävlingar.

Sprint-DM och Almbys 3 Sommarsprintar ingår. 3 tävlingar räknas, vid lika resultat avgör poängen på Sprint-DM

D10

Plac Namn Klubb
28/5
8/6
12/6
26/6
Totalt
1 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 20 17 20 57
2 Elsa Gustafsson OK Tylöskog 17 20 (14) 20 57
3 Klara Wellander Almby IK 14 17 17 48
4 Judit Wennblom Hagaby GoIF Örebro 14 15 15 44
5 Lisa Malm KFUM Örebro OK 15 12 12 39
6 Ella Kruse Lindebygdens OK 11 13 13 37
7 Fia Andersson Hagaby GoIF Örebro 10 10 (10) 14 34
8 Lovisa Thybeck Lindebygdens OK 11 9 (8) 12 32
9 Cecilia Eriksson OK Milan 13 6 11 30
10 Astrid Kraft Almby IK 8 11 10 29
11 Emelie Djerf Garphyttans IF 13 15 28
12 Maja Sjödin OK Tisaren 12 12
13 Sara Kutti Hagaby GoIF Örebro 9 9
14 Liv Olsson KFUM Örebro OK 7 7

H10

Plac Namn Klubb
28/5
8/6
12/6
26/6
Totalt
1 Axel Thybeck Lindebygdens OK (14) 20 20 17 57
2 Viggo Holmberg OK Tylöskog 17 (15) 17 20 54
3 Olle Haglund KFUM Örebro OK 17 14 12 43
4 Fabian Larsson OK Milan (9) 12 13 12 37
5 Philip Sjödin OK Tisaren 20 13 33
6 Max Gustafsson KFUM Örebro OK 11 10 11 32
7 Axel Kylborn Almby IK 17 15 32
8 Alvin Isenström Almby IK 15 14 29
9 Viktor Jonhed KFUM Örebro OK 13 14 27
10 Isak Larsson OK Tisaren 12 13 25
11 Simon Pantzar OK Letstigen 11 11
12 Ted Nilsson KFUM Örebro OK 10 10

D12

Plac Namn Klubb
28/5
8/6
12/6
26/6
Totalt
1 Doris Karlsson OK Tylöskog (14) 17 17 17 51
2 Vilma Larsson OK Milan 15 (13) 20 15 50
3 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 17 10 14 (9) 41
4 Amanda Sjödin OK Tisaren 20 20 40
5 Johanna Berg KFUM Örebro OK (10) 14 13 13 40
6 Love Eklund OK Tylöskog 8 15 15 38
7 Stina Bern Garphyttans IF 13 12 11 36
8 Signe Schagerström Garphyttans IF 20 10 30
9 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 14 14
10 Tindra Yngström OK Tisaren 12 12
11 Elsa Vidlund KFUM Örebro OK 12 12
11 Ingrid Ewins Almby IK 12 12
13 Stina Kvarnefjord KFUM Örebro OK 11 11
14 Emilia Jantzen-Kumlin KFUM Örebro OK 11 11
15 Elin Jonhed KFUM Örebro OK 9 9

H12

Plac Namn Klubb
28/5
8/6
12/6
26/6
Totalt
1 Hugo Örn KFUM Örebro OK 20 (17) 20 20 60
2 Karl Kylborn Almby IK 15 20 17 52
3 Emil Larsson OK Tisaren 17 15 17 49
4 Olle Malm KFUM Örebro OK 14 14 15 (14) 43
5 Anton Kruse Lindebygdens OK 13 14 15 42
6 Jonatan Green Almby IK 10 13 13 36
7 Daniel Kraft Almby IK 10 12 12 34
8 Albin Klasenius KFUM Örebro OK 12 10 9 31
9 Rasmus Doering Garphyttans IF 9 (9) 11 10 30
10 Måns Bergqvist Garphyttans IF 12 12 24
11 Marius Dahlberg Garphyttans IF 8 11 19
12 Anton Göthberg Almby IK 5 9 14
13 Noel Helmersson OK Tisaren 13 13
14 Linus Andresen Almby IK 5 7 12
15 Bruno Göransson Almby IK 11 11
16 Oscar Askroth KFUM Örebro OK 3 7 10
17 Lukas Fogel Hagaby GoIF Örebro 9 9
18 Alfred Sjödin OK Tisaren 8 8
19 Alexander Johansson OK Milan 8 8
20 Neo Yngström OK Tisaren 7 7
21 Oskar Hansson Askersunds OK 7 7
22 Linus Karlsson OK Tisaren 6 6
23 Rasmus Karlsson Askersunds OK 6 6
24 Nils Skymberg KFUM Örebro OK 4 4
25 Vilgot Johansen KFUM Örebro OK 4 4

D14

Plac Namn Klubb
28/5
8/6
12/6
26/6
Totalt
1 Sofie Franzén Almby IK 20 20 17 57
2 Karin Lindgren KFUM Örebro OK 20 13 15 (13) 48
3 Julia Berg KFUM Örebro OK (12) 15 17 15 47
4 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 17 8 20 45
5 Sofia Green Almby IK 14 17 14 45
6 Elin Sundvall Krüger Garphyttans IF 13 12 12 (5) 37
7 Ellen Andersson Hagaby GoIF Örebro (9) 14 11 12 37
8 Sofie Bodin Almby IK 11 13 11 35
9 Sanna Sander OK Milan 15 14 29
10 Ingrid Löthgren OK Milan 8 9 9 26
11 Erika Holmberg OK Tylöskog 10 8 18
12 Frida Bäckström OK Tisaren 7 6 13
13 Tintin Yngström OK Tisaren 10 10
14 Sara Johansson Hagaby GoIF Örebro 10 10
15 Anna Nilsson Garphyttans IF 7 7

H14

Plac Namn Klubb
28/5
8/6
12/6
26/6
Totalt
1 Valter Pettersson OK Tisaren (17) 20 20 20 60
2 Linus Malm KFUM Örebro OK (15) 17 17 17 51
3 Henrik Franzén Almby IK 20 15 15 (14) 50
4 Gustav Askroth KFUM Örebro OK 11 12 12 35
5 Oliver Pettersson OK Milan 11 13 9 33
5 David Mårtensson Garphyttans IF 12 8 13 33
7 Jonatan Kraft Almby IK 9 14 7 (7) 30
8 Alexander Tiedermann OK Tisaren 13 10 6 29
9 Vilgot Wennblom Hagaby GoIF Örebro 14 14 28
10 David Kutti Hagaby GoIF Örebro 10 9 8 27
11 Anton Eriksson OK Milan 11 11 22
12 Olof Halfvarsson Almby IK 6 10 16
13 Emanuel Eriksson OK Milan 10 5 15
14 Nils Schagerström Garphyttans IF 15 15
15 Ludwig Gertzell Garphyttans IF 13 13
16 Johan Thuresson Almby IK 9 4 13
17 Hugo Sjödin OK Tisaren 12 12
18 Albert Gustafsson KFUM Örebro OK 8 3 11
19 Melvin Spalin OK Milan 7 7

D16

Plac Namn Klubb
28/5
8/6
12/6
26/6
Totalt
1 Lisa Hallmén OK Tisaren 20 17 37
2 Johanna Särnbrink OK Tisaren 17 20 37
3 Carolina Eriksson OK Milan 15 17 32
4 Elin Schagerström Garphyttans IF 20 20
5 Klara Persson KFUM Örebro OK 15 15
6 Annie Samuelsson OK Letstigen 14 14

H16

Plac Namn Klubb
28/5
8/6
12/6
26/6
Totalt
1 Melker Forsberg KFUM Örebro OK 20 20 20 (20) 60
2 Johannes Green Almby IK 15 15 17 (14) 47
3 William Segura KFUM Örebro OK 14 15 (14) 17 46
4 Johan Alpberg Almby IK 13 13 15 41
5 Simon Möller Almby IK 17 13 11 41
6 Marcus Klasenius KFUM Örebro OK 12 12 15 39
7 Oscar Ingvarsson Lindebygdens OK 11 11 10 32
8 Nils Kylborn Almby IK 17 13 30
9 Clas Bäckström OK Tisaren 12 12 24

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2016-05-28 DM, sprint, Örebro län OK Tisaren sprint
2016-06-08 Sommarsprinten, #1 Almby IK sprint
2016-06-12 Sommarsprinten, #2 Almby IK sprint
2016-06-26 Örebro City Sprint (WRE) + Sommarsprinten, #3 Almby IK sprint

Annonser