Hallands OF:s ungdomscup 2017 HD10

Skriv ut

Slutställning efter 12 deltävlingar.

I HD10 cupen 2017 räknas 7 (inkl. finalen) av 12 tävlingar. Finalen räknas alltid med.

H10

Plac Namn Klubb
11/3
12/3
25/3
14/4
15/4
17/4
21/5
16/7
14/7
15/7
10/9
24/9
Totalt
1 Andy Granfors IF Rigor 12 12 (9) 10 12 10 12 (8) 10 78
2 Alvar Alexandersson IF Rigor 10 8 12 12 12 (7) 12 (7) 9 75
3 Hugo Corneliusson OK Löftan 10 (8) 9 9 (9) 12 (8) 10 10 7 67
4 Arvid Johansson FK Friskus-Varberg 10 9 10 (6) 8 10 (7) 9 5 61
5 Vilmer Antonsson FK Friskus-Varberg 8 10 12 5 12 12 59
6 Elliot Jägstedt Halmstad OK 9 6 (4) 7 9 8 6 6 51
7 Kasper Hellerström FK Friskus-Varberg 7 10 9 6 9 41
8 Frej Gaudenz Halmstad OK 6 5 6 8 25
9 Johan Gused Falkenbergs OK 5 7 4 16
10 William Rönn FK Friskus-Varberg 5 5 10
11 Jacob Ruderfelt IF Rigor 8 8

D10

Plac Namn Klubb
11/3
12/3
25/3
14/4
15/4
17/4
21/5
16/7
14/7
15/7
10/9
24/9
Totalt
1 Julia Lönn Halmstad OK 12 12 12 12 12 12 (12) (10) (12) (12) 12 84
2 Emma Persson Halmstad OK 10 (9) (8) 10 12 10 (9) 10 12 (10) (9) 7 71
3 Lova Johansson FK Friskus-Varberg (8) 10 9 9 10 (9) 10 (9) (9) (7) 10 9 67
4 Elvira Karmstig FK Friskus-Varberg 10 8 7 7 7 9 (6) 10 58
5 Elin Andersson OK Löftan (7) (7) 9 8 (7) 9 8 8 8 8 58
6 Agnes Paulsson OK Löftan 6 (5) (5) 7 (3) (5) 6 6 6 7 6 44
7 Mira Wallin Falkenbergs OK 9 7 8 (2) 4 5 4 2 39
8 Alice Carlqvist FK Friskus-Varberg 6 1 8 5 5 4 5 34
9 Molly Graad IF Rigor 8 6 4 6 3 1 28
10 Vilma Ring Halmstad OK 6 7 3 4 4 4 (3) (3) (2) 28
11 Alice Brandt OK Löftan 5 6 4 15
12 Cornelia Hällås OK Löftan 5 3 8
13 Alice Sjööarv OK Nackhe 3 2 1 6
13 Sara Lönn Halmstad OK 2 3 1 6
15 Amanda Persson Halmstad OK 2 1 1 4
16 Agnes Besterman IK Trenne Ullared 1 1

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2017-03-11 Hallandspremiären, medel OK Lindéna medel
2017-03-12 Hallandspremiären, lång Laholms IF OK lång
2017-03-25 Rigor/Uven Dubbeln IF Rigor medel
2017-04-14 Friskusträffen FK Friskus-Varberg medel
2017-04-15 Nackheträffen OK Nackhe lång
2017-04-17 Snötrampen + DM, lång, Halland Fjärås AIK, OK Löftan lång
2017-05-21 DM, sprint, Halland FK Friskus-Varberg sprint
2017-07-14 - 2017-07-16 Hallands 3-dagars Falkenbergs OK, Hylte OK, IK Trenne Ullared, OK Gläntan Vessigebro, Ätrans IF
2017-07-14 Hallands 3-dagars, etapp 1, medel Falkenbergs OK, Hylte OK, IK Trenne Ullared, OK Gläntan Vessigebro, Ätrans IF medel
2017-07-15 Hallands 3-dagars, etapp 2, lång Falkenbergs OK, Hylte OK, IK Trenne Ullared, OK Gläntan Vessigebro, Ätrans IF lång
2017-09-10 DM, medel, Halland IF Rigor medel
2017-09-24 Hallands OF:s Ungdomscup Final FK Friskus-Varberg medel

Annonser