Hallands OF: ungdomscup 2017 HD12-16

Skriv ut

Slutställning efter 14 deltävlingar.

I ungdomscupen HD12-16 2017 räknas 9 (inkl. finalen) av 14 tävlingar. Finalen räknas alltid med.

H12

Plac Namn Klubb
10/3
11/3
12/3
25/3
14/4
15/4
17/4
21/5
16/7
14/7
15/7
1/9
10/9
24/9
Totalt
1 Simon Corneliusson OK Löftan 12 (9) 12 12 12 12 12 12 12 (12) (12) (12) (12) 12 108
2 Emil Seldén IF Rigor 10 12 10 10 10 (7) (9) 10 10 10 (7) (10) (8) 10 92
3 Albin Paulsson OK Löftan (4) (5) 8 9 9 10 10 (4) 9 (8) 9 (7) 9 8 81
4 Oskar Blom OK Löftan (6) 7 9 7 8 9 (7) (6) (4) 10 8 10 9 77
5 Adam Sjööarv OK Nackhe 9 10 8 7 8 8 7 9 (6) 66
6 Samuel Dahlberg IK Trenne Ullared 8 6 7 5 4 6 (3) (4) (3) (4) 9 6 5 56
7 Filip Hansson OK Löftan 5 3 5 4 6 5 4 5 7 44
8 Love Gaudenz Halmstad OK 6 5 3 5 7 6 32
9 Olle Florén IF Rigor 7 4 4 9 7 31
10 Oliver Carliden Halmstad OK 8 6 2 6 6 28
11 Isak Törnström FK Friskus-Varberg 2 3 1 3 6 4 6 25
12 Adam Broms FK Friskus-Varberg 5 5 5 5 3 23
12 Casper Gunnarsson Halmstad OK 8 7 8 23
14 Simon Hansson IF Rigor 2 2 3 3 2 12
14 Edvin Alexandersson IF Rigor 4 1 2 1 4 12
16 Max Törnqvist Fjärås AIK 8 1 9
16 Gustav Lundqvist Halmstad OK 1 3 2 1 1 1 9
18 Walter Hällås OK Löftan 1 1 1 3 6
19 Gustaf Gused Falkenbergs OK 2 1 2 5
20 Viggo Wallin IK Trenne Ullared 3 3
20 Olle Runevad OK Nackhe 2 1 3
22 Noa Torstensvik FK Friskus-Varberg 2 2
22 Gabriel Ekström Halmstad OK 1 1 2
24 Viktor Wressmark OK Nackhe 1 1
24 Oscar Moberg OK Löftan 1 1
24 Vilhelm Skärbäck OK Nackhe 1 1
24 Leon Ryberg Falkenbergs OK 1 1

D12

Plac Namn Klubb
10/3
11/3
12/3
25/3
14/4
15/4
17/4
21/5
16/7
14/7
15/7
1/9
10/9
24/9
Totalt
1 Ida Andersson OK Löftan 8 12 12 (7) 12 (8) 9 10 12 10 9 94
2 Fanny Hansson Falkenbergs OK 10 9 12 4 10 10 12 12 12 91
3 Frida Odén Fjärås AIK 9 10 9 12 12 9 8 9 8 86
3 Lovisa Eliasson FK Friskus-Varberg 12 12 10 12 10 9 6 8 7 86
5 Tilde Blom OK Nackhe 7 10 8 8 8 9 8 8 10 76
6 Signe Johansson FK Friskus-Varberg 6 9 9 7 (1) 5 6 5 4 4 55
7 Felicia Ahlstrand FK Friskus-Varberg 5 5 7 7 7 5 5 41
8 Emy Hjertström FK Friskus-Varberg 5 7 6 6 24
9 Ella Nilsson Halmstad OK 2 6 5 6 2 21
10 Anna Lundqvist FK Friskus-Varberg 8 1 7 3 19
11 Selma Abrahamsson Halmstad OK 6 10 16
12 Emma Persson Halmstad OK 10 10
13 Julia Lönn Halmstad OK 9 9
14 Ester Ericsson FK Friskus-Varberg 3 3
15 Alva Sahlin OK Löftan 1 1

H14

Plac Namn Klubb
10/3
11/3
12/3
25/3
14/4
15/4
17/4
21/5
16/7
14/7
15/7
1/9
10/9
24/9
Totalt
1 Tobias Johansson OK Löftan (7) 10 12 8 12 (7) 12 12 12 12 (4) 7 97
2 Victor Hansson OK Löftan 12 12 12 10 10 10 (6) 10 10 (9) (10) (7) (10) 10 96
3 Isak Bengtsson OK Lindéna (6) 10 (4) 8 8 9 10 (5) (7) 8 9 8 (7) 9 79
4 Emil Jägstedt Halmstad OK 10 8 7 (6) (6) (5) 9 8 10 (5) 10 9 6 77
5 Jakob Moberg OK Löftan 8 6 9 7 6 (4) (1) (5) 7 (2) 6 12 8 69
6 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 9 8 9 4 (4) (2) 8 9 6 7 (3) 5 65
7 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 7 (5) 6 9 7 7 6 (6) (5) 8 8 4 62
7 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 9 (2) (1) 5 5 12 5 9 9 6 2 62
9 Alfred Erdelius IF Rigor 4 2 12 8 12 12 50
10 Malte Kristiansson Halmstad OK 1 1 (1) 4 3 3 3 5 2 3 25
11 Linus Zederin OK Nackhe 3 3 1 4 2 4 1 18
12 Ivar Lampa IF Rigor 5 1 5 2 2 1 16
12 Gustav Andersson OK Löftan 4 2 3 1 1 5 16
14 Fabian Odén Fjärås AIK 1 1 4 6 12
15 Elias Persson Fjärås AIK 7 3 10
16 Andreas Handin OK Löftan 1 3 1 1 6
16 Albin Kruse IF Rigor 3 3 6
18 Martin Hansson IF Rigor 1 1 1 1 1 5
19 Hugo Åkerberg OK Löftan 1 1 1 3
20 Albin Jägstedt Halmstad OK 1 1 2
20 Edvin Sahlin OK Löftan 1 1 2
22 Hugo Davidsson Fjärås AIK 1 1
22 Erik Rexfelt Falkenbergs OK 1 1
22 Filip Carlqvist FK Friskus-Varberg 1 1

D14

Plac Namn Klubb
10/3
11/3
12/3
25/3
14/4
15/4
17/4
21/5
16/7
14/7
15/7
1/9
10/9
24/9
Totalt
1 Klara Persson Halmstad OK 12 (9) 12 12 12 12 12 12 12 (12) (12) (12) 96
2 Thilda Seldén IF Rigor 9 12 10 10 10 10 (9) (9) (9) (9) 10 10 (9) 10 91
3 Maja Graad IF Rigor (7) 10 (4) (5) (5) 8 8 10 10 10 9 10 12 87
4 Unni Granfors IF Rigor 10 9 12 8 9 9 8 7 (6) 9 81
5 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg (5) 8 9 7 10 (3) 8 8 8 8 7 73
6 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 8 6 6 6 6 6 (5) 7 (6) 7 (4) 8 60
7 Annie Eriksson OK Löftan 8 6 7 (2) 3 7 7 6 8 52
8 Elsa Boberg IF Rigor 7 5 5 7 6 7 5 3 45
9 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 3 2 5 5 6 9 7 6 43
10 Ida Bruhn IF Rigor 1 8 5 3 4 5 26
11 Emmy Wallin Falkenbergs OK 1 1 4 4 4 1 4 19
12 Emelie Rengmyr IF Rigor 7 1 5 13
13 Anna Svensson IF Rigor 3 4 4 11
14 Linnea Höök Fjärås AIK 2 2
14 Alva Wallin IK Trenne Ullared 2 2
16 Julia Arvidsson IF Rigor 1 1
16 Nathalie Langenbach OK Nackhe 1 1

H16

Plac Namn Klubb
10/3
11/3
12/3
25/3
14/4
15/4
17/4
21/5
16/7
14/7
15/7
1/9
10/9
24/9
Totalt
1 Jesper Johansson OK Löftan 12 12 (10) 12 12 12 12 12 12 (10) (12) 12 108
2 Adrian Vartia OK Löftan 9 9 12 9 10 10 10 12 10 91
3 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 8 8 8 12 8 9 10 (8) 10 9 82
4 Albin Persson Halmstad OK 10 10 9 10 10 10 10 12 (9) (9) 81
5 Axel Eriksson OK Löftan 6 7 (6) 7 7 9 8 8 7 59
6 Hugo Oskarsson Halmstad OK 5 5 5 7 8 8 8 46
7 Måns Henningsson IK Trenne Ullared 8 9 9 9 8 43
8 Arvid Lundqvist Halmstad OK 6 7 9 7 8 37
9 David Johansson FK Friskus-Varberg 4 6 5 7 7 29
10 Erik Hultander IF Rigor 6 6 6 18
11 Felix Abrahamsson Halmstad OK 7 9 16
12 Alexander Westling FK Friskus-Varberg 4 4

D16

Plac Namn Klubb
10/3
11/3
12/3
25/3
14/4
15/4
17/4
21/5
16/7
14/7
15/7
1/9
10/9
24/9
Totalt
1 Lovisa Lager Halmstad OK 12 12 12 12 12 12 12 12 (12) (12) (10) (12) 96
2 Elin Carlsson IK Trenne Ullared (8) 10 10 9 10 (8) 10 10 10 (9) 10 10 89
3 Linnea Bengtsson Falkenbergs OK 10 8 10 9 (7) (8) (8) 9 (8) 9 12 9 8 84
4 Tilda Henningsson IK Trenne Ullared 10 9 7 5 7 6 8 9 61
5 Evelina Olsson OK Nackhe 9 9 8 10 9 6 51
6 Matilda Nilsson Halmstad OK 9 8 9 7 12 45
7 Elsa Ericsson FK Friskus-Varberg 12 5 7 8 32
8 Alvina Axelsson OK Nackhe 6 6 6 5 5 28
9 Hanna Carlqvist FK Friskus-Varberg 4 7 6 17
10 Matilda Rundqvist OK Nackhe 10 10
11 Moa Kristiansson Halmstad OK 4 4
12 Emelie Magnusson Halmstad OK 3 3

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2017-03-10 Kattegattnatt Halmstad OK lång
2017-03-11 Hallandspremiären, medel OK Lindéna medel
2017-03-12 Hallandspremiären, lång Laholms IF OK lång
2017-03-25 Rigor/Uven Dubbeln IF Rigor medel
2017-04-14 Friskusträffen FK Friskus-Varberg medel
2017-04-15 Nackheträffen OK Nackhe lång
2017-04-17 Snötrampen + DM, lång, Halland Fjärås AIK, OK Löftan lång
2017-05-21 DM, sprint, Halland FK Friskus-Varberg sprint
2017-07-14 - 2017-07-16 Hallands 3-dagars Falkenbergs OK, Hylte OK, IK Trenne Ullared, OK Gläntan Vessigebro, Ätrans IF
2017-07-14 Hallands 3-dagars, etapp 1, medel Falkenbergs OK, Hylte OK, IK Trenne Ullared, OK Gläntan Vessigebro, Ätrans IF medel
2017-07-15 Hallands 3-dagars, etapp 2, lång Falkenbergs OK, Hylte OK, IK Trenne Ullared, OK Gläntan Vessigebro, Ätrans IF lång
2017-09-01 DM, natt, Halland OK Nackhe lång
2017-09-10 DM, medel, Halland IF Rigor medel
2017-09-24 Hallands OF:s Ungdomscup Final FK Friskus-Varberg medel

Annonser