Svenska Orienteringsförbundet

O-ligan 2018

Skriv ut

Slutställning efter 5 deltävlingar.

H10

Plac Namn Klubb
16/5
30/5
22/8
29/8
12/9
Totalt
1 Arvid Eriksson Åmåls OK (22) (23) 25 24 25 74
2 William Lännhult Eds SK 25 (21) (21) 25 22 72
3 Noah Olsson Stigsökarna 24 25 (22) 23 (23) 72
4 Simon Skott Åmåls OK (20) 24 24 24 72
5 Melker Malm Eds SK 23 22 (20) 22 (19) 67
6 Oscar Ahlstedt Åmåls OK 21 (20) 23 21 (21) 65
7 Albert Fredriksson Stigsökarna 19 18 37
8 Oskar Galle Eds SK 20 20

D10

Plac Namn Klubb
16/5
30/5
22/8
29/8
12/9
Totalt
1 Eira Olsson Åmåls OK (22) 25 (23) 25 25 75
2 Alice Källstrand Åmåls OK 25 24 (21) 24 (23) 73
3 Jonna Åhl Åmåls OK 23 (22) (20) 23 24 70
4 Agnes Gustavsson Åmåls OK 24 23 22 (22) 69
5 Elsa Reuter Åmåls OK 21 (21) 24 22 67
6 Emma Hellström Åmåls OK (14) 18 21 21 60
7 Ingela Glue OK Skärmen (18) 19 19 19 (19) 57
8 Malvina Wieslander OK Skärmen 20 20 16 56
9 Rebecca Eriksson OK Skärmen 17 (15) (13) 20 18 55
10 Elin Reuter Åmåls OK 17 14 20 51
11 Ellen Ólafsdóttir OK Skärmen 16 (16) (12) 18 17 51
12 Vilja Olsson Åmåls OK 19 15 34
13 Hilma Kahra Åmåls OK 25 5 30
14 Julia Johansson Eds SK 18 18
15 Elsa Karlsson Bäcklund OK Skärmen 17 17
16 Agnes Malm Eds SK 16 16
17 Nova Segerå OK Skärmen 15 15
18 Jenny Eriksson Stigsökarna 5 5

H12

Plac Namn Klubb
16/5
30/5
22/8
29/8
12/9
Totalt
1 Albin Skott Åmåls OK 25 25 25 (25) (25) 75
2 Eric Åhl Åmåls OK 24 24 24 (24) (24) 72
3 Ivar Kahra Åmåls OK 23 23 22 68
3 Pontus Nilsson Åmåls OK 22 (22) 23 23 68
5 Alexander Lännhult Eds SK 21 (5) 23 22 66
6 Noel Johansson OK Skärmen 20 21 22 63
7 Lukas Pettersson Stigsökarna 21 21

D12

Plac Namn Klubb
16/5
30/5
22/8
29/8
12/9
Totalt
1 Alva Olsson Åmåls OK 25 24 (24) (23) 25 74
2 Saga Källstrand Åmåls OK 23 (23) 25 25 (23) 73
3 Emilie Hellström Åmåls OK (21) 25 (22) 24 24 73
4 Lina Ahlstedt Åmåls OK 24 (21) (21) 22 22 68
5 Klara Pettersson Åmåls OK 22 22 23 67

D14

Plac Namn Klubb
16/5
30/5
22/8
29/8
12/9
Totalt
1 Filippa Glue OK Skärmen 25 25 25 (25) 75
2 Emilia Sandin OK Skärmen (5) 25 24 24 (24) 73
3 Felicia Sandin OK Skärmen 5 24 (5) 23 52

H16

Plac Namn Klubb
16/5
30/5
22/8
29/8
12/9
Totalt
1 Melker Andersson Eds SK 24 24 25 73
2 Isak Olsson Stigsökarna 25 25 50

D16

Plac Namn Klubb
16/5
30/5
22/8
29/8
12/9
Totalt
1 Frida Johansson OK Skärmen 25 25 25 75
2 Emelie Backman Åmåls OK 24 25 24 73
3 Agnes Gleisner OK Skärmen 23 23 5 51
4 Clara Johansson OK Skärmen 24 24 48
5 Ebba Lind OK Skärmen 25 25
6 Linnea Axelsson Åmåls OK 23 23

U1

Plac Namn Klubb
16/5
30/5
22/8
29/8
12/9
Totalt
1 Albin Galle Eds SK 1 1 1 (1) 3
1 Andre Eriksson OK Skärmen 1 1 1 (1) (1) 3
1 Kasper Johansson Eds SK 1 1 1 3
1 Victor Larsson OK Skärmen 1 1 1 (1) (1) 3
1 Algot Malm Eds SK 1 1 1 (1) 3
1 Jack Mattsson Eds SK 1 1 1 3
1 Sebastian Lindquist Eds SK 1 1 1 3
1 Carl Johansson Purontaka Eds SK 1 1 1 (1) 3
1 Albert Mattsson Eds SK 1 1 1 (1) (1) 3
1 Neo Johansson OK Skärmen 1 1 1 (1) (1) 3
1 Ellen Sjöberg OK Skärmen 1 1 1 3
1 Amanda Johansson Eds SK 1 1 1 (1) 3
1 Klara Galle Eds SK 1 1 1 (1) 3
1 Ester Galborgen Eds SK 1 1 1 (1) 3
1 Ludvig Sjöberg OK Skärmen 1 1 1 (1) (1) 3
1 Patricia Eriksson OK Skärmen 1 1 1 (1) 3
1 Ida Nilsson Åmåls OK 1 1 1 3
18 Linnea Fredriksson Stigsökarna 1 1 2
18 Klara Mattsson Eds SK 1 1 2
18 Hilda Fredriksson Stigsökarna 1 1 2
18 Jack Mattsson Eds SK 1 1 2
18 Alma Solli Stigsökarna 1 1 2
18 Oscar Solli Stigsökarna 1 1 2
18 Oskar Olsson Åmåls OK 1 1 2
18 Vanja Solli Stigsökarna 1 1 2
18 Klara Mattsson Eds SK 1 1 2
27 Nour Al Abbas OK Kroppefjäll 1 1
27 Julia Herbertsson Eds SK 1 1
27 Irma Johansson OK Skärmen 1 1
27 Hala Taifur OK Kroppefjäll 1 1
27 Colin Mc Cann Åmåls OK 1 1
27 Ellie-Lo Sundell Åmåls OK 1 1
27 Jonna Mattsson Eds SK 1 1
27 Carl Purontaka Eds SK 1 1
27 Hilda Fredriksson Stigsökarna 1 1
27 Eulalie Leroy OK Kroppefjäll 1 1
27 Ellen Rehnlund Stigsökarna 1 1
27 Cyrille Leroy OK Kroppefjäll 1 1
27 Frans Skoog Åmåls OK 1 1
27 Albert Rehnlund Stigsökarna 1 1
27 William Christensen Granli Stigsökarna 1 1
27 Roxanna Hansson OK Skärmen 1 1
27 Kaper Johansson Eds SK 1 1
27 Emma Johansson OK Skärmen 1 1
27 Nils Sundell Åmåls OK 1 1
27 Artur Sjölie Eds SK 1 1
27 Gustav Wieslander OK Skärmen 1 1
27 Linnea Fredriksson Stigsökarna 1 1
27 Gustaf Andersson Åmåls OK 1 1

U2

Plac Namn Klubb
16/5
30/5
22/8
29/8
12/9
Totalt
1 Jessica Eriksson OK Skärmen 1 1 1 (1) (1) 3
1 Vidar Krokström OK Skärmen 1 1 1 (1) 3
1 Erik Håfström Stigsökarna 1 1 1 3
1 Oreana Paz OK Skärmen 1 1 1 3
1 Melker Johansson OK Skärmen 1 1 1 (1) 3
1 Pontus Mattsson Eds SK 1 1 1 (1) 3
1 Emma Johansson OK Skärmen 1 1 1 (1) 3
1 Ella Johansson OK Skärmen 1 1 1 3
1 Oskar Olsson Åmåls OK 1 1 1 3
1 Freya Gustafsson OK Skärmen 1 1 1 (1) 3
1 Agnes Malm Eds SK 1 1 1 (1) 3
1 Hampus Gustafsson Eds SK 1 1 1 (1) (1) 3
1 Noah Nilsson-Dag Eds SK 1 1 1 (1) (1) 3
1 Valfrid Mattsson Eds SK 1 1 1 (1) (1) 3
1 Oskar Galle Eds SK 1 1 1 (1) 3
1 Julia Johansson Eds SK 1 1 1 (1) 3
1 Jenny Eriksson Stigsökarna 1 1 1 (1) 3
1 Joel Gustafsson Eds SK 1 1 1 (1) (1) 3
19 Oskar Bryntesson Eds SK 1 1 2
19 Ella Bryntesson Eds SK 1 1 2
19 Ella Nylén Åmåls OK 1 1 2
19 Cyrille Leroy OK Kroppefjäll 1 1 2
23 Viktor Johansson Säffle OK 1 1
23 Lukas Jansson Säffle OK 1 1
23 Ella Nylén Åmåls OK 1 1
23 William Granli Christensen Stigsökarna 1 1
23 Evalie Leroy OK Kroppefjäll 1 1
23 Amanda Johansson Eds SK 1 1
23 William Christensen Granli Stigsökarna 1 1
23 Mostafa Rezai Eds SK 1 1
23 Olivia Granli Stigsökarna 1 1
23 Ida Nilsson Eds SK 1 1
23 Klara Galle Eds SK 1 1
23 Tovali Gunnarsson Åmåls OK 1 1
23 Elin Reuter Åmåls OK 1 1
23 Pontus Mattsson Eds SK 1 1
23 Hanna Carlsson Åmåls OK 1 1

U3

Plac Namn Klubb
16/5
30/5
22/8
29/8
12/9
Totalt
1 Oscar Håfström Stigsökarna 1 1 1 3
2 Lukas Pettersson Stigsökarna 1 1
2 Oskar Bryntesson Eds SK 1 1
2 Eulalie Leroy OK Kroppefjäll 1 1
2 Oliver Jonasson Säffle OK 1 1

Deltävlingar

Datum Namn Arrangör Gren
2018-05-16 O-ligan deltävling 1 OK Kroppefjäll medel
2018-05-30 O-ligan deltävling 2 OK Skärmen medel
2018-08-22 O-ligan deltävling 3 Stigsökarna medel
2018-08-29 O-Ligan deltävling 4 Eds SK medel
2018-09-12 O-ligan deltävling 5 Åmåls OK medel

Annonser