In English
Produkter och tjänster
Förbundssida
Livesida
Omaps
Livelox
hitta orientering
Tävlingskalender
Sverigelistan
Pressresultat
Forum
Skapa konto
Logga in
Falukretsens Ungdomsserie
Skriv ut
Slutställning efter 6 deltävlingar.
H 16
Plac
Namn
Klubb
26/4
8/5
15/5
19/5
22/5
22/8
Totalt
1
Joel Golsäter
Korsnäs IF OK
(29)
30
30
30
(30)
90
2
Christoffer Lindgren
OK Kåre
30
30
(0)
29
89
3
Jakob Widelund
OK Kåre
27
(26)
(26)
29
29
85
4
Leo Alvolin
OK Kåre
27
29
28
84
5
Jon Hansson
OK Kåre
28
28
28
(26)
84
5
Esbjörn Montelius Risberg
OK Kåre
29
(25)
27
28
84
7
Eric Johansson
OK Kåre
(24)
(24)
27
27
26
80
8
Albin Sjöblom
OK Kåre
23
25
(0)
27
75
9
Markus Melén
OK Kåre
28
28
D 16
Plac
Namn
Klubb
26/4
8/5
15/5
19/5
22/5
22/8
Totalt
1
Vendela Söderqvist
OK Kåre
30
30
30
90
2
Maja Bergqvist
Korsnäs IF OK
29
29
30
88
3
Klara Ersson
OK Kåre
30
26
30
86
4
Agnes Wallin
Korsnäs IF OK
29
28
29
(28)
86
5
Elin Bryggar
Korsnäs IF OK
27
26
29
82
6
Thea Nordin
Korsnäs IF OK
27
27
54
6
Emilia Johnsson
OK Kåre
28
26
54
8
Julia Bosell
OK Kåre
28
28
H 14
Plac
Namn
Klubb
26/4
8/5
15/5
19/5
22/5
22/8
Totalt
1
Nils Pettersson
OK Kåre
(25)
(24)
30
28
30
88
2
William Oksvold
OK Kåre
30
29
(25)
(24)
29
(26)
88
3
Axel Gräfnings
Grycksbo IF OK
29
27
(21)
(22)
29
85
4
Hugo Atterbrand
OK Kåre
30
29
25
(0)
84
5
Rasmus Widelund
OK Kåre
28
(20)
30
25
83
6
Pontus Hedberg
Karlsbyhedens OK
(0)
26
(26)
28
27
(22)
81
7
Olle Gahnshag
OK Kåre
24
(18)
27
(24)
28
79
8
Alvin Edbäck
OK Kåre
23
27
27
77
9
Simon Berglund
Karlsbyhedens OK
28
(19)
(16)
26
23
(21)
77
10
Melvin Löfgren
OK Kåre
(22)
23
26
24
73
11
Anton Modigs
Korsnäs IF OK
20
22
25
67
12
Nils Odlind
OK Kåre
(18)
(17)
23
19
20
62
13
Pelle Nilsson
Karlsbyhedens OK
21
19
20
60
14
Olof Olsson
OK Kåre
17
(15)
21
19
57
15
Malte Söderlund
Karlsbyhedens OK
28
29
57
16
Petter Granath
OK Kåre
0
18
23
41
17
Edvin Johansson
OK Kåre
15
18
33
18
Wille Söderqvist
OK Kåre
0
30
30
19
Love Erlandsson
Korsnäs IF OK
16
16
D 14
Plac
Namn
Klubb
26/4
8/5
15/5
19/5
22/5
22/8
Totalt
1
Mira Nordin
Korsnäs IF OK
(28)
30
29
30
89
2
Nora Nordlund
OK Kåre
30
(26)
(26)
30
27
87
3
Lina Widelund
OK Kåre
27
(27)
(26)
28
28
83
4
Julia Hagelberg Nordahl
OK Kåre
(23)
29
28
26
83
5
Ylva Hansson
OK Kåre
25
29
25
79
6
Enni Lundberg
OK Kåre
24
28
27
(24)
79
7
Greta Bladlund
Karlsbyhedens OK
25
25
23
73
8
Moa Bergqvist
Korsnäs IF OK
29
29
58
9
Signe Öhgren
Karlsbyhedens OK
27
30
57
10
Matilda Lindhe Stille
Korsnäs IF OK
26
21
47
11
Anna Bryggar
Grycksbo IF OK
22
22
44
12
Elsa Kaipe
OK Kåre
30
30
H 12
Plac
Namn
Klubb
26/4
8/5
15/5
19/5
22/5
22/8
Totalt
1
Frode Montelius Risberg
OK Kåre
30
(27)
(26)
30
30
(27)
90
2
Oskar Kaipe
OK Kåre
29
(28)
29
30
88
3
Noa Arkebäck
OK Kåre
28
30
(26)
28
(28)
86
4
Noah Tysk
OK Kåre
(20)
27
28
(26)
29
84
5
Walter Oksvold
OK Kåre
25
29
27
(23)
81
6
Olle Brandin
OK Kåre
26
24
29
79
7
Albin Pernefalk
OK Kåre
23
25
22
70
7
Elvin Lundberg
OK Kåre
24
(19)
25
21
70
9
Erik Ottosson
Grycksbo IF OK
(0)
19
23
(0)
24
66
10
Vilhelm Törnquist
OK Kåre
21
21
24
(20)
66
11
Joel Grenholm
OK Kåre
22
22
19
63
12
Oliver Hagström
Karlsbyhedens OK
20
16
26
62
13
Walter Söderqvist
OK Kåre
30
27
57
14
William Bergqvist
Korsnäs IF OK
24
25
49
15
Algot Ryman
Grycksbo IF OK
0
(0)
18
23
41
16
Malte Palmquist
Korsnäs IF OK
17
21
38
17
Erik Odlind
OK Kåre
25
25
18
Gustav Ström
Grycksbo IF OK
22
22
Simon Fellbrink
OK Kåre
0
0
D 12
Plac
Namn
Klubb
26/4
8/5
15/5
19/5
22/5
22/8
Totalt
1
Hilda Nygård
OK Kåre
(24)
29
29
29
87
2
Klara Berglund
Karlsbyhedens OK
28
(24)
29
(25)
28
85
3
Ida Atterbrand
OK Kåre
(26)
27
30
28
(26)
85
4
Moa Sölscher
Korsnäs IF OK
(23)
26
(0)
26
30
82
5
Ingrid Olsson
OK Kåre
27
28
27
(25)
82
6
Matilda Backman
OK Kåre
25
25
28
78
7
Freja Bylander
Karlsbyhedens OK
29
23
24
76
8
Frida Sjöblom
OK Kåre
22
22
24
(21)
68
9
Hilma Dalin
OK Kåre
30
30
60
10
Rosa Sohlgren
Svärdsjö SOK
23
23
46
11
Elsa Golsäter
Korsnäs IF OK
30
30
12
Iris Gotte
OK Kåre
27
27
13
Ida Andersson
OK Kåre
22
22
14
Sanna Erlandsson
Korsnäs IF OK
21
21
H 10
Plac
Namn
Klubb
26/4
8/5
15/5
19/5
22/5
22/8
Totalt
1
Sigge Löfgren
OK Kåre
30
30
30
(18)
90
2
Tim Thomson
OK Kåre
(0)
27
(23)
30
30
87
3
Nils Ståbi
OK Kåre
29
28
(28)
29
(26)
86
4
Alexis André
Svärdsjö SOK
26
(15)
27
(24)
28
81
5
Kalle Vestling
OK Kåre
25
29
(18)
27
81
6
Vilgot Larsson
Korsnäs IF OK
(20)
23
29
27
79
7
Erik Gräfnings
Grycksbo IF OK
30
23
(11)
25
78
8
Olle Bladlund
Karlsbyhedens OK
28
(17)
25
25
(24)
78
9
Viktor Lindgren
OK Kåre
22
25
(22)
(20)
29
76
10
Emil Lundberg
Korsnäs IF OK
27
24
23
(14)
74
11
Ludvig Ståbi
OK Kåre
21
(7)
26
23
70
12
Hannes Heurlin
OK Kåre
20
17
28
65
13
Elliot Tysk
OK Kåre
(13)
16
26
18
(16)
60
14
Oskar Hagelberg Nordahl
OK Kåre
18
21
(16)
20
59
15
Leo Jonsson
Korsnäs IF OK
17
(12)
24
(15)
17
58
16
Helmer Göras
Karlsbyhedens OK
14
22
22
58
17
Joel Wiklund
Korsnäs IF OK
19
14
21
(8)
(10)
54
18
Olle Ryman
Grycksbo IF OK
24
8
17
(8)
49
19
Petter Nordlund
OK Kåre
26
20
46
20
Lukas Nääs
OK Kåre
19
22
41
21
Gustav Rutfors
Korsnäs IF OK
11
19
11
41
22
Isak Flygar
OK Kåre
16
9
15
40
23
Arvid Bromander
Svärdsjö SOK
10
21
9
40
24
Wilhelm Lindhe Stille
Korsnäs IF OK
18
21
39
25
Hjalmar Axenstedt
Korsnäs IF OK
(0)
5
14
19
38
26
Elis Clarström
OK Kåre
12
11
12
35
27
Elias Bergqvist
Korsnäs IF OK
10
13
6
(5)
29
28
Ivar Areteg
OK Kåre
15
13
28
29
Matteo Petersson
Karlsbyhedens OK
8
6
13
27
30
Anton Palmquist
Korsnäs IF OK
19
19
31
Love Sohlgren
Svärdsjö SOK
4
7
6
17
32
Hugo Wennberg
Karlsbyhedens OK
7
9
16
33
Joel Börjes
Svärdsjö SOK
3
12
15
34
Malte Stål
Svärdsjö SOK
2
10
2
14
35
Arvid Stenman
OK Kåre
9
9
36
Frank Rydell Biller
OK Kåre
7
7
37
Emil Wallin
Svärdsjö SOK
4
4
38
Frans Gotte
OK Kåre
3
3
39
Samuel Wallén Warner
Korsnäs IF OK
1
1
D 10
Plac
Namn
Klubb
26/4
8/5
15/5
19/5
22/5
22/8
Totalt
1
Vilma Hagelberg Nordahl
OK Kåre
30
(27)
30
(27)
30
90
2
Lykke Näs
OK Kåre
(27)
29
29
29
(28)
87
3
Elin-Karin Johansson
OK Kåre
28
(23)
24
29
81
4
Eimy André
Svärdsjö SOK
25
26
30
(20)
81
5
Stella Stenman
OK Kåre
29
20
28
(17)
77
6
Matilda Oredsson Lind
OK Kåre
23
28
26
77
7
Halle Gahnshag
OK Kåre
26
(0)
22
25
73
8
Ella Pers
OK Kåre
21
25
24
70
9
Alma Lindgren
Svärdsjö SOK
24
23
23
70
10
Emma Hansson
Svärdsjö SOK
25
20
19
64
11
Linnea Persson
OK Kåre
30
26
56
12
Lisen Nygård
OK Kåre
28
27
55
13
Julia Lindhe Stille
Korsnäs IF OK
18
15
21
54
14
Klara Backman
OK Kåre
20
22
42
15
Inez Pernefalk
OK Kåre
23
18
41
16
Hanna Gustafsson
Svärdsjö SOK
19
19
38
17
Louise Tjulander Enbäck
Korsnäs IF OK
21
16
37
18
Matilde Björkman
Karlsbyhedens OK
14
16
30
19
Elin Helldal
OK Kåre
24
24
20
Natalie Hagström
Karlsbyhedens OK
0
23
23
21
Ella Brun
Svärdsjö SOK
21
21
22
Ebba Buskqvist
OK Kåre
19
19
23
Stella Ribjer
OK Kåre
18
18
24
Tove Dahlqvist
OK Kåre
17
17
Deltävlingar
Datum
Namn
Arrangör
Gren
2019-04-26
Öppna Falu Mästerskap Natt
Grycksbo IF OK
lång
2019-05-08
Falukretsens ungdomsserie 2
Korsnäs IF OK
sprint
2019-05-15
Falukretsens ungdomsserie deltävling 3
Karlsbyhedens OK
lång
2019-05-19
OL-touren Falun, medel
OK Kåre
medel
2019-05-22
Falukretsens ungdomsserie deltävling 4
Bjursås OK
lång
2019-08-22
Falukretsens ungdomsserie
Svärdsjö SOK
sprint
Annonser
Vill du annonsera här?