In English
Produkter och tjänster
Förbundssida
Livesida
Omaps
Livelox
hitta orientering
Tävlingskalender
Sverigelistan
Pressresultat
Forum
Skapa konto
Logga in
Göteborg Sprint Cup
Skriv ut
Slutställning efter 3 deltävlingar.
D12
Plac
Namn
Klubb
9/5
23/5
30/5
Totalt
1
Hanna Gabrielsson
Kungälvs OK
50
44
94
2
Klara Wallinder
Göteborg-Majorna OK
50
50
3
Linn Himmelmann
Sjövalla FK
50
50
4
Micaela Swanson
Sävedalens AIK
44
44
5
Lovisa Lago
Göteborg-Majorna OK
40
40
6
Frida Andersson
Göteborg-Majorna OK
40
40
7
Olivia Asp
IFK Göteborg
36
36
H12
Plac
Namn
Klubb
9/5
23/5
30/5
Totalt
1
Elias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
50
(44)
50
100
2
Felix Falk
Göteborg-Majorna OK
50
40
90
3
Martin Lamm
Frölunda OL
40
44
84
4
Nils Hammar
Frölunda OL
40
36
76
5
Zebastian Arfwedson
Frölunda OL
36
36
(27)
72
6
Viktor Le Claire
FK Herkules
33
33
66
7
Samuel Pihlström
OK Landehof
44
44
8
Viktor Jellvert Börjeson
Göteborg-Majorna OK
30
30
9
Linus Weihard
Sävedalens AIK
30
30
D14
Plac
Namn
Klubb
9/5
23/5
30/5
Totalt
1
Kerstin Wadman
Göteborg-Majorna OK
50
50
100
2
Emma Djerf
Lerums SOK
50
30
80
3
Clara Cox
Lerums SOK
36
44
(36)
80
4
Agnes Spånér
Göteborg-Majorna OK
40
40
(33)
80
5
Klara Djerf
Lerums SOK
36
40
76
6
Kajsa Jungbjer
Göteborg-Majorna OK
44
27
71
7
Isabella Lago
Göteborg-Majorna OK
33
(21)
25
58
8
Madeleine Söderlund
Lerums SOK
27
30
(21)
57
9
Maja Gunnarsson
Lerums SOK
30
23
53
10
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
25
27
(20)
52
11
Emelie Karlsson
OK Landehof
23
23
46
12
Elvira Sellgren
Göteborg-Majorna OK
44
44
13
Fanny Andersson
Göteborg-Majorna OK
25
18
43
14
Moa Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
33
33
15
Josefin Bernhed
Sävedalens AIK
21
21
16
Lovisa Årebäck
Göteborg-Majorna OK
19
19
H14
Plac
Namn
Klubb
9/5
23/5
30/5
Totalt
1
Anders Magnusson
OK Landehof
50
50
(44)
100
2
Otto Stuhlhofer
OK Landehof
36
50
86
3
Joel Leander
OK Landehof
40
44
(40)
84
4
Johan Olson
IK Uven
44
33
(30)
77
5
Johan Lamm
Frölunda OL
(30)
40
36
76
6
Adam Broberg
IF Rigor
36
27
(23)
63
7
Martin Jellvert Börjeson
Göteborg-Majorna OK
30
33
63
8
Lukas Wadsten
OK Landehof
33
(25)
27
60
9
Emil Dahlström
FK Herkules
25
(23)
25
50
10
Axel Forsman
FK Herkules
23
21
44
11
Oscar Bresin
Göteborg-Majorna OK
20
21
41
12
Karl Pettersson-Palm
Lerums SOK
27
27
13
Benjamin Gabrielsson
Kungälvs OK
21
21
D16
Plac
Namn
Klubb
9/5
23/5
30/5
Totalt
1
Ella Wallinder
Göteborg-Majorna OK
50
(44)
50
100
2
Hanna Åberg
OK Landehof
50
44
94
3
Lydia Norin
Frölunda OL
40
40
4
Lina Pålsson
Kungälvs OK
36
36
H16
Plac
Namn
Klubb
9/5
23/5
30/5
Totalt
1
Johan Höglund
FK Herkules
(23)
44
50
94
2
Heino Ollin
Sävedalens AIK
44
50
94
3
Oskar Lindqvist
Sävedalens AIK
50
33
83
4
Oscar Renberg
Sävedalens AIK
36
(23)
44
80
5
Filip Wadsten
OK Landehof
40
40
80
6
Albin Pålsson
Kungälvs OK
36
36
72
7
Rasmus Arfwedson
Frölunda OL
30
(25)
40
70
8
John Gabrielsson
Sävedalens AIK
33
(18)
30
63
9
Erik Hagman
Lerums SOK
27
(20)
33
60
10
Erik Larsson
Lerums SOK
25
(19)
27
52
11
Felix Garmer
Göteborg-Majorna OK
30
30
12
Åke Wettergren
IK Uven
27
27
13
Mattis Hallberg
IK Uven
21
21
D21
Plac
Namn
Klubb
9/5
23/5
30/5
Totalt
1
Lina Strand
Göteborg-Majorna OK
50
50
100
2
Emma Andersson
Sävedalens AIK
40
40
(36)
80
3
Lilian Forsgren
OK Tisaren
50
20
70
4
Laila B Höglund
FK Herkules
36
(27)
30
66
5
Emma Bergman
Göteborg-Majorna OK
25
30
55
6
Anne Magnusson
OK Landehof
30
25
55
7
Jennie Nilsson
IF Hagen
30
25
55
8
Sanna Linsefors
Göteborg-Majorna OK
44
44
9
Anna Forsberg
Göteborg-Majorna OK
44
44
9
Maria Magnusson
Sävedalens AIK
44
44
11
Jennie Runesson
Göteborg-Majorna OK
40
40
12
Sofia Ebermark
Älvsby IF OK
18
21
39
13
Yvonne Weihard
Sävedalens AIK
19
19
(19)
38
14
Märta Mollén
Sävedalens AIK
36
36
15
Malin Andersson
OK Nolaskogsarna
33
33
16
Emma Bergman
Göteborg-Majorna OK
33
33
16
Rebecka Nylin
OK Tisaren
33
33
18
Susanne Cox
Lerums SOK
16
16
32
19
Anneli Gabrielsson
Kungälvs OK
18
12
30
20
Karin Wiklund
FK Herkules
16
14
(14)
30
21
Maria Poll
Göteborg-Majorna OK
15
(9)
13
28
22
Linnea Wahlgren
Sjövalla FK
27
27
23
Anna Wallin
Sjövalla FK
25
25
24
Märta Mollen
Sävedalens AIK
23
23
25
Liselotte Falk
Göteborg-Majorna OK
23
23
26
Jessica Arfwedson
Frölunda OL
13
10
23
27
Malin Lamm
Frölunda OL
21
21
27
Fabienne Wenger
Göteborg-Majorna OK
21
21
29
Frida Rönnqvist
OK Löftan
14
7
21
30
Kristin Ander
OK Landehof
20
20
30
Lisa Palm
Sävedalens AIK
20
20
32
Helén Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
12
8
20
33
Hanna Djerf
Lerums SOK
18
18
34
Hanna Persson
Göteborg-Majorna OK
17
17
35
Johanna Wallinder
Göteborg-Majorna OK
17
17
35
Linda Gunnarsson
Lerums SOK
17
17
37
Jenny Rönnqvist
OK Löftan
11
6
17
38
Klara Pålsson
Kungälvs OK
15
15
39
Therese Alfredsson
Sävedalens AIK
15
15
40
Johanna Rönnqvist
OK Löftan
13
13
41
Gunilla Himmelmann
Sjövalla FK
11
11
H21
Plac
Namn
Klubb
9/5
23/5
30/5
Totalt
1
Marcus Millegård
Halden SK, NOR
44
50
94
2
Andreas Höye
Göteborg-Majorna OK
50
40
90
3
Albert Mollén
Sävedalens AIK
40
40
(30)
80
4
Joakim Kaminsky
Göteborg-Majorna OK
30
30
(0)
60
5
Anders Höije
Göteborg-Majorna OK
36
18
54
6
Anton Blom
Göteborg-Majorna OK
21
33
54
7
Christian Christensen
IFK Göteborg
50
50
8
Johan Runesson
Göteborg-Majorna OK
44
44
9
Chrstian Nielsen
IFK Göteborg
44
44
10
Jan Johansson
Frölunda OL
25
16
41
11
Anders Arfwedson
Frölunda OL
18
21
(10)
39
12
Pontus Jansson
Kungälvs OK
20
19
39
13
Anton Hemlin
IK Uven
15
23
38
14
Christian Nielsen
IFK Göteborg
36
36
15
Mikael Eliasson
Göteborg-Majorna OK
36
36
16
Andreas J Johansson
Göteborg-Majorna OK
33
33
17
Albin Pettersson
OK Tisaren
33
33
18
Johan Nilsson
Sävedalens AIK
18
12
30
19
Robbie Anderson
Göteborg-Majorna OK
27
27
20
Johan Hinder
Tolered-Utby Ol-klubb
27
27
20
Viktor Runnby
Göteborg-Majorna OK
27
27
22
Erik Engstrand
IFK Göteborg
25
25
23
Joakim Berglund
Sävedalens AIK
25
25
24
Mattias Ljungqvist
Tolered-Utby Ol-klubb
9
15
(8)
24
25
Andreas Karlsson
Sävedalens AIK
13
11
24
26
Håkan Petersson
IFK Göteborg
23
23
27
Johan Lidström
Göteborg-Majorna OK
23
23
28
Robert Johansson
Göteborg-Majorna OK
21
21
29
Mattias Eliasson
IK Stern
21
21
30
Anders Axenborg
Göteborg-Majorna OK
20
20
31
Daniel Martinsson
Göteborg-Majorna OK
19
19
32
Hugh Cashell
Göteborg-Majorna OK
19
0
19
33
Oskar Vigren
Sävedalens AIK
11
8
(5)
19
34
Fredrik Ivansson
FK Herkules
8
11
19
35
Stefan Roos
Göteborg-Majorna OK
17
17
36
Johan Wettergren
Aerospace IF
17
17
36
Kristian Narbro Porath
Tolered-Utby Ol-klubb
17
17
38
Jens Arvidsson
IF Rigor
16
16
39
Stefan Johansson
Frölunda OL
16
16
40
Ola Martner
Göteborg-Majorna OK
15
15
41
Johan Blick
OK Alehof
14
14
42
Bjarne Gelotte
Tolered-Utby Ol-klubb
14
14
42
Pär Ejeborn
Göteborg-Majorna OK
14
14
44
Niklas Aulin
IF Rigor
13
13
45
Lennart Samuelsson
Aerospace IF
13
13
46
Patrik Blixt
Sävedalens AIK
12
12
46
Marcus Kempe
Sävedalens AIK
12
12
48
Lukas Samuelsson
Aerospace IF
10
10
48
Stefan Mårtensson
Frölunda OL
10
10
50
Anders Björklund
Sävedalens AIK
9
9
51
Tomas Borne
Aerospace IF
9
9
52
Fredrik Persson
FK Åsen
7
7
53
Pär Ejeborn
EOOC, CAN
7
7
53
Magnus Legnehed
Aerospace IF
7
7
55
Joel Nordqvist
SWE
6
6
56
Anders Carlström
Aerospace IF
6
6
56
Ulf Gabrielsson
Kungälvs OK
6
6
58
Tomas Rempling
Aerospace IF
5
5
59
Magnus Carlstedt
Sävedalens AIK
4
4
60
Hans Åkerlund
Aerospace IF
4
4
61
Jonas Nordquist
海淀区少年宫, CHN
3
3
62
Robert Petersson
Aerospace IF
3
3
63
Olof Jörgenssen
Aerospace IF
2
2
Jonas Lundberg
Göteborg-Majorna OK
0
0
D45
Plac
Namn
Klubb
9/5
23/5
30/5
Totalt
1
Karin Bergdahl
Sävedalens AIK
50
40
(23)
90
2
Elisabet Hemlin
IK Uven
40
33
73
3
Nina Djerf
Lerums SOK
44
25
69
4
Agnetha le Claire
FK Herkules
33
36
(17)
69
5
Karin Olsson
Sjövalla FK
44
21
65
6
Rosa Johansson
IK Uven
36
16
52
7
Malin Årebäck
Göteborg-Majorna OK
50
50
8
Lena Hermansson
Göteborg-Majorna OK
50
50
9
Ingrid Rex Wallström
OK Landehof
30
19
49
10
My Engström
Lerums SOK
27
20
47
11
Liselotte Falk
Göteborg-Majorna OK
44
44
12
Helena Sellgren
Göteborg-Majorna OK
40
40
13
Åsa Jellvert
Göteborg-Majorna OK
36
36
14
Åsa Nyberg
Göteborg-Majorna OK
33
33
15
Annika Kuhlin
Göteborg-Majorna OK
30
30
16
Lena Bergstrand
Kungälvs OK
27
27
17
Ann-Britt Johansson
IK Stern
18
18
H45
Plac
Namn
Klubb
9/5
23/5
30/5
Totalt
1
Carl Norin
Frölunda OL
(19)
50
44
94
2
Lars Magnusson
OK Landehof
50
40
90
3
Stefan Sjöblom
Frölunda OL
(30)
36
50
86
4
Johan Tallhage
Skarpnäcks OL
33
33
66
5
Stefan Hammar
Frölunda OL
23
36
59
6
David Gabrielsson
Sävedalens AIK
(20)
30
27
57
7
Ragnar Uppström
FK Herkules
25
30
55
8
Jens Kaminsky
Göteborg-Majorna OK
40
13
53
9
Peter Broberg
IF Rigor
27
18
45
10
Christer Carlsson
Sävedalens AIK
(17)
20
25
45
11
Per Sander
Göteborg-Majorna OK
44
44
11
Per Kjellander
Göteborg-Majorna OK
44
44
13
Magnus Uppström
FK Herkules
21
23
44
14
Christer Borg
Göteborg-Majorna OK
23
19
42
15
Ingemar Björkman
Göteborg-Majorna OK
23
18
41
16
Hans Garmer
Göteborg-Majorna OK
40
40
17
Ingemar Blom
IK Uven
36
36
18
Magnus Wide
Frölunda OL
33
33
19
Andrew Lago
Göteborg-Majorna OK
16
16
32
20
Henrik Carlsson
IK Uven
15
14
29
21
Christer Henriksson
Sävedalens AIK
(10)
12
16
28
22
Göran Stuhlhofer
OK Landehof
27
27
23
Sten Blomström
IK Stern
6
21
27
24
Anders Johansson
OK Landehof
25
25
25
Karl-Axel Johansson
IK Uven
7
15
22
26
Björn Engström
Lerums SOK
12
10
22
27
Ingemar Carlsson
Sävedalens AIK
11
11
(0)
22
28
Kent Eriksson
Lerums SOK
20
20
29
Lennart Vamling
Frölunda OL
19
19
30
Stig Larsson
Göteborg-Majorna OK
18
18
31
Hans C Johansson
IK Stern
17
17
32
Anders Lamm
Frölunda OL
17
17
33
Lars-Olof Rönnqvist
OK Löftan
8
9
17
34
Anders Spånér
Göteborg-Majorna OK
15
15
35
Lars-Göran Axmalm
Sävedalens AIK
14
14
36
Pierre Karlsson
OK Alehof
13
13
37
Fredrik Pettersson
Lerums SOK
9
9
Christer Westberg
IFK Göteborg
0
0
Deltävlingar
Datum
Namn
Arrangör
Gren
2012-05-09
Göteborg Sprint Cup Etapp 1
Göteborg-Majorna OK
sprint
2012-05-23
Göteborg Sprint Cup Etapp 2
Göteborg-Majorna OK
sprint
2012-05-30
Göteborg Sprint Cup etapp 3
Göteborg-Majorna OK
sprint
Annonser
Vill du annonsera här?