Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bruksträffen 2012

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bruksträffen 2012
Arrangörsorganisation: Robertsfors IK
Datum: söndag 20 maj 2012

D21

4 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna HolmgrenIFK Umeå40:489:34
2Susanne RutqvistIFK Umeå41:50+1:029:49
3Camilla SjöbergIFK Umeå43:31+2:4310:12
4Sofia NilssonUmeå OK45:46+4:5810:44

H21

5 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav NordströmGävle OK32:045:54
2Johan SvedeliusIFK Umeå44:46+12:428:15
3Sixten WalheimRobertsfors IK45:44+13:408:26
4Johan KorsmanUmeå OK51:57+19:539:35
5Isak ForsbergHögåkers OK52:36+20:329:42
6Dag StridhUmeå OK53:12+21:089:48
7Jonas SundellUmeå OK55:49+23:4510:17
Fredrik ÅhmanIFK Umeåej start
Jan JohanssonIFK Umeåej start

D16

3 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara YngvessonRobertsfors IK43:1212:02

H16

3 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus ErikssonRobertsfors IK38:1210:38
2Peter NilssonRobertsfors IK38:40+0:2810:46
3Martin VikdahlUmeå OK59:18+21:0616:31

D14

3 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa JohanssonVännäs OK46:3515:16
2Emma HanssonHögåkers OK49:23+2:4816:11
3Linnea VikdahlUmeå OK54:07+7:3217:44

H14

3 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin BjörnuddVännäs OK35:5111:45
2Simon ErikssonUmeå OK38:15+2:2412:32
3Olof LundgrenUmeå OK44:29+8:3814:35
4Didrik NylènHögåkers OK1:05:13+29:2221:22
5Per SparresäterUmedalens IF1:07:13+31:2222:02

D12

2 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magdalena NilssonHögåkers OK25:429:02
2Lovisa ManniUmedalens IF50:44+25:0217:51
3Ida GeorgssonVännäs OK51:27+25:4518:06
Emilia ErikssonRobertsfors IKej start

H12

2 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik KärrlanderUmedalens IF27:589:50
2Gustav KvarnbrinkUmedalens IF31:42+3:4411:09
3Emil HornlidenUmedalens IF34:25+6:2712:07
4Mårten ErikssonUmedalens IF53:24+25:2618:48

D10

1 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina NilssonHögåkers OK28:5614:45
2Clara ErikssonRobertsfors IK31:51+2:5516:15

H10

1 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas KärrlanderUmedalens IF23:5212:10
2Alvin HornlidenUmedalens IF29:23+5:3114:59
3Isak LundholmUmeå OK30:13+6:2115:25
4Simon HanssonHögåkers OK32:18+8:2616:28

H35

5 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas LundholmUmeå OK50:369:20
Lars NilssonUmedalens IFej start

D40

3 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika ManniUmedalens IF41:0311:26
2Ulrika WahlströmTenhults SOK42:42+1:3911:53

H40

4 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas BjörnuddVännäs OK54:0112:40
Stefan KärrlanderUmedalens IFej start

H45

4 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan ForsbergHögåkers OK37:368:49
Mats GustafssonSkellefteå OKej start
Pär NorénVännäs OKej start

D50

3 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta FriesUmeå OK38:0410:36
2Britt KarlssonUmeå OK44:29+6:2512:23

H50

4 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders FriesUmeå OK41:599:51
2Per LindgrenSkellefteå OK56:14+14:1513:12
3Anders MalmerUmeå OK1:23:01+41:0219:29
Inge NilssonUmeå OKej godkänd
CarlIngvar HanssonHögåkers OKej godkänd

H55

3 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart KarlssonUmeå OK38:0910:37
2Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK38:59+0:5010:51
Stefan LindgrenHögåkers OKej start

D60

2 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena StenbergIFK Umeå40:4414:17
2Britt Marie JohanssonStöcksjö IS44:18+3:3415:32

H60

3 590 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn YttergrenTegs SK32:309:03
2Matts StrandbergStöcksjö IS37:22+4:5210:24
3Bernt StenbergIFK Umeå37:43+5:1310:30
4Martin LundmarkLångvikens OK39:57+7:2711:07
5Tommy NilbrinkUmeå OK40:35+8:0511:18
6Gunnar TigerUmeå OK43:11+10:4112:01

H65

3 590 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus SäverosNilivaara IS33:319:20
2S O VikströmSkellefteå OK42:22+8:5111:48
3Lennart ForsbergUmeå OK45:02+11:3112:32
4Kjell HemmyrTegs SK46:11+12:4012:51
Mats KlingvallUmeå OKej start

D70

2 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Berit LindgrenSkellefteå OK1:03:3122:17
2Gerd BerglundHögåkers OK1:17:09+13:3827:04

H70

2 850 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birger LundbergArvidsjaurs OK36:0212:38
2Runar MarktinArvidsjaurs OK36:44+0:4212:53
3Göran EnqvistSkellefteå OK41:17+5:1514:29
4Bo JonssonBoliden FFI42:22+6:2014:51
5Per-Anders BrännströmArvidsjaurs OK43:22+7:2015:12
6Bernt LindgrenSkellefteå OK51:05+15:0317:55
7Jan-Erik PetterssonHökmarks IF Gnistan1:08:25+32:2324:00
Åke BerglundHögåkers OKej godkänd

H75

2 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thorsten JohanssonLångvikens OK32:3211:24
2Tage LundmarkRönnskär Railcare IF57:49+25:1720:17
3Ivan NorstenSkellefteå OK59:21+26:4920:49
4Jan-Erik HolmstedtSkellefteå OK1:12:37+40:0525:28

Inskolning

1 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Stina LindmarkRobertsfors IKfullföljt

U1

1 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida LindmarkRobertsfors IK40:5420:52

Öppen 1

1 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel DelunaUmeå OK33:3917:10
2Rasmus ErikssonUmeå OK39:32+5:5320:10
3Nora StaafjordUmeå OK53:15+19:3627:10
4Jakob ErikssonUmedalens IF58:20+24:4129:45

Öppen 4

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn NilssonKlubblös30:4410:04
2Kristina BerggrenKlubblös38:31+7:4712:37
3Hillivi HanssonHögåkers OK1:03:13+32:2920:43
4Barbro LundgrenUmeå OK1:15:40+44:5624:48

Öppen 5

2 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika VikdahlUmeå OK33:2711:44
2Tomas VikdahlUmeå OK38:20+4:5313:27
3Anna Karin NilssonUmeå OK40:27+7:0014:11
4Eva HemmyrTegs SK1:11:30+38:0325:05
Louise KarlssonUmeå OKej start

Öppen 7

3 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Katarina HolmgrenSkogsluffarnas OKej godkänd
Martin LindmarkRobertsfors IKej godkänd

Öppen 8

5 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per StenbergIFK Umeå43:187:59
2Hans-Erik CarlbergIFK Umeå46:08+2:508:30
3Emil NilssonUmeå OK51:37+8:199:31
4Pontus YngvessonRobertsfors IK1:00:07+16:4911:05
5Joel MongårdSkogsluffarnas OK1:08:49+25:3112:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser