Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VPT-Final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VPT-Final
Arrangörsorganisation: OK Hedströmmen
Datum: tisdag 5 juni 2012

D20

2 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara ÖstergrenSurahammars SOK11:285:40
2Johanna LarssonKöping-Kolsva OK11:40+0:125:46
3Åsa RambergHallstahammars OK13:02+1:346:27
4Sara AnderssonNorbergs OK15:15+3:477:32
5Sabina HedlundKöping-Kolsva OK16:30+5:028:10
Sara HamreforsVästerås SOKej godkänd
Emilia DanielssonKöping-Kolsva OKej start
Nina AnderssonKöping-Kolsva OKej start
Ida StödemanSurahammars SOKej start
Sofia PerssonKöping-Kolsva OKej start

H20

2 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl NäslundVästerås SOK11:114:40
2David TorstenssonVästerås SOK12:29+1:185:13
3Niclas LarssonKöping-Kolsva OK12:31+1:205:14

D16

1 840 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma HelmerssonVandrarringen10:165:34
2Victoria BymanVästerås SOK10:40+0:245:47
3Sandra NäslundVästerås SOK10:43+0:275:49
4Jenny LindbergVandrarringen10:58+0:425:57
5Mathilda BjörnNorbergs OK11:54+1:386:28
6Magdalena MosslindVandrarringen12:42+2:266:54
7Linnea LindelöfSala OK15:41+5:258:31
8Amanda LundhSurahammars SOK16:05+5:498:44
Lovisa JonssonNorbergs OKej start

H16

1 940 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John GunnarssonSurahammars SOK10:035:10
2Martin NorrbomSala OK10:26+0:235:22
3Samuel HedlundKöping-Kolsva OK10:44+0:415:31
4Axel LimbäckVästerås SOK10:53+0:505:36
5Oscar BjörneklettVästerås SOK11:34+1:315:57
6Erik NallgårdVästerås SOK11:35+1:325:58
7Jacob TorstenssonVästerås SOK11:50+1:476:05
8Simon ÖsterlundVästerås SOK11:53+1:506:07
Isak SöderströmSala OKej start
Ludvig LarsendahlVästerås SOKej start
Andreas SundströmVästerås SOKej start

D14

1 460 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mirjam DalénSala OK8:355:52
2Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK9:29+0:546:29
3Hanna SundströmVästerås SOK10:02+1:276:52
4Elin NallgårdVästerås SOK10:24+1:497:07
5Rebecka StafströmKöping-Kolsva OK10:28+1:537:10
6Alva LamprechtKöping-Kolsva OK11:02+2:277:33
7Alva LimbäckVästerås SOK11:18+2:437:44
8Maja MosslindVandrarringen11:25+2:507:49
9Emma-Karin RehnmanVandrarringen12:11+3:368:20
10Elin DahlinKöping-Kolsva OK12:53+4:188:49
11Lovisa LarsendahlVästerås SOK13:21+4:469:08
12Magdalena PölderSala OK13:35+5:009:18
13Therese JohanssonVästerås SOK16:35+8:0011:21
14Linnéa RosénSala OK21:28+12:5314:42
Lovisa BymanVästerås SOKej start
Alice NordströmVandrarringenej start

H14

1 460 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KällströmSala OK7:275:06
2Alfred LönnVästerås SOK7:38+0:115:13
3Håkan RambergHallstahammars OK8:02+0:355:30
4Rasmus MöllerArboga OK8:28+1:015:47
5Dan ÖsterlundVästerås SOK9:22+1:556:24
5Henrik HamreforsVästerås SOK9:22+1:556:24
7Rens van LoenhoutOK Hedströmmen9:44+2:176:40
8John NorrbomSala OK9:55+2:286:47
9Isak WadmanVästerås SOK10:51+3:247:25
10Robin BergstrandNorbergs OK11:28+4:017:51
11Gustav BromanVästerås SOK16:04+8:3711:00
Stan SpieringsOK Hedströmmenej start

D12

1 240 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes KällströmSala OK8:417:00
1Iris van LoenhoutOK Hedströmmen8:417:00
3Elsa LimbäckVästerås SOK9:12+0:317:25
4Bianca WiljebrandVästerås SOK10:04+1:238:07
5Nora RolénOK Hedströmmen10:17+1:368:17
6Katja DalénSala OK10:38+1:578:34
7Elin DahlmarkVästerås SOK11:08+2:278:58
8Ida PetterssonSurahammars SOK11:52+3:119:34
9Sara MouazzenVästerås SOK12:14+3:339:51
10Shanti SöderströmSala OK12:24+3:4310:00
11Ida HolmströmOK Hedströmmen13:32+4:5110:54
12Andrea LamprechtKöping-Kolsva OK13:49+5:0811:08
13Molly LöfströmSurahammars SOK14:10+5:2911:25
14Ida ErikssonSurahammars SOK14:52+6:1111:59
15Emelie JohanssonVästerås SOK14:56+6:1512:02
16Anna StrandArboga OK15:23+6:4212:24
17Maja HaverinenOK Hedströmmen15:24+6:4312:25
18Elsa RosénSala OK19:38+10:5715:50

H12

1 240 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik HamreforsVästerås SOK7:125:48
2Pontus LindgrenVästerås SOK8:16+1:046:40
3Andreas NäslundVästerås SOK8:17+1:056:40
4Sixten TörnqvistVästerås SOK8:26+1:146:48
4Kalle KjellbergVästerås SOK8:26+1:146:48
6Axel AnderssonNorbergs OK9:36+2:247:44
7Markus ÖsterlundVästerås SOK9:48+2:367:54
8Markus AnderssonFagersta OK10:22+3:108:21
9Noel WiljebrandVästerås SOK10:24+3:128:23
10Oscar ThornellSurahammars SOK10:32+3:208:29
11Viktor WallströmVästerås SOK12:58+5:4610:27
12Alfons BerggrenFagersta OK13:51+6:3911:10
13Adam AnderssonSala OK16:40+9:2813:26
14Alexander SevonSurahammars SOK20:03+12:5116:10
Noa SjöstrandVästerås SOKej start
Pontus NordströmVandrarringenej start
Samuel JonssonHallstahammars OKej start

D10

940 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina LindgrenVästerås SOK7:348:02
2Alice ThornellVästerås SOK7:47+0:138:16
3Emilia BrangefältVästerås SOK7:54+0:208:24
4Amanda HallVästerås SOK8:18+0:448:49
5Sabina JohanssonVästerås SOK8:26+0:528:58
6Jonna SandbergKöping-Kolsva OK8:38+1:049:11
7Frida AnderssonNorbergs OK9:28+1:5410:04
8Elin LindbergVandrarringen10:02+2:2810:40
9Rebecka HaslerSurahammars SOK11:01+3:2711:43
10Märta ÖhrnArboga OK11:56+4:2212:41
11Wilma ThornellSurahammars SOK12:54+5:2013:43
12Ester RehnmanVandrarringen13:58+6:2414:51
13Elsa KärnsundSala OK14:16+6:4215:10
14Sofie EhnbergSala OK15:45+8:1116:45
15Elsa VangboSala OK16:25+8:5117:27
16Frida GunérusSurahammars SOK25:33+17:5927:10
17Kornelia RådbergKöping-Kolsva OK26:47+19:1328:29
My VelanderSurahammars SOKej godkänd
Ebba VikströmSurahammars SOKej start

H10

940 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK5:335:54
2Emil AhlströmVästerås SOK5:37+0:045:58
3Simon JacobssonArboga OK6:17+0:446:41
4Gustav GöranssonArboga OK6:57+1:247:23
5Eskil LundqvistArboga OK7:16+1:437:43
6Tobias LindqvistVästerås SOK8:13+2:408:44
7Eric PetterssonSurahammars SOK8:20+2:478:51
8Hugo FriskVästerås SOK9:12+3:399:47
9Tobias DahlmarkVästerås SOK10:04+4:3110:42
10Noah AndertoftVästerås SOK10:16+4:4310:55
11Adam LoréVästerås SOK10:51+5:1811:32
12Isak HildingstamVästerås SOK11:25+5:5212:08
13Theodor MeijerVästerås SOK11:44+6:1112:28
14Arin BärjArboga OK12:12+6:3912:58
15Lukas AnderssonFagersta OK13:35+8:0214:27
16Edvin BerggrenFagersta OK14:25+8:5215:20
17Adrian GawellVästerås SOK25:03+19:3026:38
Filip NorrbomSala OKej start
Gustav JonssonHallstahammars OKej start

Inskolning

720 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Vidar  NettelmarkSurahammars SOKfullföljt
Jakob  SandbergKöping-Kolsva OKfullföljt
Tim AhlqvistSurahammars SOKfullföljt
Maja AhlströmVästerås SOKfullföljt
Dennis AspVästerås SOKfullföljt
Edwin AsplundSurahammars SOKfullföljt
Isabelle BergmanSala OKfullföljt
Dennis BjurstedtSurahammars SOKfullföljt
Linnea EhnbergSala OKfullföljt
Lukas ErikssonSurahammars SOKfullföljt
Benjamin FjellanderSala OKfullföljt
Filip GalinSurahammars SOKfullföljt
Kajsa HallVästerås SOKfullföljt
Ebba HallgrenSurahammars SOKfullföljt
Ludvig HaslerSurahammars SOKfullföljt
Elvira HedvallSala OKfullföljt
Alice HelmerssonVandrarringenfullföljt
Agnes JohanssonSurahammars SOKfullföljt
Tilde JohanssonSurahammars SOKfullföljt
Josua KärnsundSala OKfullföljt
Elsa LindSala OKfullföljt
Arvid LundqvistArboga OKfullföljt
Ellen OlssonSurahammars SOKfullföljt
Clara SvenssonSurahammars SOKfullföljt
Sofie ThornellVästerås SOKfullföljt
Jasmine TindervikSurahammars SOKfullföljt
Novalie TindervikSurahammars SOKfullföljt
Wilma TrollvadSurahammars SOKfullföljt
Vidar TörnblomVästerås SOKfullföljt
Saga VangboSala OKfullföljt
Anton WelanderSurahammars SOKfullföljt
Jasper WesterholmSurahammars SOKfullföljt
Nea WesterholmSurahammars SOKfullföljt
Arvid ZettergrenSurahammars SOKfullföljt
Klara Åkerman SjöströmVästerås SOKfullföljt
Ida ÖgrenSurahammars SOKfullföljt
Beatrice ÖsterbergSurahammars SOKfullföljt
Alfred ÖstergrenSurahammars SOKfullföljt
Linnea  KarlssonSurahammars SOKej start
Alice AxelssonVästerås SOKej start
Hanna ThulinVästerås SOKej start
Lucas TrollvadSurahammars SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser