Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM Sprint Gästrikland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM Sprint Gästrikland
Arrangörsorganisation: Årsunda IF
Datum: onsdag 23 maj 2012

D21

2 530 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
50654488Moa EnmarkGävle OK19:45
51407239Maja IngelssonOK Hammaren19:46
52820708Christine SisellGävle OK19:47
5318767Anna BerglöfÅrsunda IF19:48
54435361Erika BlixtJärbo OK19:49
55306163Viktoria HelmerssonOckelbo OK19:50
561995815Sandrine MüllerGävle OK19:51
57941109Linnea AdolfssonTullinge SK19:52
58353865Monica BomanGävle OK19:53
59791453Lina FredrikssonKorsnäs IF OK19:54
6018820Ingela ErikssonGävle OK19:55
61263922Maria JonssonSundsvalls OK19:56
62980414Jonna JungåkerKorsnäs IF OK19:57
6341674Charlotta BergqvistGävle OK19:58
64259595Joline IngelssonOK Hammaren19:59
65449478Stina FranzonHofors OK20:00
66241703Cecilia KnutsenGävle OK20:01
67259575Laila IngelssonOK Hammaren20:02
68880101Marie JacobssonOK Rodhen20:03
69950490Hanna GustafssonOK Kåre20:04
70421872Maria HållströmGävle OK20:05
71306152Frida IngelssonOckelbo OK20:06

H21

2 940 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5444771Stefan StridhValbo AIF18:59
6444796Håkan PerssonValbo AIF19:00
7600915Harry HietanenGävle OK19:01
827633Ulf KarlssonStorviks IF19:02
9740906Björn LjunggrenOK Hammaren19:03
10611129Lasse JanssonGävle OK19:04
11961029Emil ÅbergKorsnäs IF OK19:05
12952413Kevin StåhlJärbo OK19:06
13870308Johan ErikssonGävle OK19:07
1419894Mikael IngelssonOckelbo OK19:08
15760203Patrik SvedbergGävle OK19:09
16571202Svante LindgrenKorsnäs IF OK19:10
17435370Tony StåhlJärbo OK19:11
18931216Erik BomanGävle OK19:12
19444752Mickael ErikssonValbo AIF19:13
20504281Martin SundlöfGävle OK19:14
21407238Joakim IngelssonOK Hammaren19:15
22681112Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK19:16
23890315Anton TynongGävle OK19:17
24434012Magnus FlodmanOK Hammaren19:18
25660703Ola JernströmAvesta OK19:19
26781087Erik SisellGävle OK19:20
27306053Stefan FalkValbo AIF19:21
28910504Jakob EnmarkGävle OK19:22
2927629Mats JönssonKorsnäs IF OK19:23
30811098Hans PerssonGävle OK19:24
31439988Lars LindgrenOK Ödmården19:25
3227636Thomas ÅbergGävle OK19:26
33710420Ulf FredrikssonKorsnäs IF OK19:27

D16

2 530 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
340059Lina ÅslundHedesunda IF19:33
427757Johanna HenrikssonJärbo OK19:34
47500Emma BengtssonÅrsunda IF19:35
960316Kristin BomanGävle OK19:36

H16

2 530 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
355027Kalle JohanssonOK Hammaren19:11
364966Erik HållströmGävle OK19:12
353038Joakim StåhlJärbo OK19:13
355030Filip IvarssonOK Hammaren19:14
18754Martin PerssonÅrsunda IF19:15
960224Jesper JissbackeGävle OK19:16
971121Jonas GustafssonOK Kåre19:17

D14

2 180 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara LarssonGävle OK19:29
Frida OlofssonOK Hammaren19:30
407255Ellen SkoogOK Hammaren19:31
364965Emma HållströmGävle OK19:32
990208Lova KlasérKorsnäs IF OK19:33
429757Johanna BörjessonStorviks IF19:34
343899Tove FlodmanOK Hammaren19:35
448782Elin ForsbergÅrsunda IF19:36
355057Ida PalmbergOK Hammaren19:37
245170Jennie BörjessonStorviks IF19:38
263780Emma JohanssonOK Hammaren19:39
435362Emma BlixtJärbo OK19:40

H14

2 180 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
980844Isak ÅbergKorsnäs IF OK19:21
980322Simon SjöbergGävle OK19:22
243306Viktor IvarssonOK Hammaren19:23
980800Erik OlssonGävle OK19:24
341568Andreas PerssonOK Hammaren19:25
981308Mårten OlssonGävle OK19:26
395958Oskar PerssonÅrsunda IF19:27
341588Nils KangasOK Hammaren19:28

D12

2 180 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
621333220Vanja JohanssonOK Hammaren19:14
622343418Moa BacklundOK Hammaren19:15
623429760Moa KarlssonStorviks IF19:16
624451685Maja ErikssonValbo AIF19:17
625344391Eira BlombergOK Hammaren19:18

H12

2 180 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
603660725Nils OttossonGävle OK18:59
604341518Erik JönssonOK Hammaren19:00
60527879Daniel StåhlJärbo OK19:01
606341532Ture LundvikOK Hammaren19:02
607Samuel SundströmOK Hammaren19:03
608444769Casper FalkValbo AIF19:04
609856446Rasmus TäckOK Hammaren19:05
610341511Erik FlodmanOK Hammaren19:06
611444194Erik LindgrenGävle OK19:07
612344374Måns HolmgrenOK Hammaren19:08
613Adam HodinÅrsunda IF19:09
614343731Samuel JohanssonOK Hammaren19:10
615248411Jakob SjöbergGävle OK19:11
616343354Felix NyströmOK Hammaren19:12

D10

1 670 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439413Ebba OttosonGävle OK19:07
341503Josefin LindströmOK Hammaren19:08
444754Linnea PerssonValbo AIF19:09
439411Emma LiljeGävle OK19:10
37615Cornelia IvarssonOK Hammaren19:11
47496Hanna HodinÅrsunda IF19:12
344326Nelly HedlundOK Hammaren19:13

H10

1 670 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
264697Gustav MöllerbergValbo AIF18:59
344308Anton PerssonOK Hammaren19:00
442126Isak BerggrenGävle OK19:01
259579Joel ForslinOK Hammaren19:02
442005Alfred LiljeströmGävle OK19:03
704410Linus TäckOK Hammaren19:04

D45

2 530 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
652612Ulrika BacklundDalaportens OL19:39
620414Mia GustafssonOK Kåre19:40
37353Marita KarlssonStorviks IF19:41

H45

2 530 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
205439Anders EnmarkGävle OK18:54
355064Jan AnderssonOK Hammaren18:55
621404Mikael BacklundDalaportens OL18:56
902905Mats LundbergDalaportens OL18:57
661122Patrik OttossonGävle OK18:58
353867Jan SjöhedGävle OK18:59
581105Eric JönssonOK Triangeln19:00
429752Bo BörjessonStorviks IF19:01
355053Anders JohanssonOK Hammaren19:02
351176Harald KnutsenGävle OK19:03
344407Anders RönnlundJärbo OK19:04
264626Roland HellbergTäby OK19:05
661229Anders L OlssonGävle OK19:06
971179Lars GustafssonOK Kåre19:07
621112Anders JönssonOK Triangeln19:08
343417Pasi KangasOK Hammaren19:09

D55

2 530 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
443706Elke Wilke-GüntherTierps SOK19:43
18812Annika GillgrenGävle OK19:44

H55

2 530 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
264560Lars-Ove SkoghÖsterfärnebo IF19:20
345176Tomas FalkGävle OK19:21
263934Ragnar OscarssonSkutskärs OK19:22
437316Magnus LundbergGävle OK19:23
661124Ingvar SvenssonBjursås OK19:24
259583Ola HedinOK Hammaren19:25
249000Christer SegerqvistGävle OK19:26
19889Staffan VestbomOckelbo OK19:27
262193Elis ÅbergStorviks IF19:28
205421Göran NordströmGävle OK19:29
43058Thom SandvikAvesta OK19:30
18813Ingemar GillgrenGävle OK19:31

Inskolning

1 300 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jacob LiljeGävle OK18:44:11
903031Hampus KarlssonStorviks IF18:44:36
Kajsa LundgrenOK Hammaren18:58:40
Anton SundströmOK Hammaren18:59:50
Ebba FlodmanOK Hammaren19:01:02
Albin MöllerbergValbo AIF19:05:05
Sebastian JönssonOK Triangeln19:33:00

Öppen motion 1

1 670 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Selma IvarssonOK Hammaren18:47:07
Mathilda KarlssonValbo AIF18:47:13
Albin BjörkOK Hammaren18:53:58
Malte JohanssonOK Hammaren18:54:40
Linn PalmbergOK Hammaren18:55:16
Märta DufvenbergOK Hammaren18:55:25
Hjalmar SjöbergOK Hammaren18:56:07
Gustaf BjörkOK Hammaren18:56:25
Elis WelanderOK Hammaren18:56:43
Hampus StenegårdOK Hammaren18:56:58
Elis WernhOK Hammaren18:57:09
Felix BergströmOK Hammaren18:57:43
Holger LundvikOK Hammaren18:58:14
Zeb HenrikssonOK Hammaren18:58:56
Sonja WelanderOK Hammaren18:59:16
Anna JönssonOK Hammaren18:59:43
Olivia EderströmOK Hammaren18:59:46
Loke HolmgrenOK Hammaren19:01:10
William BrolinJärbo OK19:07:01
Tuva WassJärbo OK19:07:02
Oliver WassJärbo OK19:07:04
Nathalie BrolinJärbo OK19:07:06
Ida SchönningJärbo OK19:07:26
Oliver BrolinJärbo OK19:07:29

Öppen motion 2

2 180 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena VestbomOckelbo OK18:46:52
Gunilla MårtenssonGävle OK18:51:29
Jacob EderströmOK Hammaren18:58:22

Öppen motion 3

2 530 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torbjörn DanielssonOK Hammaren18:46:41
Jouko HyvönenHofors OK18:46:54
Lovisa PetterssonÅrsunda IF18:48:33
Stig-Göran MårtenssonGävle OK18:54:50
Catrin StenehällGävle OK18:58:52
Göran HedmanValbo AIF19:03:21
Håkan OlssonOK Hammaren19:07:17
Christina LiljaGävle OK19:09:37
Andreas HolmqvistHestra IF19:11:37
Maria BerglöfÅrsunda IF19:27:00

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr