ons 11/1 | Mila Stockholm By Night, etapp 3 | Järla Orientering | Stockholm | | dist | | L | N | | |
lör 28/1 | DM Lång Stockholm | Haninge SOK | Stockholm | S | mäst | | L | | | |
lör 4/2 | Tullinge SK - Skid-O | Tullinge SK | Stockholm | S | dist | | L | | | |
sön 5/2 | Skarpnäcks OL Skidorientering | Skarpnäcks OL | Stockholm | S | dist | | M | | | |
ons 8/2 | Mila Stockholm By NIght, etapp 4 | Stockholms OF | Stockholm | | dist | | L | N | | |
ons 7/3 | Mila Stockholm By Night, etapp 5 (final) | OK Ravinen | Stockholm | | dist | | L | | | |
fre 30/3 | Grymnatta | Väsby OK | Stockholm | | nat | | L | N | | |
sön 1/4 | Solna OK, medeldistans | Solna OK | Stockholm | | nat | | M | | | |
lör 7/4 | Järla, medeldistans | Järla Orientering | Stockholm | | nat | | M | | | |
mån 9/4 | IFK Lidingö, långdistans | IFK Lidingö SOK | Stockholm | | nat | | L | | | |
ons 11/4 | Tiomilarepet | OK Älvsjö-Örby | Stockholm | | dist | S | L | K | | |
lör 14/4 | OK Ravinen, långdistans - Skärgårdsdubbeln | OK Ravinen Skogsluffarnas OK | Stockholm | | nat | | L | | | |
sön 15/4 | Skogsluffarna, medeldistans - Skärgårdsdubbeln | OK Ravinen Skogsluffarnas OK | Stockholm | | nat | | M | | | |
lör 21/4 | Haningeträffen, långdistans | Haninge SOK | Stockholm | | nat | | L | | | |
sön 22/4 | Haningeträffen, medeldistans | Haninge SOK | Stockholm | | nat | | M | | | |
lör 28/4 | Silva League (WRE) med Husadubbeln | Täby OK Vallentuna-Össeby OL | Stockholm Uppland | | nat | | L | | | |
sön 29/4 | Silva League med Husadubbeln | Täby OK Vallentuna-Össeby OL | Stockholm Uppland | | nat | | M | | | |
ons 9/5 | DM Sprint Stockholm | IFK Enskede | Stockholm | | mäst | | S | | | |
fre 11/5 | Centrum Team Sprint | Centrum OK | Stockholm | | dist | S | S | | | |
tis 15/5 | Ungdomsserien Söder 1 | Tullinge SK | Stockholm | | dist | | L | | | |
tis 15/5 | U-serien, kretstävling 1, söder 2 | Järla Orientering | Stockholm | | dist | | L | | | |
tis 15/5 | Ungdomsserien kretstävling 1, Norr 1 och Norr 2 | Sundbybergs IK | Stockholm | | dist | | L | | | |
tis 15/5 | U-serien, kretstävling 1, söder 3 | Haninge SOK | Stockholm | | dist | | L | | | |
ons 23/5 | Stockholm City Cup, etapp 1 | OK Södertörn Sundbybergs IK | Stockholm | | dist | | S | | | |
tor 24/5 | U-serien, krets Norr 1, OK Österåker | OK Österåker | Stockholm | | dist | | L | | | |
tor 24/5 | U-serien, kretstävling, söder 3 | Skogsluffarnas OK | Stockholm | | dist | | L | | | |
tor 24/5 | Ungdomsserien Söder 2 Gustavsberg | Gustavsbergs OK | Stockholm | | dist | | L | | | |
tor 24/5 | Ungdomsserien, Krets:Söder 1 | IFK Tumba SOK | Stockholm | | dist | | L | | | |
tor 24/5 | U-serien, krets Norr 2, IFK Lidingö SOK | IFK Lidingö SOK | Stockholm | | dist | | L | | | |
ons 30/5 | Stockholm City Cup, etapp 2 | OK Södertörn Sundbybergs IK | Stockholm | | dist | | S | | | |
fre 1/6 | Sommarlägret, sprintdistans och UP | Snättringe SK Söders-Tyresö | Stockholm | | dist | | S | | | |
fre 8/6 | SM MTBO Sprintdistans | Järfälla OK Sigtuna OK | Stockholm Uppland | M | mäst | | S | | | |
lör 9/6 | SM MTBO Långdistans | Järfälla OK | Stockholm | M | mäst | | L | | | |
sön 10/6 | SM MTBO Medeldistans | Söders-Tyresö | Stockholm | M | mäst | | M | | | |
ons 13/6 | Stockholm City Cup, etapp 3 | OK Södertörn Sundbybergs IK | Stockholm | | dist | | S | | | |
mån 2/7 - ons 4/7 | Trekvällars | OK Ravinen | Stockholm | | dist | | L | | | |
tis 17/7 | Mastloppet | Hellas Orientering | Stockholm | | dist | | L | | | |
tis 7/8 | Stigfinnarcup, dag | Stigfinnarna | Stockholm | | dist | | L | | | |
tis 14/8 | Stigfinnarcup, natt | Stigfinnarna | Stockholm | | nat | | L | N | | |
sön 19/8 | Järfälla OK, medeldistans | Järfälla OK | Stockholm | | nat | | M | | | |
lör 25/8 | Bromma-Vällingby SOK, långdistans | Bromma-Vällingby SOK | Stockholm | | nat | | L | | | |
sön 26/8 | Väsby OK, medeldistans | Väsby OK | Stockholm | | nat | | M | | | |
ons 29/8 | Ungdomsserien, region norr | Waxholms OK | Stockholm | | dist | | M | | | |
ons 29/8 | Ungdomsserien, region syd | OK Ravinen | Stockholm | | dist | | M | | | |
lör 1/9 | DM Långdistans Stockholm | Hellas Orientering | Stockholm | | mäst | | L | | | |
sön 2/9 | DM Medel Stockholm | OK Älvsjö-Örby | Stockholm | | mäst | | M | | | |
fre 7/9 | DM Natt Stockholm | Attunda OK | Stockholm | | mäst | | L | N | | |
sön 9/9 | DM Stafett Stockholm och Uppland | Attunda OK Upplands OF | Stockholm Uppland | | mäst | S | L | | | |
sön 9/9 | DM Stafett Stockholm - individulla öppna motionsklasser | Attunda OK | Stockholm | | dist | | L | | | |
fre 14/9 | Hammarby Hill By Night | OK Ravinen | Stockholm | | dist | | L | N | | |
sön 16/9 | Gustavsbergs OK, medeldistans | Gustavsbergs OK | Stockholm | | nat | | M | | | |
lör 22/9 | SOLVarvet | Skarpnäcks OL | Stockholm | | nat | | L | | | |
sön 23/9 | Elvdansen, medeldistans | Söders-Tyresö | Stockholm | | nat | | M | | | |
ons 26/9 | Natti-Natti | IFK Enskede | Stockholm | | dist | S | S | N | | |
lör 29/9 | Österåker, medeldistans | OK Österåker | Stockholm | | nat | | M | | | |
lör 29/9 | Österåkerskavlen | OK Österåker | Stockholm | | nat | S | L | | | |
sön 30/9 | Ungdomsserien, final | Järla Orientering | Stockholm | | dist | | L | | | |
lör 6/10 | 25manna | IFK Tumba SOK Mälarhöjdens IK | Stockholm | | nat | S | L | | | |
lör 6/10 | 25manna, öppna motionsklasser | IFK Tumba SOK Mälarhöjdens IK | Stockholm | | dist | | L | | | |
sön 7/10 | 25mannakorten, medeldistans | OK Södertörn Snättringe SK | Stockholm | | nat | | M | | | |
sön 21/10 | Hellas parstafett | Hellas Orientering | Stockholm | | nat | S | L | | | |
fre 26/10 | Haningenatten | Haninge SOK | Stockholm | | nat | | M | N | | |
lör 27/10 | Haningesprinten | Haninge SOK | Stockholm | | dist | S | S | | | |
sön 4/11 | Höstlunken | Snättringe SK | Stockholm | | dist | P | U | | | |
lör 10/11 | Novembertävlingarna, medeldistans | Tullinge SK | Stockholm | | nat | | M | | | |
sön 11/11 | Novembertävlingarna, långdistans | Tullinge SK | Stockholm | | nat | | L | | | |
ons 14/11 | Mila Stockholm By Night, etapp 1 | Gustavsbergs OK | Stockholm | | dist | | L | N | | |
lör 17/11 | Stockholms Rogaining | OK Ravinen | Stockholm | | dist | | U | | | |
ons 12/12 | Mila Stockholm By Night, etapp 2 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | | dist | | L | N | | |