ons 1/1 | Nyårs-OL | Tormestorps IF | Skåne | | dist | | L | | | |
fre 28/2 | Pan-Våren Natt | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | nat | | L | N | | |
lör 1/3 | Pan-Våren Medel | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | nat | | M | | | |
sön 2/3 | Pan-Våren Lång | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | nat | | L | | | |
sön 16/3 | Odenracet på Söderåsen | OK Silva Rävetofta OK | Skåne | | nat | | L | | | |
lör 22/3 | Vårrännet Örkelljunga, medeldistans | OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | nat | | M | | | |
sön 23/3 | Vårrännet Örkelljunga, långdistans | OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | nat | | L | | | |
lör 29/3 | Romeleträffen, medeldistans | Lunds OK | Skåne | | nat | | M | | | |
sön 30/3 | Romeleträffen, långdistans | Lunds OK | Skåne | | nat | | L | | | |
fre 4/4 | DM Natt Skåne | Tockarps IK | Skåne | | mäst | | L | N | | |
fre 4/4 | PreO Natt | FK Boken Örkelljunga FK | Skåne | P | nat | | L | N | | |
lör 5/4 | PreO Dag Lång | FK Boken Örkelljunga FK | Skåne | P | nat | | L | | | |
lör 5/4 | Vättefejden | Tockarps IK | Skåne | | nat | | M | | | |
sön 6/4 | DM Ultralång Skåne + nationell tävling | Frosta OK | Skåne | | mäst | | U | | | |
sön 6/4 | PreO Dag Lång | FK Boken Örkelljunga FK | Skåne | P | nat | | L | | | |
lör 19/4 | Påskyran | FK Boken | Skåne | | nat | | L | | | |
sön 20/4 | Helsingborgs SOK Medel | Helsingborgs SOK | Skåne | | nat | | M | | | |
mån 21/4 | Helsingborgs SOK Lång | Helsingborgs SOK | Skåne | | nat | | L | | | |
lör 26/4 | Silva League med Båstadsprinten | Hjärnarps OL | Skåne | | nat | | S | | | |
sön 27/4 | Silva League med Vallåsen-lången | Hjärnarps OL | Skåne | | nat | | L | | | |
sön 11/5 | Lundasprinten | Lunds OK | Skåne | | nat | | S | | | |
lör 24/5 | DM Sprint Skåne | IS Kullen | Skåne | | mäst | | S | | | |
lör 24/5 | PreO DM Skåne | IS Kullen | Skåne | LP | mäst | | L | | | |
fre 27/6 - sön 29/6 | Tre skåningar och en dansk | Helsingborgs SOK | Skåne | | nat | | S | | | |
mån 14/7 - ons 16/7 | Sommar-3-kvällars | Andrarums IF | Skåne | | nat | | M | | | |
sön 27/7 | Sjätte etappen | OK Gynge | Skåne | | nat | | M | | | |
sön 17/8 | OK Torfinn | OK Torfinn | Skåne | | nat | | M | | | |
sön 24/8 | Tormestorpsträffen | OK Tuvan Tormestorps IF | Skåne | | nat | | L | | | |
sön 31/8 | Fyrklubbs | OK Tyringe | Skåne | | dist | | L | | | |
sön 31/8 | PreO Fyrklubbs | OK Tyringe | Skåne | LP | dist | | L | | | |
sön 7/9 | DM Lång Skåne | Lunds OK | Skåne | | mäst | | L | | | |
lör 13/9 | DM Medel Skåne | Hästveda OK | Skåne | | mäst | | M | | | |
sön 14/9 | DM Stafett Skåne, individuella öppna motionsklasser | Hästveda OK | Skåne | | dist | | L | | | |
sön 14/9 | DM Stafett Skåne | Hästveda OK | Skåne | | mäst | S | L | | | |
sön 21/9 | Ringsjö OK | Ringsjö OK | Skåne | | nat | | L | | | |
lör 27/9 | Hässleholms OK, medeldistans | Hässleholms OK | Skåne | | nat | | M | | | |
sön 28/9 | Hässleholms OK, långdistans | Hässleholms OK | Skåne | | nat | | L | | | |
lör 4/10 | Älgot Cup, final | Örkelljunga FK | Skåne | | nat | | L | | | |
sön 5/10 | Ungdomens 7-manna | Örkelljunga FK | Skåne | | nat | S | L | | | |
sön 5/10 | Höstrusket | Örkelljunga FK | Skåne | | nat | | M | | | |
fre 17/10 | Nattstafett | Lunds OK Malmö OK | Skåne | | nat | S | L | N | | |
sön 19/10 | Hedjakten | Lunds OK | Skåne | | nat | P | L | | | |
sön 16/11 | FK Göingarna | FK Göingarna | Skåne | | dist | | M | | | |
tor 1/1 | Nyårs-OL | Tormestorps IF | Skåne | | dist | | L | | | |