fre 1/1 | Nyårs-OL | Rimbo SOK | Uppland | | när | | L | | | |
lör 13/2 | Vintercup etapp 8 natt | OK Enen | Uppland | | när | | M | N | | |
tor 3/3 | Veterantävling | OK Enen | Uppland | | när | | M | | | |
tor 21/4 | Roslagsveteranerna | OK Roslagen | Uppland | | när | | M | | | |
tis 3/5 | Roslagsveteranerna | Länna IF | Uppland | | när | | M | | | |
tor 12/5 | Roslagsveteranerna 2016-05-12 | Långhundra IF | Uppland | | när | | M | | | |
tis 17/5 | U-ringen etapp 1 - OK Linné | IF Thor Långhundra IF OK Linné | Uppland | | när | | L | | | |
tis 17/5 | Till skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 1 | Rånäs OK | Uppland | | när | | L | | | |
tor 19/5 | Roslagsveteranerna | Häverödals SK | Uppland | | när | | M | | | |
tis 24/5 | U-ringen etapp 2 - IF Thor | IF Thor Långhundra IF OK Linné | Uppland | | när | | L | | | |
tis 24/5 | Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2 | OK Roslagen | Uppland | | när | | M | | | |
tis 31/5 | Till Skogs med Roslagens sparbank del 3 | Länna IF | Uppland | | när | | L | | | |
tis 31/5 | U-ringen etapp 3 - L-100 IF | IF Thor Långhundra IF OK Linné | Uppland | | när | | L | | | |
tor 2/6 | Roslagsveteranerna | OK Rodhen | Uppland | | när | | L | | | |
lör 4/6 | Klubbmatch Skogskarlar och Skogsflickor individuellt | OK Roslagen | Uppland | | när | | L | | | |
sön 5/6 | Klubbmatch Skogskarlar och Skogsflickor budkavle | OK Roslagen | Uppland | | när | S | M | | | |
tis 7/6 | Till skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 4 | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | när | | L | | | |
sön 12/6 | Skogsflickornas triangelmatch | Länna IF | Uppland | | när | | L | | | |
mån 13/6 | Öppet RoslagsMästerskap i Stafett | Häverödals SK | Uppland | | när | S | M | | | |
tor 16/6 | Rånäs OK / Rimbo SOK SprintCup 2016 deltävling 1 | IBM Club Sweden Rånäs OK S-E Bankens IF | Uppland | | när | | S | | | |
sön 19/6 | Öppna Salaortsmästerskapen | OK Triangeln | Uppland | | när | | M | | | |
tis 28/6 | Rånäs OK/Rimbo SOK sprintcup. 2 | Rimbo SOK | Uppland | | när | | S | | | |
ons 29/6 | Roslagsmästerskap dag | OK Roslagen | Uppland | | när | | L | | | |
tor 30/6 | Rånäs OK / Rimbo SOK SprintCup 2016 deltävling 3 | Rånäs OK S-E Bankens IF | Uppland | | när | | U | | | |
tor 4/8 | Rånäs OK / Rimbo SOK SprintCup 2016 deltävling 3 | Rånäs OK S-E Bankens IF | Uppland | | när | | S | | | |
tis 9/8 | Tävlingsinformation: Rånäs OK / Rimbo SOK SprintCup 2016 deltävling 4 | Rånäs OK | Uppland | | när | | S | | | |
tor 18/8 | Roslagsveteranerna | Rånäs OK | Uppland | | när | | L | | | |
tor 18/8 | Sprint-tävling | OK Rodhen | Uppland | | när | | S | | | |
tor 25/8 | Roslagsveteranerna | Länna IF | Uppland | | när | | L | | | |
fre 26/8 | Öppet Natt RM | Rimbo SOK | Uppland | | när | | L | N | | |
tor 8/9 | Roslagveteranerna | Häverödals SK | Uppland | | när | | L | | | |
tor 22/9 | Veterantouren i Sigtuna | Sigtuna OK | Uppland | | när | | M | | | |
lör 1/10 | Skogskarlsmatch Uppland-Gästrikland | Sigtuna OK | Uppland | | när | | M | | | |
tor 6/10 | Roslagsveteranerna | OK Rodhen | Uppland | | när | | L | | | |
tor 20/10 | Roslagsveteranerna | OK Roslagen | Uppland | | när | | L | | | |
tor 27/10 | Roslagsveteranerna | OK Rodhen | Uppland | | när | | L | | | |
sön 13/11 | OK Rodhens November PreO samt Roslagsmästerskap | OK Rodhen | Uppland | LP | när | | M | | | |
sön 11/12 | Grisloppet 2016 | OK Enen | Uppland | | när | | M | | | |
mån 26/12 | Annandagsloppet 2016 | OK Enen | Uppland | | när | | M | | | |