v 16 | lör 22/4 | Odenracet | OK Silva Rävetofta OK | Skåne | | nat | | L | | | |
sön 23/4 | Hästvedas nationella | Hästveda OK | Skåne | | nat | | L | | | |
v 17 | mån 24/4 | | | | | | | | | | |
tis 25/4 | | | | | | | | | | |
ons 26/4 | | | | | | | | | | |
tor 27/4 | | | | | | | | | | |
fre 28/4 | | | | | | | | | | |
lör 29/4 | Tockarps Vättefejden/Gränsfejden, medel | Markaryds FK Tockarps IK | Småland Skåne | | nat | | M | | | |
sön 30/4 | Tockarps Vättefejden/Gränsfejden, lång | Markaryds FK Tockarps IK | Småland Skåne | | nat | | L | | | |
v 18 | mån 1/5 | | | | | | | | | | |
tis 2/5 | | | | | | | | | | |
ons 3/5 | | | | | | | | | | |
tor 4/5 | | | | | | | | | | |
fre 5/5 | | | | | | | | | | |
lör 6/5 | | | | | | | | | | |
sön 7/5 | Palmsprinten | OK Kontinent | Skåne | | dist | | S | | | |
v 19 | mån 8/5 | | | | | | | | | | |
tis 9/5 | | | | | | | | | | |
ons 10/5 | | | | | | | | | | |
tor 11/5 | | | | | | | | | | |
fre 12/5 | | | | | | | | | | |
lör 13/5 | | | | | | | | | | |
sön 14/5 | Lundasprinten | Lunds OK | Skåne | | nat | | S | | | |
v 20 | mån 15/5 | | | | | | | | | | |
tis 16/5 | | | | | | | | | | |
ons 17/5 | | | | | | | | | | |
tor 18/5 | | | | | | | | | | |
fre 19/5 | | | | | | | | | | |
lör 20/5 | DM, sprintstafett, Skåne | Härlövs IF | Skåne | | mäst | S | S | | | |
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasser | Härlövs IF | Skåne | | dist | | S | | | |
sön 21/5 | DM, sprint, Skåne | Härlövs IF | Skåne | | mäst | | S | | | |
PreO, DM, Skåne | Härlövs IF | Skåne | P | mäst | | P | | | |
v 21 | mån 22/5 | | | | | | | | | | |
tis 23/5 | | | | | | | | | | |
ons 24/5 | | | | | | | | | | |
tor 25/5 | | | | | | | | | | |
fre 26/5 | | | | | | | | | | |
lör 27/5 | | | | | | | | | | |
sön 28/5 | OK Kompassen, sprint | OK Kompassen | Skåne | | dist | | S | | | |
v 22 | mån 29/5 | | | | | | | | | | |
tis 30/5 | | | | | | | | | | |
ons 31/5 | | | | | | | | | | |
tor 1/6 | | | | | | | | | | |
fre 2/6 | | | | | | | | | | |
lör 3/6 | | | | | | | | | | |
sön 4/6 | | | | | | | | | | |
v 23 | mån 5/6 | | | | | | | | | | |
tis 6/6 | | | | | | | | | | |
ons 7/6 | | | | | | | | | | |
tor 8/6 | | | | | | | | | | |
fre 9/6 | | | | | | | | | | |
lör 10/6 | | | | | | | | | | |
sön 11/6 | | | | | | | | | | |
v 24 | mån 12/6 | | | | | | | | | | |
tis 13/6 | | | | | | | | | | |
ons 14/6 | | | | | | | | | | |
tor 15/6 | | | | | | | | | | |
fre 16/6 | Tre skåningar och en dansk, etapp 1, sprint | Helsingborgs SOK | Skåne | | nat | | S | | | |
lör 17/6 | Tre skåningar och en dansk, etapp 2, medel | Helsingborgs SOK | Skåne | | nat | | M | | | |
Tre skåningar och en dansk, etapp 3, sprint | Helsingborgs SOK | Skåne | | nat | | S | | | |
sön 18/6 | Tre skåningar och en dansk, etapp 4, sprint i skogsmiljö | Helsingborgs SOK | Skåne | | nat | | S | | | |
v 25 | mån 19/6 | | | | | | | | | | |
tis 20/6 | | | | | | | | | | |
ons 21/6 | | | | | | | | | | |
tor 22/6 | | | | | | | | | | |
fre 23/6 | | | | | | | | | | |
lör 24/6 | | | | | | | | | | |
sön 25/6 | | | | | | | | | | |
v 26 | mån 26/6 | | | | | | | | | | |
tis 27/6 | | | | | | | | | | |
ons 28/6 | | | | | | | | | | |