v 1 | mån 1/1 | Nyårsläger inför Rovaniemi 2020 | Korsnäs IF OK | Dalarna | | klubb | | L | | | |
Nyårsorientering | Tormestorps IF | Skåne | | dist | | L | | | |
tis 2/1 | OK Nackhes Nyårsnattcup Etapp 2 | OK Nackhe | Halland | | klubb | | M | N | | |
ons 3/1 | Skidorientering mora skidläger | Haninge SOK | Stockholm | | klubb | | M | N | | |
Träningsdag för Dalarnas 13-16 åringar | Korsnäs IF OK | Dalarna | | klubb | | L | | | |
Vinterserien, SSK | Snättringe SK | Stockholm | | när | | L | | | |
HBT-2 | Halmstad OK | Halland | | klubb | | M | N | | |
Runes Nyårsjakt | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | N | | |
Vintercupen deltävling 2 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
tor 4/1 | Östra Blekinges nattcup deltävling 11 | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
OK Nackhes Nyårsnattcup Etapp 3 | OK Nackhe | Halland | | klubb | | M | N | | |
fre 5/1 | Inomhus orienterin Mora skidläger | Haninge SOK | Stockholm | | klubb | | S | | | |
Test | Västerås SOK | Västmanland | | när | | M | N | | |
lör 6/1 | Sprintcup#2 | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | klubb | | S | | | |
Zonträning Emmaboda Verda OK | Emmaboda Verda OK | Småland | | när | | M | | | |
Trettondags OL | Visborgs OK | Gotland | | när | | L | | | |
SkidO, OBS-tävling, lång | OK Renen Övertorneå IF | Norrbotten | S | nat | | L | | | |
Skinkloppet 2018 | Säffle OK | Värmland | | när | | M | | | |
sön 7/1 | SkidO, OBS-tävling, sprint | OK Renen Övertorneå IF | Norrbotten | S | nat | | S | | | |
Vintercup, OK Skogsfalken | OK Skogsfalken | Blekinge | | när | | L | | | |
Gröt-OL 2018 | OK Flundrehof | Västergötland | | klubb | | M | K | | |
Jämshög | OK Vilse 87 | Blekinge | | klubb | | L | | | |
Vintercupen E1, SV Kretsen Skåne | Lunds OK | Skåne | | när | | L | | | |
Vintercupen etapp 1 | Frölunda OL | Göteborg | | klubb | | L | | | |
Vinterserien | Skarpnäcks OL | Stockholm | | när | | L | | | |
Skid-O 1 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | när | | L | | | |
Vinterrace etapp1 | Herrestads AIF | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
NOF's Vinterläger 2018 | Norrbottens OF OK Renen Övertorneå IF | Norrbotten | S | när | | L | | | |
v 2 | mån 8/1 | NOF's Vinterläger 2018 | Norrbottens OF OK Renen Övertorneå IF | Norrbotten | S | när | | L | | | |
Midvinternattens köld är hård, endast orienterarna är vakna | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | N | | |
tis 9/1 | NOF's Vinterläger 2018 | Norrbottens OF OK Renen Övertorneå IF | Norrbotten | S | när | | L | | | |
GTNC-3 | OK Klemmingen | Södermanland | | när | | L | N | | |
NattCup 5 | OK Hällen | Södermanland | | klubb | | L | N | | |
GOK Nattsprintcup #2 | Gustavsbergs OK | Stockholm | | klubb | | S | N | | |
ons 10/1 | Mila Stockholm by Night, #3 | Attunda OK | Stockholm | | dist | | L | N | | |
Veteran-OL nr 14 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Bütikofers brutala bana | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | N | | |
MOF Nattcup #6 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | L | N | | |
Kylklampen deltävling 5 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | N | | |
tor 11/1 | Landehofs Nattcup Etapp 5 | OK Landehof | Göteborg | | när | | L | N | | |
Vintercup 1 | Täby OK | Stockholm | | klubb | | L | N | | |
Pölder Sport Nattcup Etapp 4 | OK Vilse 87 | Blekinge | | när | | L | N | | |
Östra Blekinges nattcup deltävling 12 | OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
Nattcupen nr 3 | Attunda OK Väsby OK | Stockholm | | klubb | | L | N | | |
Vätterbygden by night, deltävling 6 | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | L | N | | |
Skaraborg By Night | Gudhems IF | Västergötland | | när | | L | N | | |
fre 12/1 | | | | | | | | | | |
lör 13/1 | SM-sprinttest, kval | IKHP Huskvarna Jönköpings OK OK Gränsen | Småland | | när | | S | | | |
SM-sprinttest, final | IKHP Huskvarna Jönköpings OK OK Gränsen | Småland | | när | | S | | | |
Backstreckstävling | OK Orinto | Västergötland | | när | | L | | | |
Teknikträning Ungdom Gbg Öst | Lerums SOK | Göteborg | | när | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
SM-sprintstafett-test | IKHP Huskvarna Jönköpings OK OK Gränsen | Småland | | när | S | S | | | |
SkidO, OBS-tävling, medel | IFK Mora OK | Dalarna | S | nat | | M | | | |
Skid-O 2 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | LS | när | | L | | | |
sön 14/1 | SkidO, OBS-tävling, lång | IFK Mora OK | Dalarna | S | nat | | L | | | |
Vintercupen E2, SV Kretsen Skåne | OK Silva | Skåne | | när | | L | | | |
Vintercupen Etapp 2 | IK Uven | Göteborg | | klubb | | L | | | |
B&L Vinterrogaine #2 | Sundbybergs IK | Stockholm | | klubb | | U | | | |
Vinterserien | Skogsluffarnas OK | Stockholm | | när | | M | | | |
Vintercupen FK Göingarna | FK Göingarna | Skåne | | när | | L | | | |
Vinterrace 2018 etapp 2 | OK Gipen | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
Nattcup 1 | Gotlands Bro OK | Gotland | | när | | L | N | | |
v 3 | mån 15/1 | 22:a dag jul ska orienterarna ut | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | N | | |
tis 16/1 | LiU Night 2 | OK Kolmården | Östergötland | | när | | L | N | | |
Spikcupen 1 Vedbo | Västerås SOK | Västmanland | | när | | M | N | | |
OL-NV Natträning 5 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | N | | |
Nattcup 4 OKS | OK Skogsvargarna | Västergötland | | när | | L | N | | |
LiU Night 2 | Söderköpings OK | Östergötland | | när | | L | N | | |
ons 17/1 | DOF Natt-Cup deltävling 2 | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | L | N | | |
Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 3 | Almby IK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | N | | |
Veteran-OL nr 15 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Midvinterduell etapp 3 | Linköpings OK Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | när | | L | N | | |
Vintercup 3 | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | L | N | | |
Vintercup #2 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | | klubb | | L | N | | |
Vintercupen deltävling 3 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
Öster om eden | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | | | |
Vinternattcup 3 | Sundbybergs IK | Stockholm | | klubb | | L | N | | |
tor 18/1 | Bredaryds SOK Natt-cup 3 | Bredaryds SOK | Småland | | när | | S | N | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | K | | |
OK Denselns natt-cup 2017-18 deltävling 4 | OK Denseln | Östergötland | | klubb | | L | N | | |
Östra Blekinges nattcup deltävling 13 | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
Vätterbygden by night, deltävling 7 | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | L | N | | |
SMOL Nattcup del3 | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | klubb | | L | N | | |
fre 19/1 | Vinterläger Blekinge 2018 | OK Vilse 87 | Blekinge | | när | | L | | | |
lör 20/1 | Vinterläger Blekinge 2018 | OK Vilse 87 | Blekinge | | när | | L | | | |
SM Sport vintercup #2 med COL jubileums-KM | Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | M | | | |
Löparsamling 20/01 | Tullinge SK | Stockholm | | klubb | | L | | | |
LOK Sprint Cup deltävling 3 | Linköpings OK | Östergötland | | klubb | | S | | | |
Skido-cup. Torneå | Seskarö IF | Norrbotten | S | när | | S | | | |
Vinterserien - MTBO | Hässleholms OK Lunds OK | Skåne | M | när | | L | | | |
Parsprint, Torneå | Seskarö IF | Norrbotten | S | när | S | S | | | |
sön 21/1 | Vinterläger Blekinge 2018 | OK Vilse 87 | Blekinge | | när | | L | | | |
Sprintcup#3 | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | klubb | | S | | | |
Sprint-KM | Ärla IF | Södermanland | | klubb | | S | | | |
Tjustalliansens Vintercup #4 | Västerviks OK | Småland | | när | | L | | | |
Vintercup, Pan-Kristianstad | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | när | | L | | | |
Vintercupen Etapp 3 | FK Herkules | Göteborg | | klubb | | L | | | |
Vintercupen SV kretsen E3 | Eslövs FK | Skåne | | när | | L | | | |
Vinterserien + MTBO | IFK Enskede | Stockholm | LM | när | | L | | | |
Nyttårslöpet OK Österåker | OK Österåker | Stockholm | | klubb | | U | | | |
SkidO, VOF-cup, deltävling 1 | Robertsfors IK | Västerbotten | S | dist | | L | | | |
Skid-O 3 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | när | | M | | | |
Vinterrace etapp3 | Brattås CK | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
v 4 | mån 22/1 | Busiga Berras bana | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | N | | |
tis 23/1 | Vinterlund nattorientering | Lunds OK | Skåne | | när | | L | N | | |
Vintercup 2 | Täby OK | Stockholm | | klubb | | L | N | | |
Go´nattcupen | Torsås OK | Småland | | när | | L | N | | |
Nattcup #6 | Nyköpings OK | Södermanland | | när | | M | N | | |
ons 24/1 | Veteran-OL nr 16 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Nattugglan Granby | Tullinge SK | Stockholm | | när | | L | N | | |
MOF Nattcup #7 | Selånger SOK | Medelpad | | när | | L | N | | |
Nu får det Bärra eller brista (Bütikofers brutala bana) | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | N | | |
Kylklampen deltävling 6 | Skattkärrs SOK | Värmland | | när | | L | N | | |
tor 25/1 | GOF NattCup Etapp 6 | Göteborgs OF Sjövalla FK | Göteborg | | när | | L | N | | |
Veteran-OL | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | K | | |
Hagabys Nattcup Deltävling 1 | Hagaby GoIF Örebro | Örebro Län | | när | | M | N | | |
Pölder Sport Nattcup Etapp 5 | BroSö OK | Blekinge | | när | | L | N | | |
Vätterbygden by night, deltävling 8 | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | L | N | | |
Östra Blekinges nattcup deltävling 14 | OK Orion Ronneby OK | Blekinge | | när | | L | N | | |
Nattcupen nr 4 | Attunda OK Väsby OK | Stockholm | | klubb | | L | N | | |
Nattråttan #3 | Waxholms OK | Stockholm | | klubb | | L | N | | |
Skaraborg by Night | Ryda SK | Västergötland | | när | | M | N | | |
fre 26/1 | | | | | | | | | | |
lör 27/1 | SkidO, DM, medel, Medelpad | Selånger SOK | Medelpad | S | mäst | | M | | | |
Teknikträning Ungdom Gbg Öst | OK Landehof | Göteborg | | när | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | | | |
Vinterting 2018 | OK Kompassen | Skåne | | klubb | | L | | | |
Ungdomsdag Kviberg | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | klubb | | S | | | |
̶S̶k̶i̶d̶O̶,̶ ̶D̶M̶,̶ ̶m̶e̶d̶e̶l̶,̶ ̶+̶ ̶B̶e̶r̶g̶n̶ä̶s̶e̶t̶s̶ ̶A̶I̶K̶ ̶c̶u̶p̶t̶ä̶v̶l̶i̶n̶g̶ | Bergnäsets AIK | Norrbotten | S | mäst | | M | | | |
̶S̶k̶i̶d̶O̶,̶ ̶B̶e̶r̶g̶n̶ä̶s̶e̶t̶s̶ ̶A̶I̶K̶ ̶c̶u̶p̶t̶ä̶v̶l̶i̶n̶g̶ | Bergnäsets AIK | Norrbotten | S | dist | | M | | | |
Skid-O 4 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | när | | M | | | |
sön 28/1 | SkidO, DM, lång, Medelpad | Selånger SOK | Medelpad | S | mäst | | L | | | |
NärskidOL | Täby OK | Stockholm | S | när | | M | | | |
VinterAllians | Hultsfreds OK | Småland | | när | | M | | | |
Vintercupen Etapp 4 | Mölndal Outdoor IF | Göteborg | | klubb | | L | | | |
Vintercupen E4, SV Kretsen Skåne | OK Kontinent | Skåne | | när | | L | | | |
Vintercup, FK Göingarna | FK Göingarna | Skåne | | när | | L | | | |
Vinterserien Högdalstopparna | Centrum OK | Stockholm | | när | | L | | | |
JOK Rogaine | Järfälla OK | Stockholm | | klubb | | U | | | |
SkidO, medel, Älvsby IF OK | Älvsby IF OK | Norrbotten | S | dist | | M | | | |
Vintercupen Etapp 5 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
Vinterrace etapp 4 | Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | L | | | |
Vinter-stadsorientering | Rehns BK | Hälsingland | | klubb | | L | | | |
v 5 | mån 29/1 | Bennys djupsnöbana | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | N | | |
SkidO, DM, natt, Medelpad | Njurunda OK | Medelpad | S | mäst | | M | N | | |
tis 30/1 | OL-NV Natträning 6 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | när | | L | N | | |
Spik-cup delt2 | Surahammars SOK | Västmanland | | när | | L | N | | |
GOK Nattsprintcup #3 | Gustavsbergs OK | Stockholm | | klubb | | S | N | | |
Natträning Leksand | Leksands OK | Dalarna | | när | | M | N | | |
ons 31/1 | Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 4 | Laxå OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | N | | |
Öppet Natt-Sprint-KM | Söders-Tyresö | Stockholm | | klubb | | S | N | | |
Öppet Natt-Sprint-KM - Jaktstart | Söders-Tyresö | Stockholm | | klubb | | S | N | | |
Veteran-OL nr 17 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Midvinterduell etapp 4 | Boxholms OK Linköpings OK Mjölby OK | Östergötland | | när | | L | N | | |
Bertils och Ulricas träning | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | N | | |
Vintercup #3 | IFK Lidingö SOK | Stockholm | | klubb | | L | N | | |
Vintercupen deltävling 4 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
VinterNattCup 4 | Bromma-Vällingby SOK | Stockholm | | när | | L | N | | |