sön 28/1 | Vintercupen Etapp 5 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
fre 2/2 | Vintercupen Etapp 6 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | N | | |
sön 11/2 | Vintercupen Etapp 7 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
sön 11/2 | MTBO träning och planeringslunch | IFK Enskede OK Linné OK Rodhen | Stockholm Uppland | LM | när | | L | | | |
fre 23/2 | Vintercupen Etapp 8 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | N | | |
sön 25/2 | Vintercupen Etapp 9 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
sön 11/3 | Vintercupen Etapp 10 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
tor 15/3 | Veterantour Norrtälje | OK Roslagen | Uppland | | när | | M | | | |
tor 22/3 | KM natt 2018 VÖOL OKÖ WOK | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | klubb | | L | N | | |
ons 18/4 | MTBO Uppland, träning, Gränby sportfält | OK Linné OK Rodhen | Uppland | M | när | | M | | | |
tor 19/4 | Motionsorientering Uppland | OK Roslagen | Uppland | | när | | M | | | |
tis 24/4 | Tisdagsträning | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
tis 24/4 | Motionsorientering Uppland | Länna IF | Uppland | | när | | L | | | |
ons 2/5 | MTBO Uppland, träning, Stenhagen | OK Linné OK Rodhen | Uppland | M | när | | M | | | |
tor 3/5 | Roslagsveteranerna | Länna IF | Uppland | | när | | M | | | |
tor 3/5 | Motionsorientering i Uppland | OK Linné | Uppland | | när | | L | | | |
ons 9/5 | Roslagsveteranerna | Långhundra IF | Uppland | | när | | M | | | |
tis 15/5 | Motionsorientering Uppland | IF Thor | Uppland | | när | | L | | | |
tis 15/5 | Till Skogs #1 VÖOL | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | när | | M | | | |
tis 15/5 | U-ringen 2018 Etapp 1: IF Thor | IF Thor Långhundra IF OK Linné | Uppland | | när | | L | | | |
ons 16/5 | MTBO Uppland, träning, Lurbo | IF Thor OK Rodhen | Uppland | M | när | | L | | | |
tis 22/5 | Motionsorientering Uppland | Rånäs OK | Uppland | | när | | L | | | |
tis 22/5 | Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2 | Rånäs OK | Uppland | | när | | M | | | |
tis 22/5 | U-ringen 2018 Etapp 2: Långhundra IF | IF Thor Långhundra IF OK Linné | Uppland | | när | | M | | | |
ons 23/5 | Öppet KM medel | OK Rodhen | Uppland | | när | | M | | | |
ons 23/5 | Motionsorientering Sprint i Uppland på Världsorienteringsdagen | OK Linné | Uppland | | när | | S | | | |
tor 24/5 | Roslagsveteranerna | OK Rodhen | Uppland | | när | | L | | | |
tor 24/5 | Motionsorientering Uppland | OK Rodhen | Uppland | | när | | M | | | |
lör 26/5 | Östhammars cykeläventyr | OK Rodhen | Uppland | M | klubb | L | L | | | |
tis 29/5 - tis 12/6 | Enen 3-dagars | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
tis 29/5 | U-ringen 2018 Etapp 3: OK Linné | IF Thor Långhundra IF OK Linné | Uppland | | när | | L | | | |
tis 29/5 | Till Skogs med Roslagens Sparbank del 3 | OK Roslagen | Uppland | | när | | M | | | |
tis 29/5 | Motionsorientering Uppland | OK Roslagen | Uppland | | när | | M | | | |
ons 30/5 | MTBO Uppland, träning, Hammarskog | OK Linné OK Rodhen | Uppland | M | när | | M | | | |
tor 31/5 | Roslagsveteranerna | Häverödals SK | Uppland | | när | | L | | | |
tis 5/6 | Enen 3-dagars E2 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
tis 5/6 | Motionsorientering Uppland | Rasbo IK | Uppland | | när | | L | | | |
tis 5/6 | Till Skogs med Roslagens Sparbank del 4 | Länna IF | Uppland | | när | | M | | | |
sön 10/6 | Lång-KM | Järfälla OK OK Roslagen | Stockholm Uppland | | klubb | | L | | | |
tis 12/6 | Tredagars 2018 Etapp 3 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
ons 13/6 | Motionsorientering Uppland i Tjäderleksbergen | OK Linné | Uppland | | när | | L | | | |
tor 14/6 | Medel-KM, Klubbdagen IF Thor, OL-skoleavslutning | IF Thor | Uppland | | klubb | | M | | | |
tis 19/6 | Motionsorientering Uppland, Sunnerstastugan | IF Thor | Uppland | | när | | L | | | |
ons 20/6 | Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup, Etapp 1 | Rånäs OK | Uppland | | när | | S | | | |
tis 26/6 | Motionsorientering L-100 IF | Långhundra IF | Uppland | | när | | L | | | |
tis 26/6 | Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup, Etapp 2 | Rånäs OK | Uppland | | när | | S | | | |
tis 26/6 | Figges 2018 | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | klubb | | M | | | |
tis 3/7 | Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup, Etapp 3 | Rånäs OK | Uppland | | när | | S | | | |
ons 11/7 | Motionsorientering i Uppland | Länna IF | Uppland | | när | | L | | | |
tis 7/8 | Rimbo/Rånäs Sprintcup del 4 samt RM-sprint | Rimbo SOK | Uppland | | när | | S | | | |
tor 9/8 | Roslagsveteranerna VÖOL | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | när | | M | | | |
tis 14/8 | Motionsorientering Uppland | OK Rodhen | Uppland | | när | | M | | | |
ons 15/8 | Öppet KM lång | OK Rodhen | Uppland | | när | | L | | | |
ons 15/8 | KM medel VÖOL WOK OKÖ | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | klubb | | M | | | |
tor 16/8 | Roslagsveteranerna. | Långhundra IF | Uppland | | när | | M | | | |
tor 16/8 | Motionsorientering Uppland i Stenhagen OK Linné | OK Linné | Uppland | | när | | M | | | |
tis 21/8 | Motionsorientering L-100 | Långhundra IF | Uppland | | när | | M | | | |
tor 23/8 | Roslagsveteranerna | Rånäs OK | Uppland | | när | | L | | | |
tis 28/8 | FM L-100 IF/Sigtuna OK | Långhundra IF | Uppland | | när | | M | | | |
tor 30/8 | Roslagsveteranerna | Länna IF | Uppland | | när | | M | | | |
tor 30/8 | Motionsorientering Uppland i Hammarskog OK Linné | OK Linné | Uppland | | när | | M | | | |
lör 1/9 | Öppet Roslagsmästerskap medeldistans | Rånäs OK Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | när | | M | | | |
tis 4/9 | Motionsorientering Uppland | Rasbo IK | Uppland | | när | | L | | | |
tis 11/9 | Dag-KM 2018 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
ons 12/9 | Sprint-KM | OK Rodhen | Uppland | | klubb | | S | | | |
tor 13/9 | Roslagsveteranerna. | Häverödals SK | Uppland | | när | | M | | | |
tor 27/9 | Roslagsveteranerna | OK Rodhen | Uppland | | när | | L | | | |
sön 30/9 | MTBO, IF Thor ABCD-cup | IF Thor | Uppland | M | när | | S | | | |
tis 2/10 | Natt KM | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | N | | |
tis 9/10 | Sprint-KM 2018 | OK Enen | Uppland | | klubb | | S | | | |
tor 11/10 | Veterantouren | Sigtuna OK | Uppland | | när | | M | | | |
lör 27/10 | Skogskarlsmatch Uppland - Gästrikland | OK Rodhen | Uppland | | när | | L | | | |
tis 30/10 | Länna öppna natt-KM | Länna IF | Uppland | | när | | M | N | | |
fre 16/11 | Vintercup Etapp 1 | OK Enen | Uppland | | klubb | | L | | | |
lör 17/11 | Upplands skogsflickors Höstblot | OK Borgen OK Triangeln Tierps SOK | Uppland | | klubb | | L | | | |
sön 18/11 | Vintercup Etapp 2 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
sön 25/11 | Höstrusket Medel | Rimbo SOK | Uppland | | när | | M | | | |
sön 9/12 | Vintercup Etapp 3 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
sön 16/12 | Rånäs OK's Skinkrace | Rånäs OK | Uppland | | klubb | | M | | | |
ons 26/12 | Vintercup Etapp 4 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
mån 31/12 | Sylvestersprinten 2018 | Länna IF | Uppland | | klubb | | M | | | |
tis 1/1 | TestPatrull | OK Linné | Uppland | | klubb | L | L | | | |
tis 1/1 | TestPatull II | OK Linné | Uppland | | klubb | S | L | | | |