v 1 | tis 1/1 | Nyårslöftet | FK Herkules | Göteborg | | klubb | | L | | | |
Nyårsorienteringen | Tormestorps IF | Skåne | | dist | | L | | | |
TestPatrull | OK Linné | Uppland | | klubb | L | L | | | |
TestPatull II | OK Linné | Uppland | | klubb | S | L | | | |
- | Järla Orientering | Stockholm | | klubb | | L | | | |
ons 2/1 | Träningsläger 13- Tour de Pumpen | Korsnäs IF OK | Dalarna | | klubb | | L | | | |
OK Nackhes Nattcup Etapp 2 | OK Nackhe | Halland | | klubb | | M | | | |
Vintercup 2 | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | när | | L | N | | |
Runes nyårsrökare | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | N | | |
tor 3/1 | Daglediga 01 | Svaide Roma SOK | Gotland | | när | | L | | | |
Landehofs Nattcup Etapp 5 | OK Landehof | Göteborg | | när | | L | N | | |
Östra Blekingens nattcup 8.5 | OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
fre 4/1 | SkidO, OBS-tävling, seniorer skidor fri stil 15/10 km | Svenska Orienteringsförbundet | | S | nat | | L | | | |
lör 5/1 | SkidO, OBS-tävling, sprint | Svenska Orienteringsförbundet | | S | nat | | S | | | |
Skid-O 2 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | när | | L | | | |
sön 6/1 | Gröt-OL 2019 | OK Flundrehof | Västergötland | | klubb | | L | K | | |
SkidO, OBS-tävling, lång | Svenska Orienteringsförbundet | | S | nat | | L | | | |
Skinkloppet | Säffle OK | Värmland | | när | | L | | | |
JULcup3 | Söderhamns OK | Hälsingland | | klubb | | M | | | |
Trettondags OL | Visborgs OK | Gotland | | när | | L | | | |
Vintercup FK Åsen | FK Åsen | Skåne | | när | | L | | | |
Vintercupen E1, SV Kretsen Skåne | Lunds OK | Skåne | | när | | L | | | |
Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | när | | L | | | |
Vintercupen Etapp1 | Frölunda OL | Göteborg | | klubb | | L | | | |
Vinterserien | Järla Orientering | Stockholm | | när | | L | | | |
Vinterrace etapp 1 | Herrestads AIF | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
v 2 | mån 7/1 | BEGAS by night | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | N | | |
tis 8/1 | OK Nackhes Nattcup Etapp 3 | OK Nackhe | Halland | | klubb | | M | | | |
Nattcup #2 | Nyköpings OK | Södermanland | | klubb | | L | N | | |
GOK Nattsprintcup nr 3 | Gustavsbergs OK | Stockholm | | klubb | | S | N | | |
GTNC-3 2019 | OK Klemmingen | Södermanland | | när | | L | N | | |
Järla O-tour #2 | Järla Orientering | Stockholm | | klubb | | L | N | | |
ons 9/1 | Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | klubb | | L | | | |
Veteran-OL nr 14 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Luffarligan | IF Löjp | Stockholm | | när | | L | | | |
OLgas | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | N | | |
Lunkans Natt-cup etapp 4 | Halmstad OK | Halland | | klubb | | M | N | | |
MOF Nattcup #6 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | L | N | | |
Kylk(l)ampen deltävling 4 | Skattkärrs SOK | Värmland | | när | | L | N | | |
tor 10/1 | Daglediga 02 | Visborgs OK | Gotland | | när | | L | | | |
Veteran OL | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | när | | L | | | |
OK EDVARD... DELUX : ) | OK Djerf | Värmland | | när | | L | N | | |
VKC1 | Täby OK | Stockholm | | klubb | | L | N | | |
Vätterbygden by night deltävling #5 | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | L | N | | |
Vintercup Leksand 10/1 | Leksands OK | Dalarna | | klubb | | L | N | | |
Östra Blekinges nattcup 9 | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
Pölder Sport Nattcup - Etapp 4 | OK Skogsfalken | Blekinge | | när | | L | N | | |
Nattcupen nr 3 | Attunda OK Enebybergs IF Väsby OK | Stockholm | | klubb | | L | N | | |
Skaraborg by night | IK Gandvik | Västergötland | | när | | L | N | | |
fre 11/1 | | | | | | | | | | |
lör 12/1 | SkidO, OBS-tävling/J-cup, medel | IFK Mora OK | Dalarna | S | nat | | M | | | |
Ärla Midwinter Night Trail | Ärla IF | Södermanland | | klubb | | L | N | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
Sprintcup #2 | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | klubb | | S | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | klubb | | S | | | |
LOK Sprint Cup deltävling 3 | Linköpings OK | Östergötland | | klubb | | S | | | |
Teknikträning Ungdom Gbg Öst | Lerums SOK | Göteborg | | klubb | | L | | | |
sön 13/1 | Vintercup Etapp 5 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
Vintercupen Etapp 2 2019 | Rävetofta OK | Skåne | | när | | L | | | |
Vinterrace 2019 deltävling 2 | OK Gipen | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
SkidO, OBS-tävling/J-cup, lång | IFK Mora OK | Dalarna | S | nat | | L | | | |
Vintercup nr 6, Pan-Kristianstad | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | när | | L | | | |
Vintercupen etapp 2 | Göteborgs Skidklubb | Göteborg | | klubb | | L | | | |
Bara testar lite | Sävedalens AIK | Göteborg | | klubb | | L | | | |
Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | när | | L | | | |
Vinterserien | Snättringe SK | Stockholm | | när | | L | | | |
Julruschen | Bredaryds SOK | Småland | | klubb | | M | | | |
Skid-O 3 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | när | | L | | | |
Vinterrace 2019 deltävling 2 | OK Gipen | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
v 3 | mån 14/1 | Torstens OLöp | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | N | | |
tis 15/1 | Nattcup 3 OKS | OK Skogsvargarna | Västergötland | | när | | L | N | | |
OL-NV Natträning 4 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | klubb | | L | N | | |
Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 4 | Kalmar OK Nybro OK | Småland | | klubb | | L | N | | |
Spik-Cup1 | Surahammars SOK | Västmanland | | när | | L | N | | |
ons 16/1 | Luffarligan i Okvistaskogen | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | när | | L | | | |
Mila Stockholm by Night, #3 | OK Ravinen | Stockholm | | dist | | L | N | | |
Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | klubb | | L | | | |
Veteran-OL nr 15 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Go Natt Avesta | Dalaportens OL | Dalarna | | när | | S | N | | |
Midvinterduell etapp 3 | Linköpings OK Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | klubb | | L | N | | |
Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 3 | Almby IK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | N | | |
Nattstrapats 3 | Halmstad OK | Halland | | klubb | | L | N | | |
Hälsenesprånget | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | N | | |
Vintercupen deltävling 4 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
tor 17/1 | Daglediga 03 | IF Hansa-Hoburg | Gotland | | när | | L | | | |
Nattcup #3 | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | klubb | | L | | | |
Stads-OL | Kristinehamns OK | Värmland | | klubb | | L | K | | |
OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 4 | OK Denseln | Östergötland | | klubb | | L | N | | |
Landehofs Nattcup Etapp 6 | OK Landehof | Göteborg | | när | | L | N | | |
VBN- Vätterbygden By Night, deltävling #6 | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | L | N | | |
Nissadals Natt-race | Bredaryds SOK | Småland | | när | | M | N | | |
Östra Blekinges nattcup 10 | OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
fre 18/1 | | | | | | | | | | |
lör 19/1 | SkidO, NOF-cupen, #3, medel | Övertorneå IF | Norrbotten | S | nat | | M | | | |
Teknikträning Ungdom Gbg Öst | Sjövalla FK | Göteborg | | klubb | | M | | | |
Teknikträning | OK Hällen | Södermanland | | klubb | | M | | | |
SM Sport Vintercup #2 | Sävedalens AIK | Göteborg | | när | | L | | | |
SAIS Motions-OL Etapp 3 | Stångenäs AIS | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
SkidO 2 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | när | | L | | | |
SkidO, NOF-cupen, #4, sprint | Övertorneå IF | Norrbotten | S | nat | | S | | | |
sön 20/1 | Vintercupen nr 7, BroSö OK | BroSö OK | Blekinge | | när | | L | | | |
Vinterläger Ultralång | Skånes OF | Skåne | | när | | L | | | |
Vintercupen E3, SV Kretsen Skåne | OK Silva | Skåne | | när | | L | | | |
Vintercupen Etapp 3 | IK Uven | Göteborg | | klubb | | L | | | |
Vinterlägret Ungdom Ultralång | Skånes OF | Skåne | | när | | U | | | |
Vinterserien | Skarpnäcks OL | Stockholm | | när | | L | | | |
Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | när | | L | | | |
B&L Vinterrogaine #2 | Sundbybergs IK | Stockholm | | klubb | | U | | | |
Tjustalliansens Vintercup 4 | Västerviks OK | Småland | | när | | S | | | |
SkidO, DM, lång, Södermanland | Ärla IF | Södermanland | S | mäst | | L | | | |
Norrklubbs Skid-O | Ljusdals OK | Hälsingland | S | när | | L | | | |
SkidO, IFK Umeå, VOF-cup, #1, medel | IFK Umeå | Västerbotten | S | dist | | M | | | |
Vinterrace etapp 3 | Brattås CK | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
Nattcup 1 | Gotlands Bro OK | Gotland | | när | | L | N | | |
v 4 | mån 21/1 | Callevalle springet | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | N | | |
tis 22/1 | Vinterlund Nattorientering | Lunds OK | Skåne | | när | | L | N | | |
VKC2 | Täby OK | Stockholm | | klubb | | L | N | | |
Stjärnnatt 2 | Västerås SOK | Västmanland | | klubb | | L | N | | |
Nattcup nr 3 | OK Måsen | Södermanland | | när | | M | N | | |
ons 23/1 | Luffarligan | Stockholms OF | Stockholm | | när | | L | | | |
Veteran OL NV Skåne | FK Boken | Skåne | | klubb | | L | | | |
Veteran-OL nr 16 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Furloppet | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | N | | |
Go Natt Avesta | Dalaportens OL | Dalarna | | när | | M | N | | |
Lunkans Natt-cup etapp 5 | Halmstad OK | Halland | | klubb | | M | N | | |
MOF Nattcup #7 | Selånger SOK | Medelpad | | när | | M | N | | |
Kylk(l)ampen deltävling 5 | Sisu Forshaga SK | Värmland | | när | | L | N | | |
Vinternattcup 3 | Sundbybergs IK | Stockholm | | klubb | | L | N | | |
tor 24/1 | Daglediga 04 | Visborgs OK | Gotland | | när | | L | | | |
GOF NattCup Etapp 6 | Göteborg-Majorna OK Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | N | | |
Veteran-OL | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | när | | L | | | |
Stads-OL | Kristinehamns OK | Värmland | | klubb | | L | K | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | K | | |
Hagabys nattcup etapp1 | Hagaby GoIF Örebro | Örebro Län | | klubb | | L | N | | |
Natt-Cup 5 Dalarna | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | L | N | | |
Ramonsbana 2019 #1 | Motala AIF OL | Östergötland | | klubb | | L | | | |
Vätterbygden by night deltävling 7 | Os Hjälpkurvan | Småland | | när | | L | | | |
Östra Blekinges nattcup 11 | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | när | | L | N | | |
Nattråttan 2018-2019 Etapp 2 | Waxholms OK | Stockholm | | klubb | | L | N | | |
Pölder Sport Nattcup - Etapp 5 | OL Teamet Olofström | Blekinge | | när | | L | N | | |
Nattcupen nr 4 | Attunda OK Enebybergs IF Väsby OK | Stockholm | | klubb | | L | N | | |
Skaraborgs By Night Tibro OK | Tibro OK | Västergötland | | när | | L | N | | |
fre 25/1 | Vintercup Etapp 6 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
lör 26/1 | Gävle Indoor | Gävle OK | Gästrikland | | dist | | S | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | klubb | | L | | | |
sön 27/1 | NärskidOL | Täby OK | Stockholm | S | när | | M | | | |
SkidO, TvåÅker | Selånger SOK | Medelpad | S | dist | S | M | | | |
Vintercup Etapp 7 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
Snowracer KM | Skogslöparna | Ångermanland | S | klubb | | M | | | |
Sprintcup #3 | Tjällmo-Godegårds OK | Östergötland | | klubb | | S | | | |
Vintercupen E4, SV Kretsen Skåne | Eslövs FK | Skåne | | när | | L | | | |
Vintercupen Etapp 4 | Mölndal Outdoor IF | Göteborg | | klubb | | L | | | |
Vinterserien + MTBO | IFK Enskede | Stockholm | LM | när | | L | | | |
Vintercupen, Göingarna | FK Göingarna | Skåne | | när | | L | | | |
Vinterrogaine | Järfälla OK | Stockholm | | klubb | | L | | | |
Poängjakt | IS Kullen | Skåne | | när | | L | | | |
Skid-O 4 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | S | när | | L | | | |
SkidO, Robertsfors IK, VOF-cup, #2, medel | Robertsfors IK | Västerbotten | S | dist | | M | | | |
Vinterrace Nr.4 | Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | L | | | |
SkidO, Januarisprinten, NOF-cupen, #5 | Gammelstads IF | Norrbotten | S | dist | | S | | | |
SkidO, Januarinatta, NOF-cupen, #6 | Gammelstads IF | Norrbotten | S | dist | | M | N | | |
v 5 | mån 28/1 | Gäfvla jobbigt lopp | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | N | | |
tis 29/1 | OL-NV Natträning 5 | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | klubb | | L | N | | |
Inomhusorientering Nacka Gymnasium | Järla Orientering | Stockholm | | klubb | | S | | | |
Nattcup Kalmar/Nybro/Torsås OK 5 | Kalmar OK | Småland | | klubb | | L | N | | |
Spikcup 2 | Västerås SOK | Västmanland | | när | | L | N | | |
ons 30/1 | Luffarligan 30 januari | Stockholms OF | Stockholm | | när | | L | | | |
Nattugglan - Flottsbro | Tullinge SK | Stockholm | | när | | L | N | | |
Veteran OL NV Skåne | Helsingborgs SOK | Skåne | | klubb | | L | | | |
Veteran-OL nr 17 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Go Natt Avesta | Dalaportens OL | Dalarna | | när | | M | N | | |
Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 4 | Laxå OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | N | | |
Midvinterduell etapp 4 | Boxholm-Mjölby OL Linköpings OK | Östergötland | | klubb | | L | N | | |
SAIS Motions-OL Etapp 4 | Stångenäs AIS | Bohuslän-Dal | | när | | S | N | | |
Nattstrapats 4 | Halmstad OK | Halland | | klubb | | L | N | | |
Oppåner, neråopp, nu blir det stopp i detta lopp | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | N | | |
Vintercupen deltävling 5 | Sundsvalls OK | Medelpad | | när | | M | N | | |
tor 31/1 | Daglediga 05 | Gotlands Bro OK | Gotland | | när | | L | | | |
Testtävling Meos | Korsnäs IF OK | Dalarna | | klubb | | L | | | |
Stads-OL | Kristinehamns OK | Värmland | | klubb | | L | K | | |
OK Denselns nattcup 2018-19 deltävling 5 | OK Denseln | Östergötland | | klubb | | L | | | |
Landehofs Nattcup Etapp 7 | OK Landehof | Göteborg | | när | | L | N | | |
Vätterbygden by night deltävling 8 | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | L | N | | |
Nissadals Nattrace | Anderstorps OK | Småland | | när | | M | N | | |
Östra Blekinges nattcup 12 | OK Orion Ronneby OK | Blekinge | | när | | L | N | | |