Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

103 tävlingar hittades mellan 2019-01-01 och 2020-01-01 med följande urval: Göteborg, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1tis 1/1NyårslöftetFK HerkulesGöteborg
klubbL
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1Vintercupen Etapp1Frölunda OLGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1Teknikträning Ungdom Gbg ÖstLerums SOKGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 13/1Vintercupen etapp 2Göteborgs SKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Bara testar liteSävedalens AIKGöteborg
klubbL
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1Teknikträning Ungdom Gbg ÖstSjövalla FKGöteborg
klubbMVisa rutter i Livelox
sön 20/1Vintercupen Etapp 3IK UvenGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1Vintercupen Etapp 4Mölndal Outdoor IFGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2Teknikträning UNGDOM Gbg-ÖstIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbL
sön 3/2Vintercupen Etapp 5Frölunda OLGöteborg
klubbLResultat
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2Teknikträning Ungdom Gbg-ÖstOK LandehofGöteborg
klubbL
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2
tor 14/2
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2Vintercupen Etapp 6FK HerkulesGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2Vintercupen Etapp 7IK UvenGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Inofficella Ultralång-KM för Tolered Utby Ol-KlubbTolered-Utby Ol-klubbGöteborg
klubbUResultat
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3Teknikträning UNGDOM Gbg-ÖstSävedalens AIKGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3
fre 8/3
lör 9/3Teknikträning Ungdom Gbg-ÖstOK LandehofGöteborg
klubbL
sön 10/3
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Bengt Borgs MinneGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/3
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg
klubbLN
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3Skogssprintträning med SIAC RambergetTolereds Allmänna IK
Tolered-Utby Ol-klubb
Göteborg
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/3
tor 28/3Natt-KM Frölunda OLFrölunda OLGöteborg
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/3
lör 30/3
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
fre 5/4
lör 6/4
sön 7/4
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4
tor 11/4Teknikträning GBG SYDFK HerkulesGöteborg
klubbM
Träningstävling Sjövalla 11/4 - Grön + Vit-gul gruppSjövalla FKGöteborg
klubbM
fre 12/4
lör 13/4
sön 14/4
v 16mån 15/4
tis 16/4
ons 17/4SAIK:s Tiomilagenrep, Säve/DjupedalSävedalens AIKGöteborg
klubbLKVisa rutter i Livelox
tor 18/4
fre 19/4
lör 20/4
sön 21/4
v 17mån 22/4
tis 23/4
ons 24/410 mila träningFrölunda OL
Tolered-Utby Ol-klubb
Göteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 25/4Samträning Frölunda OL INSTÄLLDFrölunda OLGöteborg
klubbL
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4Intensivkurs 1 GMOKGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5
tor 2/5Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg
klubbS
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg
klubbSResultat
Sommarcupen E1Kungälvs OKGöteborg
klubbL
TAIK TräningstävlingTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/5
lör 4/5
sön 5/5OL kurs vuxnaLerums SOKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5Veckans bana v.19Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
ons 8/5
tor 9/5Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg
klubbM
fre 10/5
lör 11/5
sön 12/5
v 20mån 13/5
tis 14/5Sprint TräningFK HerkulesGöteborg
klubbL
ons 15/5
tor 16/5sprint-KM Gbg sydFK HerkulesGöteborg
klubbSResultat
Sommarcup E3 + KM för OK AlehofKungälvs OKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 17/5
lör 18/5
sön 19/5
v 21mån 20/5
tis 21/5
ons 22/5
tor 23/5KlubbträningFK HerkulesGöteborg
klubbL
KursFK HerkulesGöteborg
klubbL
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg
klubbMVisa rutter i Livelox
Samträning Gbg Syd-VästFrölunda OLGöteborg
klubbL
Sommarcup Kungälvs OKOK AlehofGöteborg
klubbLResultat
fre 24/5BjörkstubbematchIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 25/5
sön 26/5
v 22mån 27/5KärralundsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
LundenskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
tis 28/5TorpaskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
KålltorpsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
ons 29/5
tor 30/5
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6Intensivkurs 2 GMOK 2019Göteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
v 23mån 3/6
tis 4/6
ons 5/6KursFK HerkulesGöteborg
klubbL
tor 6/6
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6KlubbstafettIK UvenGöteborg
klubbSLResultat
Sävedalens AIK, KM 2019Sävedalens AIKGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/6Klubbmästerskap för SpacerunnersFK HerkulesGöteborg
klubbM
tor 13/6Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/6
lör 15/6
sön 16/6
v 25mån 17/6
tis 18/6
ons 19/6
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6
ons 26/6
tor 27/6
fre 28/6
lör 29/6
sön 30/6
v 27mån 1/7
tis 2/7
ons 3/7
tor 4/7
fre 5/7
lör 6/7
sön 7/7
v 28mån 8/7
tis 9/7
ons 10/7
tor 11/7
fre 12/7
lör 13/7TesttävlingSävedalens AIKGöteborg
klubbL
sön 14/7
v 29mån 15/7
tis 16/7
ons 17/7
tor 18/7
fre 19/7
lör 20/7
sön 21/7
v 30mån 22/7
tis 23/7
ons 24/7
tor 25/7
fre 26/7
lör 27/7
sön 28/7
v 31mån 29/7
tis 30/7
ons 31/7
tor 1/8Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg
klubbM
fre 2/8
lör 3/8
sön 4/8
v 32mån 5/8
tis 6/8
ons 7/8
tor 8/8GOF sommarserie Gbg Syd teknikträningFrölunda OLGöteborg
klubbL
fre 9/8
lör 10/8
sön 11/8
v 33mån 12/8
tis 13/8
ons 14/8
tor 15/8Teknikträning GBG SYD med GOFs SommarserieMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 16/8
lör 17/8
sön 18/8
v 34mån 19/8
tis 20/8
ons 21/8
tor 22/8Teknikträning Gbg sydFK HerkulesGöteborg
klubbM
fre 23/8
lör 24/8
sön 25/8
v 35mån 26/8
tis 27/8KM Lerums SOKLerums SOKGöteborg
klubbLResultat
KM för Tolered-Utby Ol-KlubbTolered-Utby Ol-klubbGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 28/8
tor 29/8Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg
klubbL
fre 30/8
lör 31/8Medel KM 2019Göteborg-Majorna OKGöteborg
klubbMResultat
sön 1/9
v 36mån 2/9
tis 3/9
ons 4/9
tor 5/9SamträningFrölunda OLGöteborg
klubbL
Medel-KM för StenungsundKungälvs OKGöteborg
klubbMResultat
fre 6/9
lör 7/9
sön 8/9
v 37mån 9/9
tis 10/9Klubbträning SAIKSävedalens AIKGöteborg
klubbM
ons 11/9
tor 12/9KM dag GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/9
lör 14/9
sön 15/9
v 38mån 16/9
tis 17/9
ons 18/9
tor 19/9Teknikträning Gbg sydFK HerkulesGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
fre 20/9
lör 21/9
sön 22/9
v 39mån 23/9
tis 24/9
ons 25/9
tor 26/9Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg
klubbL
fre 27/9
lör 28/9IFKs Sprintgrupp - Sprint HärlandaIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbS
sön 29/9Lång-KM för OK Landehof och Sjövalla FKOK LandehofGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 30/9
tis 1/1025-mannaträning BlåvittIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
25mannaträning HisingsparkenFrölunda OL
Tolered-Utby Ol-klubb
Göteborg
klubbMKVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/10
tor 3/10 IFKs Sprintgrupp - Sprint RosendalIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbS
Teknikträning Gbg sydFK HerkulesGöteborg
klubbL
fre 4/10
lör 5/10
sön 6/10
v 41mån 7/10
tis 8/10
ons 9/10
tor 10/10IFKs Sprintgrupp - Sprint JohannebergIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbS
Samträning Gbg SYD-VÄSTFrölunda OLGöteborg
klubbL
fre 11/10
lör 12/10
sön 13/10
v 42mån 14/10
tis 15/10KM TerränglöpningFK HerkulesGöteborg
klubbLResultat
ons 16/10
tor 17/10
fre 18/10
lör 19/10IFKs Sprintgrupp - Sprint HammarkullenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbS
sön 20/10
v 43mån 21/10
tis 22/10IFKs Sprintgrupp - Sprint ChalmersIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbS
ons 23/10
tor 24/10
fre 25/10
lör 26/10
sön 27/10
v 44mån 28/10
tis 29/10
ons 30/10
tor 31/10
fre 1/11
lör 2/11
sön 3/11IFKs Sprintgrupp - Knock Out-Sprint HjälboIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbSResultat
v 45mån 4/11
tis 5/11IFK Sprintgrupp MasthuggetIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbS
ons 6/11
tor 7/11
fre 8/11
lör 9/11
sön 10/11
v 46mån 11/11
tis 12/11
ons 13/11
tor 14/11OK Landehofs nattcup 2019-11-14OK LandehofGöteborg
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 15/11
lör 16/11IFKs Sprintgrupp - Sprint Backa KyrkaIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbS
sön 17/11OK Alehofs öppna KM UltralångOK AlehofGöteborg
klubbUResultat
v 47mån 18/11
tis 19/11
ons 20/11
tor 21/11
fre 22/11
lör 23/11
sön 24/11IFKs Sprintgrupp - Sprint MajornaIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Herkules stugloppFK HerkulesGöteborg
klubbUVisa rutter i LiveloxResultat
v 48mån 25/11
tis 26/11
ons 27/11
tor 28/11OK Landehof nattcup - Gul banaOK LandehofGöteborg
klubbMN
fre 29/11Night Trail Mölndal OutdoorMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbLN
lör 30/11IFKs Sprintgrupp - Sprint RambergetIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbS
SkinkanLerums SOKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/12Teknikträning GBG SYD LångdistansMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
v 49mån 2/12
tis 3/12
ons 4/12
tor 5/12OK Landehofs nattcup 2019-12-05OK LandehofGöteborg
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/12
lör 7/12Teknikträning Göteborg östOK LandehofGöteborg
klubbL
sön 8/12IFKs Sprintgrupp - Sprint ChalmersIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbS
LusseloppetIK UvenGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 50mån 9/12
tis 10/12
ons 11/12
tor 12/12
fre 13/12
lör 14/12Teknikträning Göteborg östSävedalens AIKGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
Julegrisrace IFK GöteborgIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbMResultat
sön 15/12DistansträningFrölunda OLGöteborg
klubbL
v 51mån 16/12
tis 17/12
ons 18/12
tor 19/12
fre 20/12
lör 21/12IFKs Sprintgrupp - Sprint FurulundIFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbS
sön 22/12
v 52mån 23/12
tis 24/12
ons 25/12
tor 26/12
fre 27/12OK Landehof Nattcup 2019-12-27OK LandehofGöteborg
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/12
sön 29/12distans-OL Gbg sydFK HerkulesGöteborg
klubbU
v 1mån 30/12
tis 31/12
ons 1/1

Annonser

Bagheera