v 12 | tis 19/3 | | | | | | | | | | |
ons 20/3 | Veteran-OL nr 24 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Kylk(l)ampen deltävling 9 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | N | | |
tor 21/3 | | | | | | | | | | |
fre 22/3 | | | | | | | | | | |
lör 23/3 | | | | | | | | | | |
sön 24/3 | | | | | | | | | | |
v 13 | mån 25/3 | | | | | | | | | | |
tis 26/3 | Motions-OL Hembygdsgården | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
ons 27/3 | Kylk(l)ampen final | OK Älgen | Värmland | | när | | L | N | | |
tor 28/3 | Motions-OL A9 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
fre 29/3 | | | | | | | | | | |
lör 30/3 | | | | | | | | | | |
sön 31/3 | | | | | | | | | | |
v 14 | mån 1/4 | | | | | | | | | | |
tis 2/4 | Motions-OL Strand/Marieberg | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
ons 3/4 | | | | | | | | | | |
tor 4/4 | Veteran-OL tävling 3 | Kristinehamns OK Örebro Läns OF | Värmland Örebro Län | | när | | L | | | |
Motions-OL Hultet | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
fre 5/4 | | | | | | | | | | |
lör 6/4 | | | | | | | | | | |
sön 7/4 | | | | | | | | | | |
v 15 | mån 8/4 | | | | | | | | | | |
tis 9/4 | Krets Motions-OL Bullerdalen | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Kronoparken | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
ons 10/4 | | | | | | | | | | |
tor 11/4 | Motions-OL Marielund | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
fre 12/4 | | | | | | | | | | |
lör 13/4 | Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln | OK Tyr OK Älgen Skattkärrs SOK Säffle OK | Värmland | | int | | M | | | |
sön 14/4 | Swedish League, #3, lång (WRE), med Värmlandsdubbeln | OK Tyr OK Älgen Skattkärrs SOK Säffle OK | Värmland | | int | | L | | | |
v 16 | mån 15/4 | | | | | | | | | | |
tis 16/4 | Motions-OL Ölme | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Sanna | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Styckåsen | OK Jösse | Värmland | | när | | L | | | |
ons 17/4 | | | | | | | | | | |
tor 18/4 | | | | | | | | | | |
fre 19/4 | | | | | | | | | | |
lör 20/4 | | | | | | | | | | |
sön 21/4 | Boforsloppet | Degerfors OK OK Djerf | Värmland | | nat | | M | | | |
v 17 | mån 22/4 | Letälvsträffen | Degerfors OK OK Djerf | Värmland | | nat | | L | | | |
tis 23/4 | Krets Motions-OL Sandfallet | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Edanenäset | OK Mangen | Värmland | | klubb | | L | | | |
Klubbträning SISU/Deje | Sisu Forshaga SK | Värmland | | klubb | | M | | | |
ons 24/4 | | | | | | | | | | |
tor 25/4 | Motions-OL /Magasinsvägen | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Norra Rud | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering, Gillevi Koppom | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
fre 26/4 | | | | | | | | | | |
lör 27/4 | | | | | | | | | | |
sön 28/4 | | | | | | | | | | |
v 18 | mån 29/4 | | | | | | | | | | |
tis 30/4 | | | | | | | | | | |
ons 1/5 | Motionsorientering Torsby | OK Fryksdalen | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Falleberget | OK Jösse | Värmland | | när | | L | | | |
tor 2/5 | Motions-OL / Harberget | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
DOK:s motions-OL Krontorpsvägen | Degerfors OK | Värmland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Sörmon Norra | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering,Morokulien, Eidskog | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
fre 3/5 | | | | | | | | | | |
lör 4/5 | | | | | | | | | | |
sön 5/5 | | | | | | | | | | |
v 19 | mån 6/5 | Värmlandsserien i MTBO 2019 Deltävling 1 | Sisu Forshaga SK | Värmland | M | när | | M | | | |
tis 7/5 | DOK:s kretsträning Viken | Degerfors OK | Värmland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Skjutsbol Öster | OK Mangen | Värmland | | när | | L | | | |
ons 8/5 | PTV (Park Tour Värmland) Etapp 1 | OK Djerf | Värmland | | när | | S | | | |
tor 9/5 | Motions-OL / Gokartbanan | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Skattkärr | OK Tyr Skattkärrs SOK | Värmland | | när | | L | | | |
Motionsorientering, Bodafjället | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
fre 10/5 | | | | | | | | | | |
lör 11/5 | | | | | | | | | | |
sön 12/5 | | | | | | | | | | |
v 20 | mån 13/5 | Värmlandsserien MTBO deltävling 2 | Deje SF | Värmland | M | när | | M | | | |
tis 14/5 | Motions-OL / SÖ delen Harbergskartan | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
Motions-OL Storängen | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
Pokaljakten 2019, deltävling 1 | OK Tyr | Värmland | | när | | S | | | |
Motionsorientering Jössestugan | OK Jösse | Värmland | | när | | L | | | |
ons 15/5 | PTV (Park Tour Värmland) Etapp 2 | OK Älgen | Värmland | | när | | S | | | |
Pokaljakt Lunedet | OK Djerf | Värmland | | när | | M | | | |
tor 16/5 | DOK:s motions-OL Råbäck norr | Degerfors OK | Värmland | | när | | M | | | |
Motions-OL Jutviken | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Motionsorientering WOD (World Orienteering Day) Skutberget | OK Tyr | Värmland | | när | | M | | | |
Motionsorientering, Årjäng | OK Hierne Årjängs OK | Värmland | | när | | L | | | |
fre 17/5 | | | | | | | | | | |
lör 18/5 | Filipstadsträffen | Filipstads OK | Värmland | | nat | | M | | | |