ons 6/1 | SkidO, VOF-cup, #1 | IFK Umeå SK Smalspåret | Västerbotten Dalarna | S | när | | M | | | |
sön 31/1 | VOF-Cup, #2 | Vännäs OK | Västerbotten | S | när | | M | | | |
lör 20/3 | SkidO, VOF-cup | Umeå OK | Västerbotten | S | när | | M | | | |
sön 18/4 - fre 23/4 | Motionsorientering 18-23 April Umeå | IFK Umeå | Västerbotten | | när | | S | | | |
tis 4/5 | Umeåregionens teknikträning | Vännäs OK | Västerbotten | | klubb | | L | | | |
sön 9/5 - sön 16/5 | Teknikträning Tonårsgrupp + seniorlöpare | Umeå OK | Västerbotten | | klubb | | L | | | |
tis 11/5 | Teknikträning Tonårsgrupp + seniorlöpare | Umeå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
tis 18/5 | Umeåregionens teknikträning | IFK Umeå | Västerbotten | | klubb | | L | | | |
lör 22/5 | Klubbmästerskap medeldistans för ungdomar och juniorer | Umeå OK | Västerbotten | | klubb | | M | | | |
tis 25/5 | Umeåregionens teknikträning | IFK Umeå | Västerbotten | | klubb | | L | | | |
tis 1/6 | Umeåregionens teknikträning | Vännäs OK | Västerbotten | | klubb | | M | | | |
sön 6/6 | Motionsorientering Kroksjön | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 8/6 | Umeåregionens teknikträning tonåringar + HD 21-löpare | Umeå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
ons 9/6 | Motionsorientering Tvärålund | SK Björnen | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 15/6 | Umeåregionens teknikträning tonåringar + HD 21-löpare | Umeå OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
lör 19/6 | Motionsorientering, Storsnäckhamn | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
tis 22/6 | Kartträning för Tonårsgrupp + seniorlöpare | Umeå OK | Västerbotten | | klubb | | L | | | |
tis 22/6 | Motionsorientering Kåge | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
tis 22/6 | Motionsorientering Kåge Vårcupen | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
sön 27/6 | Motionsorientering | Långvikens OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
tis 29/6 | Kartträning för Tonårsgrupp + seniorlöpare | Umeå OK | Västerbotten | | klubb | | L | | | |
tor 1/7 | FINNFORSBAD21 | Bolidens SK | Västerbotten | | när | | M | | | |
sön 4/7 | Motionsorientering , Flocktjärn | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
tis 6/7 | Kartträning för Tonårsgrupp + seniorlöpare | Umeå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
tor 8/7 | Motionsorientering Rävahusberget | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
sön 11/7 | Motionsorientering Uttersjön | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 13/7 | Kartträning för Tonårsgrupp och äldre | Umeå OK | Västerbotten | | klubb | | L | | | |
tor 15/7 | Motionsorientering | Långvikens OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
mån 19/7 | Motionsorientering, Romelsön | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
ons 21/7 | Motionsorientering Degermyrberget / Kläppa | SK Björnen | Västerbotten | | när | | M | | | |
tor 22/7 | Krångforssyd | Bolidens SK | Västerbotten | | när | | M | | | |
sön 25/7 | Motionsorientering Hedensbyn | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
lör 7/8 | Motionsorientering, Innervik | Rönnskär Railcare IF Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
tis 10/8 | Umeåregionens teknikträning tonåringar + HD 21-löpare + äldre | Umeå OK | Västerbotten | | klubb | | L | | | |
tis 10/8 | BOLIDEN20210810 | Bolidens SK | Västerbotten | | när | | M | | | |
ons 11/8 | Motionsorientering Abborrtjärn | SK Björnen | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 17/8 | Umeåregionens teknikträning | IFK Umeå | Västerbotten | | klubb | | L | | | |
tis 17/8 | Motionsorientering | Långvikens OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 24/8 | Umeåregionens teknikträning tonåringar + HD 21-löpare | Umeå OK | Västerbotten | | klubb | | L | | | |
ons 25/8 | Motionsorientering, Sörböle | Stöcksjö IS | Västerbotten | | när | | M | | | |
tor 26/8 | Motionsorientering, Sörböle | Stöcksjö IS | Västerbotten | | när | | M | | | |
sön 29/8 | Motionsorientering, Ursviken | Rönnskär Railcare IF Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
tis 31/8 | Umeåregionens teknikträning | IFK Umeå | Västerbotten | | klubb | | L | | | |
ons 1/9 | Ungdomscup 1 | IFK Umeå | Västerbotten | | när | | S | | | |
mån 6/9 - sön 12/9 | Motions-OL #15 i Trinnliden | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 7/9 | Umeåregionens teknikträning | Vännäs OK | Västerbotten | | klubb | | L | | | |
ons 8/9 | Ungdomscup 2 | Umedalens IF | Västerbotten | | när | | M | | | |
tor 9/9 | Lilljanssprinten - motionsorientering | Umeå OK | Västerbotten | | när | | S | | | |
sön 12/9 | Motionsorientering, Byske | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
mån 13/9 | Motions-OL #16 i Vännäsby (Sprint) | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | S | | | |
tis 14/9 | Umeåregionens teknikträning | Vännäs OK | Västerbotten | | klubb | | S | | | |
tis 14/9 | FINNFORSSELN210914 | Bolidens SK | Västerbotten | | när | | M | N | | |
ons 15/9 | Ungdomscup 3 | IFK Umeå | Västerbotten | | när | S | M | | | |
lör 18/9 | Utmaningen | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
mån 20/9 | Motions-OL #17 i Vännäsby (Natt) | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | M | K | | |
tis 21/9 | Motionsorientering + Nattcup 1 Umeå | IFK Umeå | Västerbotten | | när | | L | | | |
ons 22/9 | Motionsorientering Hjuken | SK Björnen | Västerbotten | | när | | M | | | |
tis 28/9 | Mottionsorientering natt Umeå | Umeå OK | Västerbotten | | när | | L | N | | |
lör 2/10 | KlubbMästerskap Stöcksjö IS 2021 | Stöcksjö IS | Västerbotten | | klubb | | M | | | |
tor 7/10 | Motionsorientering Natt Bettnessand | Stöcksjö IS | Västerbotten | | när | | L | N | | |
lör 9/10 | Närtävling och SOKs KM | Skellefteå OK | Västerbotten | | när | | M | | | |
sön 10/10 | OKC-sprinten | Vännäs OK | Västerbotten | | när | | S | | | |
lör 30/10 - sön 31/10 | Dag-SM 40 år senare | Robertsfors IK | Västerbotten | | när | | L | | | |
tis 2/11 | OKC-natten | Vännäs OK | Västerbotten | | klubb | | L | N | | |
lör 18/12 | Hagasprinten | IFK Umeå | Västerbotten | | när | | S | | | |