mån 19/4 - sön 2/5 | Veckans bana v16-17, Tahebadet, 19/4-2/5 | Jönköpings OK | Småland | | vb | | M | | | |
mån 26/4 - sön 2/5 | Veckans Bana v 17 | OK Bävern | Småland | | vb | | M | | | |
mån 26/4 - sön 2/5 | veteran-ol vecka 17, Röshult | Jönköpings OK | Småland | | vb | | M | | | |
mån 26/4 - sön 2/5 | Veckans bana v.17 Högstorp | Växjö OK | Småland | | vb | | L | | | |
mån 26/4 - sön 2/5 | Veckans bana, vecka 17 | Tenhults SOK | Småland | | vb | | L | | | |
tis 27/4 - sön 2/5 | Veckans bana 17 (Tjustalliansen) | Västerviks OK | Småland | | vb | | L | | | |
tis 27/4 - mån 3/5 | OL-alliansen veckans bana | Målilla OK | Småland | | vb | | L | | | |
tor 29/4 - sön 2/5 | Teknik-OL vecka 17 | Kalmar OK | Småland | | vb | | L | | | |
tor 29/4 - ons 5/5 | Veckans bana v 17-18 | SOK Viljan | Småland | | vb | | L | | | |
fre 30/4 - lör 1/5 | Tiomila i Valdemarsvik, individuella öppna klasser | Björkfors GOIF Gamleby OK Hammarkinds OK NAIS Orienteringsklubb Söderköpings OK Västerviks OK | Östergötland Småland | | dist | | L | K | | |
lör 1/5 | Markarydssprinten | Markaryds FK Tockarps IK | Småland Skåne | | nat | | S | | | |
lör 1/5 - sön 2/5 | Tiomila i Valdemarsvik | Björkfors GOIF Gamleby OK Hammarkinds OK NAIS Orienteringsklubb Söderköpings OK Västerviks OK | Östergötland Småland | | nat | S | L | K | | |
lör 1/5 - sön 16/5 | Veckans bana vecka 17-19 | OK Norrvirdarna | Småland | | vb | | M | | | |
lör 1/5 - sön 9/5 | Veckans bana v 18 | Kalmar OK | Småland | | vb | | L | | | |
sön 2/5 | Gränsfejden/Vättefejden | Markaryds FK Tockarps IK | Småland Skåne | | nat | | M | | | |
sön 2/5 | Ungdomens 5-dagars etapp 1 | Jönköpings OK | Småland | | klubb | | M | | | |
sön 2/5 | Anebyorienteringen | SOK Aneby | Småland | | dist | | M | | | |
mån 3/5 - sön 9/5 | Veckans bana V18 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
mån 3/5 - sön 16/5 | Veckans bana 18 + 19 (Tjustalliansen) | Ankarsrums OK | Småland | | vb | | L | | | |
mån 3/5 - sön 9/5 | Veckans bana v.18 Högaskruv | Växjö OK | Småland | | vb | | L | | | |
mån 3/5 - sön 16/5 | Veckans bana v 18-19 - Åsa Grusgrop | Jönköpings OK | Småland | | vb | | M | | | |
mån 3/5 - sön 9/5 | Veteran-Ol i Södra Vätterbygden - IK Vista | IK Vista | Småland | | vb | | M | | | |
tis 4/5 | Tjustalliansens ungdomserie 2 | Gamleby OK | Småland | | när | | L | | | |
tis 4/5 - sön 9/5 | Veckans bana v18 | Västerviks OK | Småland | | vb | | L | | | |
tis 4/5 - sön 9/5 | Veckans Bana V18 | Vimmerby OK | Småland | | vb | | L | | | |
tis 4/5 | Tjustalliansens ungdomsserie 1 | Västerviks OK | Småland | | när | | M | | | |
tor 6/5 - sön 16/5 | Nissadalsträning AOK | Anderstorps OK | Småland | | vb | | L | | | |
tor 6/5 - sön 9/5 | Teknik-OL vecka 18 | Kalmar OK | Småland | | vb | | L | | | |
tor 6/5 - ons 12/5 | Veckans bana v. 18-19 | SOK Viljan | Småland | | vb | | L | | | |
lör 8/5 | Lagadalskampen | FK Finn | Småland | | nat | | M | | | |
lör 8/5 | Tenhultsmedeln | Tenhults SOK | Småland | | nat | | L | | | |
lör 8/5 | JOK Ungdom - Åsa Grusgrop 8 maj | Jönköpings OK | Småland | | klubb | | M | | | |
sön 9/5 | OK Älmes vårtävling | OK Älme | Småland | | nat | | M | | | |
sön 9/5 | Tenhultslången | Tenhults SOK | Småland | | nat | | L | | | |
mån 10/5 | Veckansbana | Hultsfreds OK | Småland | | när | | L | | | |
mån 10/5 - sön 16/5 | Ungdomens 5 dagars Etapp 2, Veckans bana | Bottnaryds IF | Småland | | när | | L | | | |
mån 10/5 - sön 16/5 | Veckans bana V19 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
mån 10/5 - sön 16/5 | Veteran-OL Vecka 19 Vaggeryd | Vaggeryds SOK | Småland | | vb | | M | | | |
mån 10/5 - sön 16/5 | Veckans bana v.19 Hemmesjö | Växjö OK | Småland | | vb | | L | | | |
tis 11/5 | Tjustalliansens Ungdomsserie 2 | Gamleby OK | Småland | | när | | L | | | |
tis 11/5 - mån 17/5 | Veckans bana 19 (Tjustalliansen) | Gamleby OK | Småland | | vb | | L | | | |
tis 11/5 - tis 18/5 | Veckansbana | Hultsfreds OK | Småland | | vb | | M | | | |
tis 11/5 | Höglandsträning | Eksjö SOK | Småland | | klubb | | L | | | |
tor 13/5 - sön 16/5 | Teknik-OL vecka 19 | Kalmar OK | Småland | | vb | | L | | | |
sön 16/5 | Ungdomens 5-dagars etapp 2 (Bottnaryds IF) | Jönköpings OK | Småland | | klubb | | L | | | |
mån 17/5 | Veckans Veteranbana vecka 20 | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | L | | | |
mån 17/5 | Ungdomens 5-dagars | IF Hallby SOK | Småland | | när | | L | | | |
mån 17/5 - sön 23/5 | Ungdomens 5-Dagars Etapp 3 | Vaggeryds SOK | Småland | | när | | L | | | |
mån 17/5 - sön 23/5 | Veckans bana V 20 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
mån 17/5 - sön 23/5 | Veckans bana IKHP | IKHP Huskvarna | Småland | | vb | | L | | | |
mån 17/5 - sön 23/5 | Veckans bana v.20 Fylleryd | Växjö OK | Småland | | vb | | M | | | |
tis 18/5 | Orienteringslöp | IKHP Huskvarna | Småland | | klubb | | L | | | |
tis 18/5 | Veckans bana 20 | Västerviks OK | Småland | | vb | | L | | | |
tis 18/5 | Höglandsträning | Sol Tranås | Småland | | klubb | | L | | | |
ons 19/5 - sön 30/5 | Veckans bana 20+21 (Tjustalliansen) | Västerviks OK | Småland | | vb | | M | | | |
tor 20/5 - ons 26/5 | Veckans bana v 20-21 | SOK Viljan | Småland | | vb | | L | | | |
lör 22/5 - sön 30/5 | OL-alliansen Veckans bana v21 | Målilla OK | Småland | | vb | | M | | | |
lör 22/5 | Lokleven | IKHP Huskvarna | Småland | | klubb | | L | | | |
lör 22/5 | Ungdomens 5-dagars etapp 3 (Vaggeryds SOK) | Jönköpings OK | Småland | | klubb | | L | | | |
lör 22/5 | MTBO, DM, Sprint, Småland | Eksjö SOK | Småland | M | mäst | | S | | | |
sön 23/5 | Smålandscupen MTBO | Eksjö SOK | Småland | M | dist | | L | | | |
mån 24/5 - fre 28/5 | Veckans bana vecka 21, Grästorpsskolan | Jönköpings OK | Småland | | vb | | L | | | |
mån 24/5 - sön 30/5 | Veckans bana 21 (Tjustalliansen) | Västerviks OK | Småland | | vb | | L | | | |
mån 24/5 - sön 30/5 | Veckans Bana v 21 | OK Bävern | Småland | | vb | | L | | | |
mån 24/5 - mån 31/5 | Veckans bana Hässleby SOK | Hässleby SOK | Småland | | vb | | M | | | |
mån 24/5 - sön 30/5 | Veckans bana v.21 Brittatorp | Växjö OK | Småland | | vb | | L | | | |
tor 27/5 | Undomsserien 3 orientering | Ankarsrums OK | Småland | | när | | L | | | |
tor 27/5 - ons 2/6 | Veckans bana v 21-22 | SOK Viljan | Småland | | vb | | L | | | |
lör 29/5 | Lisabergsluffen | Jönköpings OK | Småland | | klubb | | L | | | |
lör 29/5 | Walk on the wild side | IKHP Huskvarna | Småland | | klubb | | L | | | |
sön 30/5 | Lämmeltåget | Nässjö OK | Småland | | nat | S | S | | | |
mån 31/5 - sön 6/6 | IKHP Veckans bana V22 | IKHP Huskvarna | Småland | | vb | | L | | | |
mån 31/5 - sön 6/6 | Veckans bana V 22 | OK Njudung | Småland | | vb | | M | | | |
mån 31/5 - sön 6/6 | Veckans bana v,22 | Växjö OK | Småland | | vb | | L | | | |