v 17 | sön 1/5 | | | | | | | | | | |
v 18 | mån 2/5 | Motionsorientering Tuve | Tolereds Allmänna IK Tolered-Utby Ol-klubb | Göteborg | | när | | L | | | |
tis 3/5 | 10mila Uppladdningen | Tolereds Allmänna IK Tolered-Utby Ol-klubb | Göteborg | | klubb | | L | K | | |
ons 4/5 | COL Sprint KM 2022 | Chalmers OL | Göteborg | | klubb | | S | | | |
tor 5/5 | Veteran OL Tuve | Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | när | | M | | | |
GBG-Syd - Brunbild | Frölunda OL | Göteborg | | klubb | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | S | | | |
Teknikträning IFK Göteborg, Sjövalla, Landehof | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | när | | M | | | |
fre 6/5 | | | | | | | | | | |
lör 7/5 | | | | | | | | | | |
sön 8/5 | GMOK Intensivkurs #1 2022 träningstävling | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | klubb | | M | | | |
v 19 | mån 9/5 | Motionsorientering Länsmansgården | Tolereds Allmänna IK Tolered-Utby Ol-klubb | Göteborg | | när | | L | | | |
tis 10/5 | Tisdagsträning/Veckans bana | IF Marin Väst | Göteborg | | vb | | M | | | |
Vårserien, #2 | Göteborgs OF IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | dist | | L | | | |
ons 11/5 | Tisdagsträning/Veckans bana | IF Marin Väst | Göteborg | | vb | | M | | | |
Motionsorientering Skatås | Göteborgs Skidklubb | Göteborg | | när | | L | | | |
#14_FF_FK_Sprint | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | klubb | | S | | | |
tor 12/5 | Tisdagsträning/Veckans bana | IF Marin Väst | Göteborg | | vb | | M | | | |
GBG Syd - Teknikträning | Mölndal Outdoor IF | Göteborg | | klubb | | L | | | |
Skidklubbens Sommarserie 1 | Göteborgs Skidklubb | Göteborg | | klubb | | S | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | | | |
Sprintträning Sjövalla, IFK orientering, OK Landehof | Sjövalla FK | Göteborg | | när | | S | | | |
fre 13/5 | Tisdagsträning/Veckans bana | IF Marin Väst | Göteborg | | vb | | M | | | |
SM, publiktävling, sprint (kväll) | Göteborgs OF Sävedalens AIK | Göteborg | | nat | | S | | | |
lör 14/5 | Tisdagsträning/Veckans bana | IF Marin Väst | Göteborg | | vb | | M | | | |
SM, knockout-sprint | Göteborgs OF OK Landehof Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | mäst | | S | | | |
SM, publiktävling, medel | Göteborgs OF IK Uven OK Alehof | Göteborg | | nat | | M | | | |
sön 15/5 | Tisdagsträning/Veckans bana | IF Marin Väst | Göteborg | | vb | | M | | | |
SM, publiktävling, sprintstafett | Frölunda OL Göteborgs OF | Göteborg | | nat | S | S | | | |
SM, publiktävling, sprintstafett, individuella öppna klasser | Frölunda OL Göteborgs OF | Göteborg | | nat | | S | | | |
SM, sprint, kval | Göteborg-Majorna OK Göteborgs OF Kungälvs OK | Göteborg | | int | | S | | | |
SM, sprint, final (Swedish League #5) | Göteborg-Majorna OK Göteborgs OF Kungälvs OK | Göteborg | | int | | S | | | |
v 20 | mån 16/5 | Motionsorientering Tuve | Tolereds Allmänna IK Tolered-Utby Ol-klubb | Göteborg | | när | | L | | | |
tis 17/5 | Tisdagsträning/Veckans bana | IF Marin Väst | Göteborg | | vb | | M | | | |
ons 18/5 | Tisdagsträning/Veckans bana | IF Marin Väst | Göteborg | | vb | | M | | | |
Motionsorientering Skatås | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | när | | L | | | |
GOF Junior Maj | OK Landehof | Göteborg | | klubb | | L | | | |
tor 19/5 | Tisdagsträning/Veckans bana | IF Marin Väst | Göteborg | | vb | | M | | | |
Skidklubbens Sommarserie 2 | Göteborgs Skidklubb | Göteborg | | klubb | | M | | | |
Teknikträning Gbg syd | FK Herkules | Göteborg | | klubb | | M | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
Teknikträning IFK, Sjövalla, Landehof | OK Landehof | Göteborg | | klubb | | L | | | |
#15 FF-FK Stafetträning | Chalmers OL | Göteborg | | när | | L | | | |
fre 20/5 | Tisdagsträning/Veckans bana | IF Marin Väst | Göteborg | | vb | | M | | | |
lör 21/5 | Tisdagsträning/Veckans bana | IF Marin Väst | Göteborg | | vb | | M | | | |
#15_FF_FK_Sprint | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | klubb | | S | | | |
sön 22/5 | Tisdagsträning/Veckans bana | IF Marin Väst | Göteborg | | vb | | M | | | |
v 21 | mån 23/5 | Motionsorientering Backavallen | Tolereds Allmänna IK Tolered-Utby Ol-klubb | Göteborg | | när | | L | | | |
tis 24/5 | Lerums Gymnasium - Orienteringsdag | Lerums SOK | Göteborg | | när | | L | | | |
Tisdagsträning/Veckans bana | IF Marin Väst | Göteborg | | vb | | M | | | |
ons 25/5 | Tisdagsträning/Veckans bana | IF Marin Väst | Göteborg | | vb | | M | | | |
Motionsorientering Skatås | IF Marin Väst | Göteborg | | när | | L | | | |
Medel-KM | Chalmers OL | Göteborg | | när | | M | | | |
tor 26/5 | Tisdagsträning/Veckans bana | IF Marin Väst | Göteborg | | vb | | M | | | |
Vårserien, #3 | Göteborgs OF Lerums SOK | Göteborg | | dist | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | S | | | |
fre 27/5 | Tisdagsträning/Veckans bana | IF Marin Väst | Göteborg | | vb | | M | | | |
lör 28/5 | Tisdagsträning/Veckans bana | IF Marin Väst | Göteborg | | vb | | M | | | |
Unionsmatchen 2022 - individuellt | Göteborg-Majorna OK Hestra IF Lerums SOK Sävedalens AIK | Göteborg Västergötland | | när | | L | | | |
sön 29/5 | Tisdagsträning/Veckans bana | IF Marin Väst | Göteborg | | vb | | M | | | |
Unionsmatchen 2022 - stafett | Göteborg-Majorna OK Lerums SOK Sävedalens AIK | Göteborg | | när | S | M | | | |
v 22 | mån 30/5 | Veckans bana, vecka 22 | OK Landehof | Göteborg | | vb | | M | | | |
Motionsorientering Tuve | Tolereds Allmänna IK Tolered-Utby Ol-klubb | Göteborg | | när | | L | | | |
tis 31/5 | Tisdagsträning/Veckans bana | IF Marin Väst | Göteborg | | vb | | M | | | |