v 19 | mån 9/5 | | | | | | | | | | |
tis 10/5 | SNO KM-Sprint | Södertälje-Nykvarn OF | Södermanland | | klubb | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | klubb | | L | | | |
Sprint-KM | IKHP Huskvarna | Småland | | klubb | | S | | | |
Tränings-OL, egostafett | Lindebygdens OK | Örebro Län | | klubb | | L | | | |
KM i medeldistans | Skogsluffarnas OK | Stockholm | | klubb | | M | | | |
ons 11/5 | VR:s öppna jubileumsklubbträning - 11 maj | Vandrarringen | Västmanland | | klubb | | M | | | |
#14_FF_FK_Sprint | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | klubb | | S | | | |
tor 12/5 | Stafett-test Skogsbo | Gällstadbygdens SOK | Västergötland | | klubb | S | S | | | |
Tränings-OL | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | M | | | |
Vårcupen etapp 3 Kaneberg | Halmstad OK | Halland | | klubb | | M | | | |
OKC/MOS Teknikträning | Myggans Orienteringssällskap | Västerbotten | | klubb | | S | | | |
GBG Syd - Teknikträning | Mölndal Outdoor IF | Göteborg | | klubb | | L | | | |
Poängjakt 4 - Pilskogen östra | Trosabygdens OK | Södermanland | | klubb | | L | | | |
Skidklubbens Sommarserie 1 | Göteborgs Skidklubb | Göteborg | | klubb | | S | | | |
Klubbträning VSOK | Västerås SOK | Västmanland | | klubb | | M | | | |
SNO KM-Medel | Södertälje-Nykvarn OF | Södermanland | | klubb | | M | | | |
Klubbträning för östra skaraborgskretsen | Tibro OK | Västergötland | | klubb | | M | | | |
Klubbträning/Tränings-OL, Stenö | Söderhamns OK | Hälsingland | | klubb | | M | | | |
Kretsträning Kind | Ulricehamns OK | Västergötland | | klubb | | L | | | |
OL-träning Viby | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
Torsdagsträning från Åkers skola 12 maj | Täby OK | Stockholm | | klubb | | L | | | |
fre 13/5 | | | | | | | | | | |
lör 14/5 | test | Täby OK | Stockholm | | klubb | | L | | | |
Skogsflickornas jubileum, Öppna banor | OK Gränsen | Småland | | klubb | | L | | | |
Skogsflickornas jubileumsstafett | OK Gränsen | Småland | | klubb | S | L | | | |
sön 15/5 | Snättringe, träning med Livelox 2022 | Snättringe SK | Stockholm | | klubb | | M | | | |
Vårstädning och sprintstafett | Hjärnarps OL | Skåne | | klubb | | S | | | |
KM Långdistans | Väsby OK | Stockholm | | klubb | | L | | | |
SNO KM-Lång | Södertälje-Nykvarn OF | Södermanland | | klubb | | L | | | |
v 20 | mån 16/5 | Sprint-KM | Halmstad OK | Halland | | klubb | | S | | | |
Knockout-sprint | Halmstad OK | Halland | | klubb | | S | | | |
tis 17/5 | Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | klubb | | L | | | |
Månadens bana Maj | Ulricehamns OK | Västergötland | | klubb | | L | | | |
Umeåregionens teknikträning tonåringar + HD 21-löpare | Umeå OK | Västerbotten | | klubb | | L | | | |
ons 18/5 | Lång-KM OLGY 2022 | OL Teamet Olofström | Blekinge | | klubb | | L | | | |
GOF Junior Maj | OK Landehof | Göteborg | | klubb | | L | | | |
UOF träning #4 | Långhundra IF Upplands OF | Uppland | | klubb | | L | | | |
Nybörjarkurs | Grangärde OK | Dalarna | | klubb | | S | | | |
tor 19/5 | Äspet | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | klubb | | M | | | |
OKC/MOS Teknikträning | Myggans Orienteringssällskap | Västerbotten | | klubb | | L | | | |
Veckans bana, Romtjärnsträning 19/5-30/5 | Norbergs OK | Västmanland | | klubb | | L | | | |
Poängjakt 5 - Vitalisskogen | Trosabygdens OK | Södermanland | | klubb | | M | | | |
Skidklubbens Sommarserie 2 | Göteborgs Skidklubb | Göteborg | | klubb | | M | | | |
Teknikträning Gbg syd | FK Herkules | Göteborg | | klubb | | M | | | |
Vårcup etapp 4 | Halmstad OK | Halland | | klubb | | L | | | |
Teknikträning IFK, Sjövalla, Landehof | OK Landehof | Göteborg | | klubb | | L | | | |
Klubbträning Oskarsborg | Söderhamns OK | Hälsingland | | klubb | | S | | | |
VOT 4 - Surahammar | Surahammars SOK | Västmanland | | klubb | | L | | | |
fre 20/5 | Äspet | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | klubb | | M | | | |
lör 21/5 | Äspet | OK Pan-Kristianstad | Skåne | | klubb | | M | | | |
Dag-KM | Haninge SOK IFK Enskede | Stockholm | | klubb | | L | | | |
KM | OK Älvsjö-Örby | Stockholm | | klubb | | L | | | |
#15_FF_FK_Sprint | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | klubb | | S | | | |
sön 22/5 | Bulken | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
KUL-läger söndag | Sundsvalls OK | Medelpad | | klubb | | L | | | |
v 21 | mån 23/5 | KM medel | Attunda OK | Stockholm | | klubb | | M | | | |
tis 24/5 | MTB-O Tisdagstest | Leksands OK | Dalarna | M | klubb | | M | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | klubb | | L | | | |
Öppet Medeldistans KM | IFK Mora OK | Dalarna | | klubb | | M | | | |
Umeåregionens teknikträning | IFK Umeå | Västerbotten | | klubb | | L | | | |
ons 25/5 | | | | | | | | | | |
tor 26/5 | | | | | | | | | | |
fre 27/5 | | | | | | | | | | |
lör 28/5 | EMSS Sprint Score Rogaining | Stockholms OF Södertälje-Nykvarn OF Tumba-Mälarhöjden OK | Stockholm Södermanland | | klubb | | L | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | klubb | | L | | | |
Skogskarlarnas Alltings KM och Dalarnas SKK-KM | Stora Tuna OK | Dalarna | | klubb | | L | | | |
OLNV ungdomsläger | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | klubb | | M | | | |
sön 29/5 | OLNV ungdomsläger | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | klubb | | M | | | |
KM, lång 29 maj | Tullinge SK | Stockholm | | klubb | | L | | | |
v 22 | mån 30/5 | BVSOK Sprint-KM 2022 | Bromma-Vällingby SOK | Stockholm | | klubb | | S | | | |
Ol-intervaller | Helsingborgs SOK | Skåne | | klubb | | S | | | |
tis 31/5 | KM SMOL | Strängnäs-Malmby OL | Södermanland | | klubb | | M | | | |
Medel-KM | Centrum OK | Stockholm | | klubb | | M | | | |
Teknikträning svart | Vänersborgs SK | Västergötland | | klubb | | M | | | |
Hellas KM och gradering | Hellas Orientering | Stockholm | | klubb | | M | | | |
Djulösprinten | Katrineholms OK | Södermanland | | klubb | | S | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | klubb | | L | | | |
Sprint KM | OK Kolmården | Östergötland | | klubb | | S | | | |
Tredagars Etapp 1 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
Klubb-träning OKM | OK Malmia | Dalarna | | klubb | | L | | | |
Umeåregionens teknikträning | IFK Umeå | Västerbotten | | klubb | | L | | | |
ons 1/6 | Veckotur Sofiedal | Valbo AIF | Gästrikland | | klubb | | L | | | |
DOST Medeldistans Gyllbergen | Stora Tuna OK | Dalarna | | klubb | | L | | | |
tor 2/6 | Veckotur Sofiedal | Valbo AIF | Gästrikland | | klubb | | L | | | |
Poängjakt 6 - Hunga | Trosabygdens OK | Södermanland | | klubb | | L | | | |
OKC/MOS Teknikträning | Myggans Orienteringssällskap | Västerbotten | | klubb | | L | | | |
KM för Göteborgs SK och IF Marin Väst | Göteborgs Skidklubb | Göteborg | | klubb | | M | | | |
KM Lång 2022 för KSOK och OK Orion | OK Orion | Blekinge | | klubb | | L | | | |
KM Lång 2022 för KSOK och OK Orion | OK Orion | Blekinge | | klubb | | L | | | |
Tränings-OL | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | M | | | |
GBG Syd - Sprintträning | Frölunda OL | Göteborg | | klubb | | S | | | |
För-GM, stafett | Söderköpings OK | Östergötland | | klubb | S | M | | | |
Stafett-träning i Biskopsgården | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | klubb | | M | | | |
Teknikträning IFK, Sjövalla, Landehof | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | klubb | | L | | | |
Klubbträning Västra berget | Söderhamns OK | Hälsingland | | klubb | | S | | | |
Borlänge- Säter träning Aspeboda | Domnarvets GOIF | Dalarna | | klubb | | M | | | |
KM Sprint | SOK Aneby | Småland | | klubb | | S | | | |
Närtävling | Bodens Bandyklubb OS | Norrbotten | | klubb | | L | | | |
UOF träning #5 | Rasbo IK Upplands OF | Uppland | | klubb | | L | | | |
fre 3/6 | Veckotur Sofiedal | Valbo AIF | Gästrikland | | klubb | | L | | | |
lör 4/6 | Veckotur Sofiedal | Valbo AIF | Gästrikland | | klubb | | L | | | |
Väsby Labyrint OL | Väsby OK | Stockholm | | klubb | | S | | | |
Orion-Tjoget | OK Orion | Blekinge | | klubb | S | L | | | |
Storvästloppet | Årsunda IF | Gästrikland | | klubb | | M | | | |
sön 5/6 | Veckotur Sofiedal | Valbo AIF | Gästrikland | | klubb | | L | | | |
v 23 | mån 6/6 | Jukola/Venla-träning | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | klubb | | L | | | |
Klubbmästerskap Boxholm-Mjölby OL | Boxholm-Mjölby OL | Östergötland | | klubb | | M | | | |
Klubbmästerskap FK Göingarna + Härlövs IF | FK Göingarna | Skåne | | klubb | | L | | | |
KM dag Lunds OK | Lunds OK | Skåne | | klubb | | M | | | |
KM-sprint | Stigmännen Karlshamns OK | Blekinge | | klubb | | S | | | |
Öppen Nationaldags-OL-träning i Häggenås | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | klubb | | L | | | |
tis 7/6 | Sommaravslutning Vidsjön | Gustavsbergs OK | Stockholm | | klubb | | L | | | |
Ungdomsavslutning med KM sprint | OK Orinto | Västergötland | | klubb | | S | | | |
Konsultkampen | Hellas Orientering | Stockholm | | klubb | | L | | | |
Tisdagsträning Valås | IK Uven | Göteborg | | klubb | | M | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | klubb | | L | | | |
Alla mot alla etapp 1 | Kalmar OK | Småland | | klubb | | M | | | |
Klubbmästerskap | Ludvika OK | Dalarna | | klubb | | M | | | |
Tisdagsträning i Glasberga | Södertälje-Nykvarn OF | Södermanland | | klubb | | L | | | |
Tredagars Etapp 2 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
Umeåregionens teknikträning tonåringar + HD 21-löpare | Umeå OK | Västerbotten | | klubb | | L | | | |
Sprint-KM 2022 | Täby OK | Stockholm | | klubb | | S | | | |
KM | Sol Tranås | Småland | | klubb | | M | | | |
ons 8/6 | Lång KM | Tumba-Mälarhöjden OK | Stockholm | | klubb | | L | | | |
tor 9/6 | Medel-KM, OL-skoleavslutning | IF Thor | Uppland | | klubb | | M | | | |
Stockholm Bloodbath | Norrsken Orienteering | Stockholm | | klubb | | S | K | | |
Teknikträning Gbg Syd | IK Uven | Göteborg | | klubb | | S | | | |
Skidklubbens Sommarserie 4 | Göteborgs Skidklubb IF Marin Väst | Göteborg | | klubb | | M | | | |
Sprint-KM | Centrum OK | Stockholm | | klubb | | S | | | |
Tränings-OL | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | L | | | |
Tjogetträning 1 Bokhultet | Växjö OK | Småland | | klubb | | L | | | |
Sprint-KM VÖOL OKÖ WOK | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | klubb | | S | | | |
Sprint-KM, Solna OK | Solna OK | Stockholm | | klubb | | S | | | |
KM i sprint | Hjärnarps OL | Skåne | | klubb | | S | | | |
fre 10/6 | #16_FF_FK_Skog_Stafett | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | klubb | | L | | | |
lör 11/6 | DOF-läger Indoor | IFK Mora OK | Dalarna | | klubb | | L | | | |
Klubbmatch MSI vs. NAIS | NAIS Orienteringsklubb | Östergötland | | klubb | | M | | | |
Öppet Långdistans KM Vuxenklasser | IFK Mora OK | Dalarna | | klubb | | L | | | |
Jukolatest II | Tullinge SK | Stockholm | | klubb | | L | | | |
Juni-OL-distansen | Tjalve Orienteringsklubb | Östergötland | | klubb | | L | | | |
sön 12/6 | IFK Göteborg medel-KM | IFK Göteborg Orientering | Göteborg | | klubb | | M | | | |
Öppet Långdistans KM Ungdomsklasser | IFK Mora OK | Dalarna | | klubb | | L | | | |
GMOK Intensivkurs #2 2022 träningstävling | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | klubb | | M | | | |
Blixt KM | Hellas Orientering | Stockholm | | klubb | | S | | | |
Sommar-OL 2 | Finspångs SOK | Östergötland | | klubb | | L | | | |
Sprint-KM | Linköpings OK | Östergötland | | klubb | | S | | | |
Tredagars Etapp 3 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
Öppet Sprint KM | Tumba-Mälarhöjden OK | Stockholm | | klubb | | S | | | |
KM lång | Attunda OK | Stockholm | | klubb | | L | | | |
Folixstafetten | Frölunda OL | Göteborg | | klubb | | M | | | |
UOF #6 Jukola träning | OK Roslagen Upplands OF | Uppland | | klubb | | L | | | |
Jukolatest #2 | OK Södertörn | Stockholm | | klubb | | L | | | |
Lång-KM | Järla Orientering | Stockholm | | klubb | | L | | | |
v 24 | mån 13/6 | Blixt KM | Hellas Orientering | Stockholm | | klubb | | S | | | |
KM Terräng | OK Vilse 87 | Blekinge | | klubb | | L | | | |
Skogsflickematch Sthlm-Uppland | Järfälla OK | Stockholm | | klubb | | M | | | |
Sprint-KM | OK Södertörn | Stockholm | | klubb | | S | | | |
tis 14/6 | KM - OK Kåre | OK Kåre | Dalarna | | klubb | | M | | | |
Träning OL-NV | FK Boken Helsingborgs SOK Hjärnarps OL OK Kompassen Örkelljunga FK | Skåne | | klubb | | L | | | |
Tränings-OL | Ljusdals OK | Hälsingland | | klubb | | M | | | |
Alla mot alla etapp 2 | Kalmar OK | Småland | | klubb | | L | | | |
Hemdagars Etapp 2 | OK Alehof | Göteborg | | klubb | | M | | | |
SAIK medel-KM 2022 | Sävedalens AIK | Göteborg | | klubb | | M | | | |
Klubbmästerskap sprint | Andrarums IF | Skåne | | klubb | | S | | | |
ons 15/6 | Hagabys Lång-KM | Hagaby GoIF Örebro | Örebro Län | | klubb | | L | | | |
Norrsken Stockholm Urban O Series, #1, medel | Norrsken Orienteering | Stockholm | | klubb | | M | | | |
Sprint-KM öppet | OK Rodhen | Uppland | | klubb | | S | | | |
VGG-träning | Väsby OK | Stockholm | | klubb | | L | | | |