Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

295 tävlingar hittades mellan 2023-01-01 och 2023-12-31 med följande urval: närtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med avlysta områden för tävling inom kvalitetsnivå 1 (röd färg) och övriga områden för tävling inom nivå 2-3 (gul färg).

Du som avser delta i åldersklass på tävling inom kvalitetsnivåerna 1-3 får inte skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören.

Det betyder att du endast får vistas i och passera området på bestämda platser och tidpunkter. Det gäller också personer som inte själva avser delta i åldersklass på tävlingen, men som på ett eller annat sätt kan påverka tävlingens resultat.

För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 81 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 52sön 1/1
v 1mån 2/1
tis 3/1
ons 4/1
tor 5/1När-OL SkidoSundsvalls OKMedelpad
S
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges Nattcup etapp 8OK OrionBlekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Lunkans nattcup E5Halmstad OKHalland
närLVisa rutter i Livelox
fre 6/1Julcups FinalenKarlskrona SOKBlekinge
närL
Skinkloppet 2023Säffle OKVärmland
närMResultat
J-H Skid-O serie 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närMResultat
lör 7/1PoängjaktIS KullenSkåne
närM
VOF-cup #1 2023 SK SmalspåretDalarna
S
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/1PoängjaktIS KullenSkåne
närM
Vinterserien GustavsbergGustavsbergs OKStockholm
närL
Vinterserien GustavsbergGustavsbergs OKStockholm
närL
Vinterserien GustavsbergGustavsbergs OKStockholm
närL
Vintercup sydost #4Karlskrona SOKBlekinge
närLResultat
Vintercup Etapp 4BroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge
närLResultat
Vintercupen E1, SV Kretsen SkåneLunds OKSkåne
närLVisa rutter i Livelox
VinterserienGustavsbergs OKStockholm
närS
Vinterrace 2023 deltävling 1Ljungskile FKBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 2mån 9/1
tis 10/1GTNC-3OK KlemmingenSödermanland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/1OnsdagsorienteringKarlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
närL
Mora nattserie E1IFK Mora OKDalarna
närLN
MOF Nattcup #5Selånger SOKMedelpad
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
Kylklampen deltävling 5Skattkärrs SOKVärmland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/1Natt 7:an etapp 4Hestra IFVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
OK Landehof Nattcup Etapp 5OK LandehofGöteborg
närLN
Skaraborg By Night - TibroTibro OKVästergötland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
Motions OL för daglediga och veteranerKristinehamns OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
Midvinterduell deltävling 3OK SkogsströvarnaÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Ullmax Vinterserie 2022-2023, deltävling 3Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
DOST - FinnboOK KåreDalarna
närLN
VBN deltävling 5Jönköpings OKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vinternatt E11 - HögstorpVäxjö OKSmåland
närLNResultat
Östra Blekinges Nattcup etapp 9Karlskrona SOKBlekinge
närLNResultat
Pölder Sport Nattcup Etapp 4OK SkogsfalkenBlekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/1
lör 14/1Zon-träningEmmaboda Verda OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
PoängjaktIS KullenSkåne
närM
J-H Skid-O serie 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närMResultat
SkidO, Klövstensmyran runtSkogslöparnaÅngermanland
S
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/1PoängjaktIS KullenSkåne
närM
VinterserienSöders-TyresöStockholm
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercup Etapp 5FK GöingarnaSkåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vinterrace etapp 2OK GipenBohuslän-Dal
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VinterträningKjula IFSödermanland
närL
Tjustalliansens vintercupGamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercup SV Skåne Etapp 2OK KontinentSkåne
närL
FF-FK, Gafflad masstart - RannebergenSävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 3mån 16/1
tis 17/1Tjustalliansens Nattcup #5Västerviks OKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/1OnsdagsorienteringOK OrionBlekinge
närLVisa rutter i Livelox
SkidO, träningMedelpads OFMedelpad
S
närLN
Nattugglan 2022-2023 #3Tullinge SKStockholm
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen deltävling 3Sundsvalls OKMedelpad
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/1Jerrys Nattsprint 5.OK MotalaÖstergötland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
Mareld Nattcup E4Göteborgs OF
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Motions OL för daglediga och veteranerKristinehamns OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges Nattcup etapp 10OK OrionBlekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
DOST Danholn Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna
närLNVisa rutter i Livelox
VBN deltävling 6IKHP HuskvarnaSmåland
närLN
Lunkans nattcup E6Halmstad OKHalland
närLVisa rutter i Livelox
fre 20/1
lör 21/1Vintersprint #2Västerviks OKSmåland
närSResultat
VOF Ungdom TräningsdagKöping-Kolsva OKVästmanland
närS
PoängjaktIS KullenSkåne
närM
SidensjösladdenSidensjö IKÅngermanland
S
närMVisa rutter i LiveloxResultat
J-H Skid-O serie 3 Ungdomsserie 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närLResultat
Träna med Landslaget - FalkbergetFalkenbergs OK
Svenska Orienteringsförbundet
Halland
närL
Träna med Landslaget - Danske FallHalmstad OK
Svenska Orienteringsförbundet
Halland
närLN
sön 22/1PoängjaktIS KullenSkåne
närM
Vintercup sydost #5Ronneby OKBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VinterserienTumba-Mälarhöjden OKStockholm
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Träna med Landslaget - NyårsåsenHalmstad OK
Svenska Orienteringsförbundet
Halland
närLStarttider
Vintercupen etapp 6 Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närLResultat
Vinterträning EskilstunaOK TorSödermanland
närLVisa rutter i Livelox
Vintercupen E3, SV Kretsen SkåneOK SilvaSkåne
närLVisa rutter i Livelox
Vinterrace 3 TSOKTrollhättans SOKVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Nyårsåsen 22 januariHalmstad OKHalland
närLVisa rutter i Livelox
Träna med Landslaget - HaverdalHalmstad OK
Svenska Orienteringsförbundet
Halland
närMN
v 4mån 23/1Träna med Landslaget - BökhultSvenska Orienteringsförbundet
närL
Träna med Landslaget - SkogabyLaholms IF OK
Svenska Orienteringsförbundet
Halland
närMN
tis 24/1Träna med Landslaget - FrennarpHalmstad OK
Svenska Orienteringsförbundet
Halland
närS
Träna med Landslaget - Halmstad CHalmstad OK
Svenska Orienteringsförbundet
Halland
närSResultat
GOK NattsprintCup #4Gustavsbergs OKStockholm
närSNResultat
ons 25/1MOF Nattcup #6Sundsvalls OKMedelpad
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Kylklampen deltävling 6OK TyrVärmland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/1Skaraborg by Night - Lidköpings VSKLidköpings VSKVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Rimbo SOK Motions-OL för veteraner och dagledigaRimbo SOKUppland
närLResultat
Motions OL för daglediga och veteranerKristinehamns OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL GöteborgGöteborg-Majorna OK
Göteborgs SK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Träna med Landslaget - TorvsjönHalmstad OK
Svenska Orienteringsförbundet
Halland
närLN
Midvinterduell etapp 4IFK Linköpings OSÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
OK Landehof Nattcup Etapp 6OK LandehofGöteborg
närLNResultat
Ullmax Vinterserie 2022-2023, deltävling 4OK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
VBN deltävling 7Jönköpings OKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Pölder Sport Nattcup Etapp 5, VångabergetHärlövs IFSkåne
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges Nattcup etapp 11Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt 7:an etapp 5Skene Sim o ISVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 27/1Träna med Landslaget - SvaliltHalmstad OK
Svenska Orienteringsförbundet
Halland
närL
lör 28/1FAIK Sprint 3-dagars Etapp 2Falköpings AIK OKVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Zonträning 230128 ÅOKÅlems OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PoängjaktIS KullenSkåne
närM
J-H Skid-O serie 4Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närLResultat
sön 29/1PoängjaktIS KullenSkåne
närM
Tjustalliansens Vintercup #5Västerviks OKSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen E4, SV Kretsen SkåneFrosta OKSkåne
närLVisa rutter i Livelox
Vintercupen etapp 7 OK Vilse 87OK Vilse 87Blekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VinterserienJärla OrienteringStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vinterträning EskilstunaÄrla IFSödermanland
närMVisa rutter i Livelox
Vinterrace 4 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Revanschen SkogslöparnaÅngermanland
S
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 30/1
tis 31/1Motions-OL för veteraner och dagledigaOK TyrVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, träningstävling Medelpads OFMedelpad
S
närLNResultat
Tjustalliansens Nattcup #6Västerviks OKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/2Nattcup 1Garda OKGotland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen deltävling 4Sundsvalls OKMedelpad
närMNResultat
tor 2/2Mareld Nattcup E5Göteborgs OF
OK Landehof
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Motions OL för daglediga och veteranerKristinehamns OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMKVisa rutter i Livelox
Jerrys Nattsprint 6.OK MotalaÖstergötland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup Ö-OL Runns norra öarStora Tuna OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närMNResultat
Ullmax Vinterserie 2022-2023, deltävling 5Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
VBN Deltävling 8IKHP HuskvarnaSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges Nattcup etapp 12OK OrionBlekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Lunkans nattcup E7Halmstad OKHalland
närLVisa rutter i Livelox
fre 3/2Träna med landslaget - Sprintuppföljning i HuskvarnaIKHP Huskvarna
Svenska Orienteringsförbundet
Småland
närS
29/1
lör 4/2Träna med Landslaget - Indv. Sprint i JönköpingIKHP Huskvarna
Svenska Orienteringsförbundet
Småland
närS
29/1
Starttider
FF-FK #6 - Medel WOC fokus, Sandsjöbacka NorraChalmers OLGöteborg
närM
2/2
Visa rutter i Livelox
PoängjaktIS KullenSkåne
närM
VOF-cup #2Robertsfors IKVästerbotten
S
närM
3/2*
Starttider
Träna med Landslaget - KO-eftermiddag i JönköpingIKHP Huskvarna
Svenska Orienteringsförbundet
Småland
närS
29/1
sön 5/2PoängjaktIS KullenSkåne
närM
Träna med Landslaget - Sprintstafett i JönköpingIKHP Huskvarna
Svenska Orienteringsförbundet
Småland
närS
29/1
Vintercup Etapp 8FK GöingarnaSkåne
närL
3/2
Vinterträning EskilstunaEskilstuna OLSödermanland
närL
Vintercupen E5, SV Kretsen SkåneRingsjö OKSkåne
närM
4/2*
Visa rutter i Livelox
Vinterrace 2023 deltävling 5Vänersborgs SKVästergötland
närL
3/2
Visa rutter i Livelox
v 6mån 6/2
tis 7/2GTNC4 - Nattcup 5Trosabygdens OKSödermanland
närL
6/2
ons 8/2OnsdagsorienteringKarlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
närL
6/2*
Mora nattserie E2IFK Mora OKDalarna
närLN
6/2
Natt-7:an 22/23 Etapp 6OK OrintoVästergötland
närLN
6/2
MOF Nattcup #7Kovlands IFMedelpad
närMN
7/2
Kylklampen deltävling 7Kils OKVärmland
närLN
7/2*
Visa rutter i Livelox
tor 9/2Motions-OL för veteraner och dagledigaKristinehamns OKVärmland
närM
7/2
VeteranorienteringOK OrintoVästergötland
närL
7/2
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
8/2*
Visa rutter i Livelox
Pölder Sport Nattcup Etapp 6OK Vilse 87Blekinge
närLN
7/2
Visa rutter i Livelox
Ullmax Vinterserie 2022-2023, deltävling 6KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLN
6/2
Östra Blekinges Nattcup etapp 13OK Orion
Ronneby OK
Blekinge
närLN
8/2
VBN deltävling 9 i BethBottnaryds IFSmåland
närLN
7/2*
Skaraborg By Night - Istrums SKIstrums SKVästergötland
närLN
6/2
fre 10/2
lör 11/2FAIK Sprint 3-dagars Etapp 3Falköpings AIK OKVästergötland
närS
10/2
Zonträning+Vintercup sydost Torsås OKTorsås OKSmåland
närL
PoängjaktIS KullenSkåne
närM
VOF-cup #3Vännäs OKVästerbotten
S
närM
8/2
sön 12/2PoängjaktIS KullenSkåne
närM
Vintercupen etapp 9 Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närL
10/2
Vintercupen SV Skåne E6Malmö OKSkåne
närL
11/2*
VinterserienSkogsluffarnas OKStockholm
närM
SkidO, ÄlgrusetSkogslöparnaÅngermanland
S
närM
10/2
Vinterrace 6 HAIFHerrestads AIFBohuslän-Dal
närM
11/2*
v 7mån 13/2
tis 14/2Tjustalliansens Nattcup #7Västerviks OKSmåland
närLN
13/2
ons 15/2SkidO, Vintercup #3 ,nattSkogslöparnaÅngermanland
S
närMN
14/2
Nattugglan 2022-2023 #4Tullinge SKStockholm
närLN
12/2
Vintercupen deltävling 5Sundsvalls OKMedelpad
närMN
14/2
tor 16/2Motions-OL för veteraner och dagledigaKristinehamns OKVärmland
närM
14/2
Roslagens Sprintcup 4OK RoslagenUppland
närM
16/2*
Lunkans nattcup 8:e etappenHalmstad OKHalland
närL
14/2*
fre 17/2
lör 18/2PoängjaktIS KullenSkåne
närM
sön 19/2PoängjaktIS KullenSkåne
närM
Vintercup sydost #7OK OrionBlekinge
närL
16/2
Vintercupen E7 SV kretsen SkåneEslövs FKSkåne
närL
18/2*
Vinterrace 7 SAISStångenäs AISBohuslän-Dal
närS
17/2
v 8mån 20/2
tis 21/2
ons 22/2SkidO, träningstävlingMedelpads OFMedelpad
S
närLN
21/2*
tor 23/2Jerrys Nattsprint 7.OK MotalaÖstergötland
närMN
22/2
Mareld Nattcup E6Göteborgs OF
OK Alehof
Göteborg
närLN
19/2
Motions OL för daglediga och veteranerKristinehamns OKVärmland
närM
21/2
Visa rutter i Livelox
Veteran-OL GöteborgOK AlehofGöteborg
närL
21/2
Visa rutter i Livelox
Östra Blekinges Nattcup etapp 15Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
närLN
22/2
Skaraborg by Night, Tidaholms SOK SISUTidaholm SOK SisuVästergötland
närLN
20/2
fre 24/2UTVECKLINGS- OCH WOC2023 LÄGER, etapp 1Göteborg-Majorna OKGöteborg
närM
13/2
lör 25/2UTVECKLINGS- OCH WOC2023 LÄGER, etapp 2Göteborg-Majorna OKGöteborg
närM
13/2
UTVECKLINGS- OCH WOC2023 LÄGER, etapp 3Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLN
13/2
PoängjaktIS KullenSkåne
närM
sön 26/2UTVECKLINGS- OCH WOC2023 LÄGER, etapp 4Göteborg-Majorna OKGöteborg
närL
13/2
PoängjaktIS KullenSkåne
närM
Vintercupen SV Skåne etapp 8Rävetofta OKSkåne
närL
25/2
VinterserienSkarpnäcks OLStockholm
närL
v 9mån 27/2
tis 28/2Tjustmästerskap natt Västerviks OKSmåland
närLN
27/2
Nattserien Eskilstuna #1Ärla IFSödermanland
närMN
ons 1/3SkidO, träningMedelpads OFMedelpad
S
närLN
Vintercupen deltävling 6Sundsvalls OKMedelpad
närMN
28/2
tor 2/3Motions OL för daglediga och veteranerKristinehamns OKVärmland
närM
28/2
Ullmax Vinterserie 2022-2023, deltävling 7OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLN
28/2
fre 3/3
lör 4/3OKM Gemensam träning.OK MotalaÖstergötland
närL
1/3
J-H Skid-O serie 5 Ungdoms serie 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närL
sön 5/3
v 10mån 6/3
tis 7/3
ons 8/3
tor 9/3Jerrys Nattsprint 8.OK MotalaÖstergötland
närSN
8/3
Motions OL för daglediga och veteranerKristinehamns OKVärmland
närM
7/3
Pölder Sport Nattcup Etapp 7BroSö OKBlekinge
närLN
5/3*
fre 10/3Junior Camp 2023OK OrionBlekinge
närLK
26/2*
lör 11/3Junior Camp 2023OK OrionBlekinge
närLK
26/2*
sön 12/3Junior Camp 2023OK OrionBlekinge
närLK
26/2*
v 11mån 13/3
tis 14/3Motions OL - OK HällenOK HällenSödermanland
närL
12/3
ons 15/3SkidO, träningstävlingMedelpads OFMedelpad
S
närLN
14/3*
Mora nattserie E3IFK Mora OKDalarna
närLN
13/3
Kylklampen deltävling 9Kristinehamns OKVärmland
närMN
13/3
tor 16/3Motions OL för daglediga och veteranerKristinehamns OKVärmland
närM
14/3
Mareld Nattcup - FinalGöteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närLN
12/3
Nissadals Natt-raceBredaryds SOKSmåland
närSN
14/3
fre 17/3Nattcup 4Gotlands Bro OKGotland
närMN
lör 18/3MTBO klubb- och närträning, Nybro OKNybro OKSmåland
M
närM
15/3
sön 19/3MTBO klubb- och närträning, Nybro OKNybro OKSmåland
M
närM
15/3
Ullmax Vinterserie 2022-2023, deltävling 8Laxå OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
17/3
v 12mån 20/3
tis 21/3
ons 22/3Kylklampen 2022-2023 FinalSisu Forshaga SKVärmland
närLN
20/3
Vintercupen deltävling 7Sundsvalls OKMedelpad
närMN
21/3
tor 23/3OK Tjärnen/OK Nalle motions-OL OK TjärnenSödermanland
närL
21/3
POL Ryda SK, Almesåsen VaraRyda SKVästergötland
närM
Veteran-OL OK MotalaOK MotalaÖstergötland
närM
20/3
Veteran-OL GöteborgIFK Göteborg OrienteringGöteborg
närL
fre 24/3
lör 25/3
sön 26/3
v 13mån 27/3
tis 28/3
ons 29/3SkidO, träningstävlingMedelpads OFMedelpad
S
närL
28/3*
tor 30/3Veteran OL v13Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
28/3
fre 31/3
lör 1/4NaturpassloppetSkogsluffarnas OKStockholm
närL
sön 2/4
v 14mån 3/4
tis 4/4Veteran OL v14KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
2/4
ons 5/4
tor 6/4Veteran OL Lerums SOKLerums SOKGöteborg
närL
fre 7/4
lör 8/4
sön 9/4
v 15mån 10/4
tis 11/4
ons 12/4Höglandets Veteran-OL, vårpremiärSOK AnebySmåland
närL
tor 13/4Veteran OL v15OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
11/4
fre 14/4
lör 15/4
sön 16/4
v 16mån 17/4
tis 18/4Park Orientering, #1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närS
ons 19/4
tor 20/4Veteran-OL GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg
närL
Veteran OL v16Laxå OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
18/4
POL-träning, Kungslena åsarIF HagenVästergötland
närL
20/4*
Park Orientering, #2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närS
fre 21/4
lör 22/4
sön 23/4
v 17mån 24/4
tis 25/4VårspringetÄrla IFSödermanland
närM
Park Orientering, #3Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närS
Vätterbygdens Ungdomsserie Etapp 1Tenhults SOKSmåland
närL
17/4
ons 26/4
tor 27/4Veteran OL v17Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
25/4
Park Orientering, #4Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närS
fre 28/4
lör 29/4TiomilautmaningenTolereds Allmänna IKGöteborg
närSL
23/4
sön 30/4
v 18mån 1/5Park Orientering, #5 med Ungdomsserien, #1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närS
tis 2/5Höglandsserien deltävling 1SOK AnebySmåland
närL
ons 3/5XXL Ungdomsserie och MotionsorienteringVäxjö OKSmåland
närL
Ungdomsserie 1, Västra BlekingeOK Vilse 87Blekinge
närL
tor 4/5Ungdomsserien kretstävling Söder 4 #1Snättringe SKStockholm
närL
Veteran OL v18Degerfors OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmland
Örebro Läns Orienteringsförbund
närM
2/5
Ungdomsserien deltävling 1Björkfors GOIFÖstergötland
närM
fre 5/5
lör 6/5
sön 7/5Ungdomstävling Alftafejden med öppna klasser, etapp 1Alfta-Ösa OKHälsingland
närL
30/4
Ungdomstävling Alftafejden med öppna klasser, etapp 2Alfta-Ösa OKHälsingland
närL
30/4
v 19mån 8/5
tis 9/5Skogsfemman, #1Fältjägarnas IFJämtland-Härjedalen
närM
ons 10/5Utmaningen 1Korsnäs IF OKDalarna
närL
tor 11/5Frösö 5-dagars, etapp 1Frösö IFJämtland-Härjedalen
närL
Veteran OL v19OK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
9/5
Motionsorientering vår 2023Ljungskile FKBohuslän-Dal
närM
fre 12/5
lör 13/5
sön 14/5Pre-mila SkogslöparnaÅngermanland
närL
13/5
v 20mån 15/5
tis 16/5Frösö 5-dagars, etapp 2 med Ungdomsserien, #2Frösö IFJämtland-Härjedalen
närL
OK Grips vårmotionOK GripSödermanland
närL
Veteran OL v20Lindebygdens OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
Eskilstuna Sprint Cup #3Ärla IFSödermanland
närS
ons 17/5
tor 18/5Frösö 5-dagars, etapp 3Frösö IFJämtland-Härjedalen
närL
fre 19/5
lör 20/5
sön 21/5
v 21mån 22/5
tis 23/5Frösö 5-dagars, etapp 4Frösö IFJämtland-Härjedalen
närL
ons 24/5Ungdomsserie 3, Västra BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
närL
tor 25/5Frösös 5-dagars, etapp 5Frösö IFJämtland-Härjedalen
närL
Veteranorientering Arboga OKArboga OKVästmanland
närM
23/5
fre 26/5
lör 27/5
sön 28/5
v 22mån 29/5
tis 30/5Skogsfemman, #2OK StorsjönJämtland-Härjedalen
närM
Västmanland Park Tour (VPT) FinalSala OKVästmanland
närS
ons 31/5
tor 1/6Veteran OL v22OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
30/5
fre 2/6
lör 3/6
sön 4/6
v 23mån 5/6
tis 6/6DM, Stafett, Västerbotten, individuella klasserHögåkers OKVästerbotten
närL
3/6
Skogsfemman, #3Brunflo IFJämtland-Härjedalen
närM
ons 7/6Veteran OL LFKLjungskile FKBohuslän-Dal
närM
tor 8/6
fre 9/6
lör 10/6
sön 11/6Öppet KM OK KåreOK KåreDalarna
M
närM
v 24mån 12/6
tis 13/6Skogsfemman, #4Frösö IFJämtland-Härjedalen
närL
ons 14/6Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närM
tor 15/6Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närM
fre 16/6
lör 17/6
sön 18/6
v 25mån 19/6
tis 20/6POL-träning, Hagenstugan, SkövdeIF HagenVästergötland
närL
17/6
Höglandets SprintcupSOK AnebySmåland
närS
Skogsfemman, #5 med Ungdomsserien, #4Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närM
ons 21/6
tor 22/6
fre 23/6
lör 24/6
sön 25/6
v 26mån 26/6
tis 27/6
ons 28/6
tor 29/6
fre 30/6
lör 1/7Semester orientering ÅsarnaÅsarna IKJämtland-Härjedalen
närS
sön 2/7Semester orientering ÅsarnaÅsarna IKJämtland-Härjedalen
närL
v 27mån 3/7
tis 4/7
ons 5/7
tor 6/7
fre 7/7
lör 8/7Motions MTBO Gotlands 2-dagars etapp 1Svaide Roma SOKGotland
M
närL
6/7*
sön 9/7Friskus Sommarsprint Cup - Etapp 1FK Friskus-VarbergHalland
närS
8/7*
Motions MTBO Gotlands 2-dagars etapp 2Svaide Roma SOKGotland
M
närL
7/7
v 28mån 10/7Friskus Sommarsprint Cup - Etapp 2FK Friskus-VarbergHalland
närS
9/7*
tis 11/7Friskus Sommarsprint Cup - Etapp 3FK Friskus-VarbergHalland
närS
10/7*
ons 12/7
tor 13/7
fre 14/7
lör 15/7
sön 16/7
v 29mån 17/7
tis 18/7
ons 19/7
tor 20/7
fre 21/7
lör 22/7
sön 23/7
v 30mån 24/7
tis 25/7O-Ringen Åre, ElitsprintenO-Ringen
närS
ons 26/7
tor 27/7
fre 28/7
lör 29/7
sön 30/7
v 31mån 31/7
tis 1/8Höglands-OLSOK AnebySmåland
närL
ons 2/8
tor 3/8
fre 4/8
lör 5/8
sön 6/8
v 32mån 7/8
tis 8/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medeldistansLindebygdens OK
OK Järnbärarna
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
närM
ons 9/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettLindebygdens OK
OK Järnbärarna
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
närSS
Höglandets Veteran-OLSOK AnebySmåland
närL
tor 10/8Veteran OL v32OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
8/8
fre 11/8
lör 12/8
sön 13/8
v 33mån 14/8
tis 15/8Dala Veteran OL, GrängesbergOK MalmiaDalarna
närL
ons 16/8MotionsorienteringVäxjö OKSmåland
närL
tor 17/8Veteran OL v33Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
fre 18/8
lör 19/8
sön 20/8
v 34mån 21/8
tis 22/8HöstspringetÄrla IFSödermanland
närM
ons 23/8Ungdomsserie 5, Västra BlekingeOK Vilse 87Blekinge
närL
tor 24/8Veteran OL v34OK Djerf
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmland
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
22/8
fre 25/8
lör 26/8
sön 27/8
v 35mån 28/8
tis 29/8
ons 30/8Ungdomsserie 6, Västra BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
närL
tor 31/8Veteran OL v35Hällefors OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
29/8
WDOC sprint publiktävling, dag 1IFK EnskedeStockholm
närS
fre 1/9WDOC sprint publiktävling, dag 2IFK EnskedeStockholm
närS
lör 2/9
sön 3/9
v 36mån 4/9
tis 5/9
ons 6/9XXL Ungdomsserie och MotionsorienteringVäxjö OKSmåland
närL
tor 7/9Motionsorientering höst 2023Ljungskile FKBohuslän-Dal
närM
fre 8/9
lör 9/9
sön 10/9
v 37mån 11/9
tis 12/9
ons 13/9
tor 14/9Veteran OL v37OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
12/9
fre 15/9
lör 16/9
sön 17/9
v 38mån 18/9
tis 19/9
ons 20/9
tor 21/9Siljansserien #5IFK Mora OKDalarna
närM
17/9*
Skogskarlarnas nattOK StorsjönJämtland-Härjedalen
närMN
Veteran OL v38OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
19/9
fre 22/9
lör 23/9
sön 24/9DM, stafett, Örebro+Värmland, individuella öppna klasserAlmby IK
Värmlands OF
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmland
närM
v 39mån 25/9
tis 26/9
ons 27/9
tor 28/9Veteran OLSala OKVästmanland
närL
Veteran OL v39KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
26/9
fre 29/9
lör 30/9
sön 1/10
v 40mån 2/10
tis 3/10Nattserien Eskilstuna #1Ärla IFSödermanland
närMN
ons 4/10
tor 5/10Veteran OL v40Lindebygdens OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
3/10
fre 6/10
lör 7/10
sön 8/10
v 41mån 9/10
tis 10/10
ons 11/10
tor 12/10Veteran OL v41Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
10/10
fre 13/10
lör 14/10
sön 15/10
v 42mån 16/10
tis 17/10
ons 18/10
tor 19/10
fre 20/10
lör 21/10
sön 22/10
v 43mån 23/10
tis 24/10
ons 25/10
tor 26/10
fre 27/10
lör 28/10Nordcupen, Deltävling 1Täby OKStockholm
närM
sön 29/10
v 44mån 30/10
tis 31/10Nattserien Eskilstuna #5Ärla IFSödermanland
närMN
ons 1/11
tor 2/11
fre 3/11
lör 4/11
sön 5/11
v 45mån 6/11
tis 7/11
ons 8/11
tor 9/11Veteran OLSala OKVästmanland
närL
fre 10/11
lör 11/11
sön 12/11
v 46mån 13/11
tis 14/11
ons 15/11
tor 16/11
fre 17/11
lör 18/11
sön 19/11
v 47mån 20/11
tis 21/11
ons 22/11
tor 23/11
fre 24/11
lör 25/11
sön 26/11
v 48mån 27/11
tis 28/11
ons 29/11
tor 30/11
fre 1/12
lör 2/12
sön 3/12
v 49mån 4/12
tis 5/12
ons 6/12
tor 7/12
fre 8/12
lör 9/12
sön 10/12
v 50mån 11/12
tis 12/12
ons 13/12
tor 14/12
fre 15/12
lör 16/12
sön 17/12
v 51mån 18/12
tis 19/12
ons 20/12
tor 21/12
fre 22/12
lör 23/12
sön 24/12
v 52mån 25/12
tis 26/12
ons 27/12
tor 28/12
fre 29/12
lör 30/12
sön 31/12

Annonser

Bagheera