lör 14/1 | SkidO, Klövstensmyran runt | Skogslöparna | Ångermanland | S | när | | M | | | |
lör 21/1 | Sidensjösladden | Sidensjö IK | Ångermanland | S | när | | M | | | |
sön 29/1 | SkidO, Revanschen | Skogslöparna | Ångermanland | S | när | | M | | | |
sön 12/2 | SkidO, Älgruset | Skogslöparna | Ångermanland | S | när | | M | | | |
ons 15/2 | SkidO, Vintercup #3 , Älgnatta | Skogslöparna | Ångermanland | S | när | | M | N | | |
tor 23/2 | Nattmörkret sänker sig... | Skogslöparna | Ångermanland | S | när | | M | N | | |
tor 16/3 | NattskidO | Skogslöparna | Ångermanland | S | när | | M | N | | |
tor 23/3 | Järvedsmultin ( Ev. Pannbenet) | Skogslöparna | Ångermanland | LSM | när | | M | N | | |
tis 28/3 | Marskatten ler (SkidO) | Skogslöparna | Ångermanland | S | när | | M | N | | |
mån 3/4 | Öppet KM Skidorientering | Härnösands OK | Ångermanland | S | när | | M | | | |
fre 7/4 | Påskharen | Sidensjö IK | Ångermanland | S | när | | M | | | |
lör 15/4 | Skar-skidorientering | Härnösands OK | Ångermanland | | när | | L | | | |
tis 18/4 | Flottarrännet 2023 | Lugnviks IF | Ångermanland | | när | | S | | | |
sön 23/4 | Klubbmästerskap, Skare | Skogslöparna | Ångermanland | S | klubb | | L | | | |
lör 29/4 | Sidensjösnurren | Sidensjö IK | Ångermanland | S | när | | M | | | |
sön 30/4 | Natt-KM | Skogslöparna | Ångermanland | | klubb | | L | N | | |
tis 9/5 | 7-Klubbs | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | L | | | |
tis 16/5 | Närtävling med Örnligan | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | när | | M | | | |
ons 24/5 | MTBO Ö-viksserien #1 | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | M | när | | M | | | |
sön 28/5 | Klubbmästerskap, Lång | Skogslöparna | Ångermanland | | klubb | | L | | | |
tis 30/5 | 7-klubbs | Örnsköldsviks OK | Ångermanland | | när | | M | | | |
ons 31/5 | MtbO Öviksserien #2 | Skogslöparna | Ångermanland | LM | när | | M | | | |
ons 7/6 | MtbO Öviksserien #3 | Skogslöparna | Ångermanland | LM | när | | M | | | |
tis 13/6 | 7-klubbs med Örnligan 2 | Kubbe-Norrflärke IF | Ångermanland | | när | | M | | | |
ons 14/6 | Klubbmästerskap, Sprint | Skogslöparna | Ångermanland | | klubb | | S | | | |
tis 27/6 | 7-klubbs | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | när | | M | | | |
ons 28/6 | MtbO Öviksserien 4 | Skogslöparna | Ångermanland | LM | när | | M | | | |
mån 3/7 | HOK's Ultra-KM 2023 | Härnösands OK | Ångermanland | | klubb | | U | | | |
lör 15/7 | Triathlon | Kubbe-Norrflärke IF | Ångermanland | | när | | L | | | |
ons 9/8 | Öviksserien MTBO | Sidensjö IK | Ångermanland | M | när | | L | | | |
tis 15/8 | 7-klubbs med Örnligan 4 | Örnsköldsviks OK | Ångermanland | | när | | M | | | |
tis 22/8 | 7-klubbs | Sidensjö IK | Ångermanland | | när | | L | | | |
ons 23/8 | MTBO Ö-viksserien #6 | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | M | när | | M | | | |
tis 29/8 | Sprint-KM | Härnösands OK | Ångermanland | | klubb | | S | | | |
tis 29/8 | 7-klubbs med Örnligan 5 | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | L | | | |
sön 3/9 | MTBO Revanschen | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | M | när | | M | | | |
tor 7/9 | Medel-KM OKN | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | klubb | | M | | | |
fre 8/9 | Natt-KM | Härnösands OK | Ångermanland | | när | | L | N | | |
lör 9/9 | KM lång | Härnösands OK | Ångermanland | | när | | L | | | |
tis 12/9 | 25mannaträning | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | L | | | |
lör 16/9 | Stafett-KM | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | klubb | | M | | | |
tor 21/9 | Sprint-KM OKN | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | klubb | | S | | | |
tis 26/9 | Klubbmästerskap/7klubbs natt | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | L | N | | |
lör 30/9 | Öppna Ö-viksmästerskapet 2023 | Husums IF OK | Ångermanland | | när | | M | | | |
tis 10/10 | Öviksserien MtbO Natt | Skogslöparna | Ångermanland | LM | när | | M | N | | |
ons 11/10 | Höstcup 1, sprint | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | S | N | | |
ons 18/10 | Höstcup 2 medel natt | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | M | N | | |
ons 18/10 | Natt-KM OKN | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | klubb | | M | N | | |
fre 20/10 - sön 22/10 | Lång-KM OKN | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | klubb | | L | | | |
lör 21/10 | Klubbmästerskap, medel med Örnenracet | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | M | | | |
ons 25/10 | Höstcup 3, Lång | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | L | N | | |
ons 1/11 | Spöknatta | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | LM | när | | M | N | | |
ons 8/11 | Höstcup 4, Jaktstart | Skogslöparna | Ångermanland | | när | | L | N | | |
ons 6/12 | Vintercup 2 | Skogslöparna | Ångermanland | | klubb | | L | N | | |
ons 13/12 | Julorienteringen | OK Nolaskogsarna | Ångermanland | | klubb | | M | N | | |