ons 11/1 | Upplandsbygden By Night (UBN) Etapp 3 | OK Linné Upplands OF | Uppland | | klubb | | L | N | | |
fre 20/1 | Vintercup etapp 4 (natt) NY | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | N | | |
fre 20/1 | Vintercupen Etapp 4 (natt) | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | N | | |
ons 1/2 | Upplandsbygden By Night (UBN) Etapp 4 | IF Thor Upplands OF | Uppland | | klubb | | L | N | | |
sön 5/2 | Vintercupen Etapp 5 (dag) | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
lör 11/2 | Vintercupen Etapp 6 (inomhus) | OK Enen | Uppland | | klubb | | L | | | |
tor 16/2 | Roslagens Sprintcup 4 | OK Roslagen | Uppland | | klubb | | M | | | |
ons 1/3 | Upplandsbygden By Night (UBN) Etapp 5 | IF Thor OK Linné Upplands OF | Uppland | | klubb | | L | N | | |
sön 5/3 | Vintercupen Etapp 7 (dag) | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
lör 11/3 | Ultra-KM 2023 | Järfälla OK Långhundra IF | Stockholm Uppland | | klubb | | U | | | |
ons 15/3 | Upplandsbygden By Night (UBN) Etapp 6 Final | Långhundra IF Upplands OF | Uppland | | klubb | | L | N | | |
tor 16/3 | Roslagens Sprintcup 5 | OK Roslagen | Uppland | | klubb | | S | K | | |
lör 18/3 | Upptaktsdag med UOF för ungdomar | Sigtuna OK Upplands OF | Uppland | | klubb | | M | | | |
ons 22/3 | KM natt för VÖOL, WOK och OKÖ | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | klubb | | L | N | | |
lör 25/3 | Årsmötesträning | Rånäs OK | Uppland | | klubb | | M | | | |
sön 26/3 | Vintercupen Etapp 8 (dag) | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
lör 1/4 | Träningsdag del 1 Terränglöpning | IF Thor | Uppland | | klubb | | M | | | |
lör 1/4 | Träningsdag del 2 Medeljakt | IF Thor | Uppland | | klubb | | M | | | |
lör 1/4 | Traditionella träningsdagen medeljakt | IF Thor | Uppland | | klubb | | M | | | |
ons 19/4 | UOF träning #1 | Upplands OF | Uppland | | klubb | | L | | | |
tor 27/4 | Veterantour | OK Roslagen | Uppland | | klubb | | M | | | |
ons 3/5 | UOF träning #2 | Upplands OF | Uppland | | klubb | | L | | | |
mån 15/5 | Traditionella träningsdagen Skogssprint förmiddag | IF Thor | Uppland | | klubb | | S | | | |
tis 16/5 | Bulken | OK Enen | Uppland | | klubb | | L | | | |
tis 16/5 | Till Skogs med Roslagens Sparbank 1 | OK Roslagen | Uppland | | klubb | | L | | | |
tis 23/5 | Tredagars etapp 1 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
ons 24/5 | UOF träning #3 | Upplands OF | Uppland | | klubb | | S | | | |
sön 11/6 | Tredagars etapp 2 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
tis 13/6 | Till Skogs #4 2023 | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | klubb | | L | | | |
tis 13/6 | Tredagars etapp 3 | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
tis 13/6 | UOF träning #4 | Upplands OF | Uppland | | klubb | | L | | | |
tis 20/6 | Figges 2023 | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | klubb | | M | | | |
tis 18/7 - lör 22/7 | Träning juli | OK Roslagen | Uppland | | klubb | | M | | | |
tis 15/8 | Medel-KM | OK Linné | Uppland | | klubb | | M | | | |
tor 31/8 | KM Medel | Rasbo IK | Uppland | | klubb | | M | | | |
tor 31/8 | KM Medel | Järfälla OK Långhundra IF | Stockholm Uppland | | klubb | | M | | | |
ons 6/9 | UOF träning #1 | Upplands OF | Uppland | | klubb | | L | | | |
tor 7/9 | KM lång för VÖOL WOK OKÖ | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | klubb | | L | | | |
tis 12/9 | Sprint KM | OK Enen | Uppland | | klubb | | S | | | |
ons 20/9 | UOF träning #2 Knockout Sprint | Upplands OF | Uppland | | klubb | | S | | | |
tor 28/9 | Roslagsveteranerna | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | klubb | | L | | | |
sön 1/10 | Dag-KM Sigtuna OK | Sigtuna OK | Uppland | | klubb | | L | | | |
ons 4/10 | UOF träning #3 | Upplands OF | Uppland | | klubb | | L | | | |
tor 19/10 | Veterantouren | OK Roslagen | Uppland | | klubb | | M | | | |
sön 29/10 | KM, Medel | Rånäs OK | Uppland | | klubb | | M | | | |
sön 29/10 | UOF träning #4 | Upplands OF | Uppland | | klubb | | L | | | |
ons 8/11 | Upplandsbygden By Night (UBN) Etapp 1 | Upplands OF | Uppland | | klubb | | L | N | | |
lör 18/11 | Skinkloppet | Vallentuna-Össeby OL | Uppland | | klubb | | M | | | |
fre 24/11 | Vintercupen etapp 1 natt | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | N | | |
sön 3/12 | Vintercup etapp 2 dag | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
sön 3/12 | Skinkloppet | Rånäs OK | Uppland | | klubb | | M | | | |
sön 10/12 | Skinkloppet Länna | Länna IF | Uppland | | klubb | | M | | | |
ons 13/12 | Upplandsbygden By Night (UBN) Etapp 2 | IF Thor Upplands OF | Uppland | | klubb | | L | N | | |
sön 17/12 | Vintercupen etapp 3 sprint | OK Enen | Uppland | | klubb | | S | | | |
tis 26/12 | Vintercupen etapp 4 Annandagsloppet | OK Enen | Uppland | | klubb | | M | | | |
sön 31/12 | Sylvestersprinten-23 | Länna IF | Uppland | | klubb | | M | | | |