v 13 | lör 1/4 | MTBO lång, Hässleholm | Hässleholms OK | Skåne | M | när | | L | | | |
Tibro Träningstävling Lördag | Tibro OK | Västergötland | | när | | M | | | |
sön 2/4 | Tibro Träningstävling Söndag | Tibro OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Höglandets Vår-OL | SOK Aneby | Småland | | när | | L | | | |
Marscup LOK | Linköpings OK | Östergötland | | när | | M | | | |
Långdistanspass med karta söndag 2 april kl. 10.30 | Umeå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
Raska på inför påsken | OK Silva | Skåne | | när | | L | | | |
v 14 | mån 3/4 | Öppet KM Skidorientering | Härnösands OK | Ångermanland | S | när | | M | | | |
tis 4/4 | Motions OL - OK Hällen | OK Hällen | Södermanland | | när | | L | | | |
Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Åsa | Jönköpings OK | Småland | | när | | M | | | |
Veteran OL v14 | KFUM Örebro OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Roslagsveteranerna | Enebybergs IF | Stockholm | | när | | M | | | |
POL Rådåsgården Lidköping | Lidköpings VSK Ryda SK | Västergötland | | när | | M | | | |
Motions-OL Långmarken | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
NAIS NOK-träning | NAIS Orienteringsklubb | Östergötland | | när | | M | | | |
Vårspringet Eskilstuna | OK Tor | Södermanland | | när | | L | | | |
Motions-OL Valåsen (flyttad pga parkeringsproblem) | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
Motions-OL/Ungdomsmatch | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | M | | | |
OL-alliansen | Målilla OK | Småland | | när | | L | | | |
Kretsträning västra kretsen | Lidköpings VSK | Västergötland | | när | | L | | | |
ons 5/4 | TSK Veteran-OL | Trollhättans SK | Västergötland | | när | | L | | | |
Luffarligan | Sundbybergs IK | Stockholm | | när | | L | | | |
Veteran-OL Ålems OK | Ålems OK | Småland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Mörmoskogen | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
tor 6/4 | Veteran OL Göteborg | Lerums SOK | Göteborg | | när | | L | | | |
Svartnatta - Öppna individuella klasser | Ärla IF | Södermanland | | när | | L | N | | |
fre 7/4 | Påskharen | Sidensjö IK | Ångermanland | S | när | | M | | | |
lör 8/4 | | | | | | | | | | |
sön 9/4 | Påsk-reserven | Södertälje-Nykvarn OF | Södermanland | | när | S | L | | | |
v 15 | mån 10/4 | Höglandets Vår-OL - nytt försök! | SOK Aneby | Småland | | när | | L | | | |
tis 11/4 | Veteran-OL i Eskilstuna | Eskilstuna OL | Södermanland | | när | | L | | | |
Vårsprinnget | Kjula IF | Södermanland | | när | | L | | | |
Motions-OL Villingsberg (S.a Nordändan) | OK Djerf | Värmland | | när | | L | | | |
Norrcup | Ljusdals OK | Hälsingland | | när | | S | | | |
Allians 04/11 | Hultsfreds OK | Småland | | när | | M | | | |
Klubbmästerskap sprint | Falköpings AIK OK | Västergötland | | när | | S | | | |
Tisdagsteknik och veckans bana | Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | L | | | |
ons 12/4 | Tisdagsteknik och veckans bana | Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | L | | | |
Träningspaket, Gamleby | Gamleby OK | Småland | | när | | L | | | |
Veteran OL | Värend GN OL | Småland | | när | | M | | | |
Höglandets Veteran-OL, vårpremiär | SOK Aneby | Småland | | när | | L | | | |
Onsdagsorientering | Kalmar OK | Småland | | när | | L | | | |
Veteran OL OK Skärmen | OK Skärmen | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
Luffarligan | Snättringe SK | Stockholm | | när | | L | | | |
DOST FINNBO | Malungs OK Skogsmårdarna | Dalarna | | när | | M | | | |
FOK:s Sprintcup Etapp 1 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | S | | | |
Träningsorientering veteranbanor | Gamleby OK | Småland | | när | | L | | | |
Träningsorientering veteranbanor | Gamleby OK | Småland | | när | | L | | | |
tor 13/4 | Tisdagsteknik och veckans bana | Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | L | | | |
Träningspaket, Gamleby | Gamleby OK | Småland | | när | | L | | | |
Veteran-OL OK Klemmingen | OK Klemmingen | Södermanland | | när | | L | | | |
Veteran OL v15 | OK Tisaren Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Veteran-Ol i Södra Vätterbygden | IKHP Huskvarna | Småland | | när | | M | | | |
Roslagsveteranerna | Täby OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Veteran OL Gamleby OK | Gamleby OK | Småland | | när | | L | | | |
Veteran-OL Motala AIF OL | Motala AIF OL | Östergötland | | när | | L | | | |
POL Mostugan | OK Skogsstjärnan | Västergötland | | när | | M | | | |
HAIF:s Kontrollplock | Herrestads AIF | Bohuslän-Dal | | när | | M | | | |
Motions-OL 2023-04-13 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | L | | | |
MOL 1 - Stajnkrogen | Gotlands Bro OK | Gotland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Skutberget | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
Borlänge träningsorientering Sprint | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | S | | | |
Torsdagsträning #2 | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | M | | | |
Kretsträning Kind | Ulricehamns OK | Västergötland | | när | | L | | | |
Njudung-natt | OK Njudung | Småland | | när | | L | N | | |
fre 14/4 | Tisdagsteknik och veckans bana | Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | L | | | |
Träningspaket, Gamleby | Gamleby OK | Småland | | när | | L | | | |
lör 15/4 | Tisdagsteknik och veckans bana | Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | L | | | |
Träningspaket, Gamleby | Gamleby OK | Småland | | när | | L | | | |
Närtävling15 april i Kolsva | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | när | | M | | | |
Skar-skidorientering | Härnösands OK | Ångermanland | | när | | L | | | |
Sprint prova på | Haninge SOK | Stockholm | | när | | S | | | |
sön 16/4 | Tisdagsteknik och veckans bana | Trollhättans SOK | Västergötland | | när | | L | | | |
Träningspaket, Gamleby | Gamleby OK | Småland | | när | | L | | | |
Mottionsorientering 16 april Umeå | Umeå OK | Västerbotten | | när | | S | | | |
v 16 | mån 17/4 | | | | | | | | | | |
tis 18/4 | Alliansen Vimmerby | Vimmerby OK | Småland | | när | | L | | | |
Klubbmästerskap Skog | Falköpings AIK OK | Västergötland | | när | | L | | | |
NOK-Träning | Matteus SI | Östergötland | | när | | L | | | |
Åkers IF Veteran-OL Vår | Åkers IF | Södermanland | | när | | M | | | |
Dala Veteran Kvarnsveden | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | när | | M | | | |
Poängtävling 1 | OK Milan | Örebro Län | | när | | M | | | |
Motions-OL Stensta | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Motionsorientering OKF Sjuntorp | OK Flundrehof | Västergötland | | när | | M | | | |
Flottarrännet 2023 | Lugnviks IF | Ångermanland | | när | | S | | | |
Park Orientering, #1 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | S | | | |
Vårspringet | Eskilstuna OL | Södermanland | | när | | L | | | |
Motions-OL | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | M | | | |
Sörklubbs #1 Sprint Alfta | Alfta-Ösa OK | Hälsingland | | när | | S | | | |
FOK:s Sprintcup Etapp 2 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | S | | | |
Motionsorientering Klässbol | OK Mangen | Värmland | | när | | L | | | |
Norrcupen lång | OK Dellen | Hälsingland | | när | | L | | | |
Pokaljakten 2023 Deltävling 1 | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
Allemansluffen, Baptistkyrkan i Ås | Österfärnebo IF | Gästrikland | | när | | M | | | |
Medelpad Runt #1 | Medelpads OF | Medelpad | | när | | L | | | |
ons 19/4 | Allemansluffen, Baptistkyrkan i Ås | Österfärnebo IF | Gästrikland | | när | | M | | | |
IFKSTOCKARYD | IFK Stockaryd | Småland | | när | | L | | | |
Luffarligan, Lillsjön | Järfälla OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Veteranorientering Ådalen | OK Orion | Blekinge | | när | | L | | | |
Höglandets Veteran OL | IFK Stockaryd | Småland | | när | | M | | | |
Verteran-OL 3-stad | OK Flundrehof | Västergötland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Tumba | Tumba-Mälarhöjden OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Motionsorientering | Lessebo OK | Småland | | när | | L | | | |
Allan Jonssons Minneslöp | OK Tyr | Värmland | | när | | L | K | | |
GOF Junior, April | Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | när | | L | | | |
tor 20/4 | Allemansluffen, Baptistkyrkan i Ås | Österfärnebo IF | Gästrikland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Tumba | Tumba-Mälarhöjden OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Veteran-OL Göteborg | Göteborg-Majorna OK | Göteborg | | när | | L | | | |
Veteranorientering Västervik | Västerviks OK | Småland | | när | | L | | | |
Roslagsveteraner | Sigtuna OK | Uppland | | när | | M | | | |
Motions-OL Västerås SOK | Västerås SOK | Västmanland | | när | | M | | | |
Veteran OL v16 | Laxå OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Munkaskog | OK Gränsen | Småland | | när | | M | | | |
POL Kungslena åsar | IF Hagen | Västergötland | | när | | L | | | |
Veteran-Ol FSOK | Finspångs SOK | Östergötland | | när | | L | | | |
Motions-OL 2023-04-20 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
MOL 2 | Svaide Roma SOK | Gotland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Rud, norra. | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
Park Orientering, #2 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | S | | | |
Borlänge träningsorientering | Kvarnsvedens GOIF OK | Dalarna | | när | | M | | | |
Torsdagsträning #3 | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | när | | L | | | |
Nissadalsorientering | OK Reftele | Småland | | när | | L | | | |
Motionsorientering Ängebråten Koppom | OK Hierne | Värmland | | när | | L | | | |
Ungdomsserie | Hultsfreds OK | Småland | | när | | M | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | | | |
Njudungszonens ungdomsserie | Bodafors OK IFK Stockaryd IFK Sävsjö OK Bävern OK Njudung | Småland | | när | | L | | | |
Njudungszonens ungdomsserie | IFK Stockaryd | Småland | | när | | M | | | |
Ungotekssprinten Björkhaga | Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | S | | | |
Dubbeljakt - Test, etapp 1 | Ulricehamns OK | Västergötland | | när | | S | | | |
Dubbeljakt - Test, etapp 2 | Ulricehamns OK | Västergötland | | när | | S | | | |
fre 21/4 | Allemansluffen, Baptistkyrkan i Ås | Österfärnebo IF | Gästrikland | | när | | M | | | |
lör 22/4 | Allemansluffen, Baptistkyrkan i Ås | Österfärnebo IF | Gästrikland | | när | | M | | | |
sön 23/4 | Allemansluffen, Baptistkyrkan i Ås | Österfärnebo IF | Gästrikland | | när | | M | | | |
Motionsorientering | IFK Umeå | Västerbotten | | när | | M | | | |
Orienteringsträning Snapparp | Laholms OK | Halland | | när | | M | | | |
v 17 | mån 24/4 | | | | | | | | | | |
tis 25/4 | Ol-alliansen | Målilla OK | Småland | | när | | L | | | |
Dala Veteran Stora Tuna OK | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | M | | | |
Motions-OL | Kjula IF | Södermanland | | när | | L | | | |
Månadens bana April | Ulricehamns OK | Västergötland | | när | | M | | | |
Poängtävling 2 | OK Milan | Örebro Län | | när | | M | | | |
Motions-OL Ljusåsen | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Motions-OL Råbäck | Degerfors OK | Värmland | | när | | M | | | |
NOK-träning | OK Denseln | Östergötland | | när | | L | | | |
Vårspringet | Ärla IF | Södermanland | | när | | M | | | |
Motions-OL | OK Skogshjortarna | Västergötland | | när | | M | | | |
Vätterbygdens Ungdomsserie Etapp 1 | Tenhults SOK | Småland | | när | | L | | | |
Sörklubbs #2 Hällmyra | Söderhamns OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Motionsorientering Jössefors | OK Jösse | Värmland | | när | | L | | | |
Medelpad Runt #2 | Medelpads OF | Medelpad | | när | | L | | | |
Norrcup | Hudiksvalls OK | Hälsingland | | när | | M | | | |
Allemansluffen, Bastfallet | Österfärnebo IF | Gästrikland | | när | | M | | | |
4-klubbs | Domnarvets GOIF | Dalarna | | när | | M | | | |
Herrmatchen, Västra Skaraborgskretsen | Ryda SK | Västergötland | | när | | M | | | |
Ungdomsserien 2023 #1 VSK | Vänersborgs SK | Västergötland | | när | | L | | | |
ons 26/4 | Allemansluffen, Bastfallet | Österfärnebo IF | Gästrikland | | när | | M | | | |
Luffarligan | OK Älvsjö-Örby | Stockholm | | när | | L | | | |
Kretsträning östra skaraborg | Tibro OK | Västergötland | | när | | M | | | |
VetOL 3stad | Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
Höglandets Veteran-OL, Nässjö OK | Nässjö OK | Småland | | när | | L | | | |
Onsdagsorientering | OK Orion | Blekinge | | när | | L | | | |
XXL Ungdomsserie och Motionsorientering | Alvesta SOK | Småland | | när | | M | | | |
FOK:s Sprintcup Etapp 3 | Falkenbergs OK | Halland | | när | | S | | | |
O-ligan deltävling 1 | Eds SK | Bohuslän-Dal | | när | | S | | | |
Medel-KM | Chalmers OL | Göteborg | | när | | M | | | |
tor 27/4 | Allemansluffen, Bastfallet | Österfärnebo IF | Gästrikland | | när | | M | | | |
Kretsträning östra skaraborg | Tibro OK | Västergötland | | när | | M | | | |
Veteran OL Ankarsrums OK | Ankarsrums OK | Småland | | när | | L | | | |
Veteran-OL | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | när | | M | | | |
Veteran OL v17 | Hagaby GoIF Örebro Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Veteran-Ol i Södra Vätterbygden | IK Vista | Småland | | när | | M | | | |
POL Floby, Falköpings AIK | Falköpings AIK OK | Västergötland | | när | | M | | | |
Veteran-OL OKS | OK Skogsströvarna | Östergötland | | när | | L | | | |
Krets-OL Långmarken 2023-04-27 | Kristinehamns OK | Värmland | | när | | M | | | |
Motionsorientering, Uddevalla | Uddevalla OK | Bohuslän-Dal | | när | | L | | | |
Motionsorientering Hultsberg | OK Tyr | Värmland | | när | | L | | | |
Motions-OL Ursvik | Solna OK | Stockholm | | när | | L | | | |
Park Orientering, #3 | Östersunds OK | Jämtland-Härjedalen | | när | | S | | | |
Borlänge träningsorientering Hyttbro | Stora Tuna OK | Dalarna | | när | | L | | | |
Nissadalsträning, OK Stigen | OK Stigen | Småland | | när | | L | | | |
Torsdagsträning #4 | Karlskrona SOK OK Orion | Blekinge | | när | | L | | | |
VOT 2 med länsträning | Köping-Kolsva OK | Västmanland | | när | | L | | | |
Fyrklöver #1 2023 | Askersunds OK Örebro Läns OF | Örebro Län | | när | | L | | | |
Ungdomsserien SOK Viljan | SOK Viljan | Småland | | när | | L | | | |
DOST Sanders gammelskog | OK Kåre | Dalarna | | när | | L | | | |
GBG Teknikträning | Göteborgs OF | Göteborg | | när | | L | | | |
Motionsorientering Åmotfors | Åmotfors OK | Värmland | | när | | L | | | |
Halmstad OK:s Vårcupen etapp 2 | Halmstad OK | Halland | | när | | M | | | |
4-sprint | Timrå SOK | Medelpad | | när | | S | | | |
fre 28/4 | Allemansluffen, Bastfallet | Österfärnebo IF | Gästrikland | | när | | M | | | |
lör 29/4 | Allemansluffen, Bastfallet | Österfärnebo IF | Gästrikland | | när | | M | | | |
Tiomilautmaningen | Tolereds Allmänna IK | Göteborg | | när | S | L | | | |
Sidensjösnurren | Sidensjö IK | Ångermanland | S | när | | M | | | |
Hallandscupen deltävling 1 | Simlångsdalens IF | Halland | P | när | | P | | | |
sön 30/4 | Allemansluffen, Bastfallet | Österfärnebo IF | Gästrikland | | när | | M | | | |
Motionsorientering 30 april Umeå | Umeå OK | Västerbotten | | när | | L | | | |
Orienteringsträning Brante källa | Laholms OK | Halland | | när | | M | | | |